RYANAIR - 20

  • 37 437
  • 727
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 969
Когато се прави резервацията, след въвеждане на имената на пътуващите, за всеки се избира багаж, като може да са различни видове.

# 106
  • Свищов
  • Мнения: 874
Когато се прави резервацията, след въвеждане на имената на пътуващите, за всеки се избира багаж, като може да са различни видове.
Благодаря. А първоначално трябва ли да изберем нещо от типа Value, Regular или Plus или да тръгнем без багаж и после да добавим?

# 107
  • Мнения: 95
Когато се прави резервацията, след въвеждане на имената на пътуващите, за всеки се избира багаж, като може да са различни видове.
Благодаря. А първоначално трябва ли да изберем нещо от типа Value, Regular или Plus или да тръгнем без багаж и после да добавим?
   Избирате най-ниската тарифа и после при въвеждането на имената на пътник 1 му избирате вида чанта, при пътник 2 същата история. И следите да не натиснете нещо излишно и с дребни букви или шаренко. Ако добавяте след резервация багаж, места и т.н. е 3-4-5 евро по-скъпо.

# 108
  • Свищов
  • Мнения: 874
Благодаря отново.

# 109
  • Мнения: 4 127
при пътуване само с единия родител, трябва ли да се носи оригинал на акта за раждане или само копие
и колко време преди полет трябва да сме на летището, не съм пътувала от 2 години, пък с тези допълнителни проверки, може би се изисква повече
ако има значение, полетът е в 7 сутринта

# 110
  • Мнения: 1 829
при пътуване само с единия родител, трябва ли да се носи оригинал на акта за раждане или само копие
и колко време преди полет трябва да сме на летището, не съм пътувала от 2 години, пък с тези допълнителни проверки, може би се изисква повече
ако има значение, полетът е в 7 сутринта
Не ми искаха изобщо акт за раждане, само декларация от другия родител и копие от нея задържат.

# 111
  • Мнения: 122
За бебето освен този багаж, може ли и отделно чантата на количката да се носи? Или всичко трябва да е заедно?

# 112
  • София
  • Мнения: 16 024
Не, то това е обичайния размер на чантата от количката.
Често пътуваме с дъщеря ми и с бебета  - съветвам те да купиш  голям багаж 20 кг. и да набуташ всичко, което не е необходимо за полета там. По-удобно ще е. После и без това ще трябва да чакаш на лентата за багаж заради количката.

# 113
  • Мнения: 122
Не, то това е обичайния размер на чантата от количката.
Често пътуваме с дъщеря ми и с бебета  - съветвам те да купиш  голям багаж 20 кг. и да набуташ всичко, което не е необходимо за полета там. По-удобно ще е. После и без това ще трябва да чакаш на лентата за багаж заради количката.

Надали ще събера толкова багаж за 20кг. А и останалите трима имаме по 10кг ръчен. Просто не ми беше ясно за чантата от количката, но сега знам Simple Smile благодаря.

# 114
  • Мнения: 95
Здравейте, правихте ли тест за Ковид на деца под 6 години, изисква ли се ?

# 115
  • Мнения: 4 322
Здравейте, правихте ли тест за Ковид на деца под 6 години, изисква ли се ?

дали се изискват тестове зависи от държавата, в която отиваш, но за деца под 6 и за Европа обикновено не се изискват

# 116
  • Мнения: 3 046
Зьравейте, при полет с Ryanair нали не е нужно да се минава през гише като нямаш чекиран багаж, както е с Wizz?

# 117
  • Мнения: 453
Не е нужно.
Скоро пътувах от летище  Сф и не се наложи

# 118
  • Мнения: 3 046
Благодаря за отговора!
Понеже днес  Wizz имат рожден ден и са обявили намаление, Ryanair и те са пуснали някаква промоция

# 119
  • Мнения: 1 988
Здравейте, малко като малоумна питам супер подробно, но намирам различна информация, та затова 🙄
Ще пътуваме на 27.05 за Бари, от терминал 2, двама възрастни + тийн на 17.Само с ръчен багаж ще сме. Дава ми онлайн чекиране 24 часа преди полет, т.е. предстои. Със сертификати сме.
Може ли да ми обясните стъпка по стъпка от къде трябва да минем на летището? Някъде казват, че се минава пак през чекиране за някакви печати на сертификата, другаде казват, че щом сме само с ръчен багаж директно минаваме към секюрити проверката.
И още един не толкова малоумен въпрос, за полета наобратно пак ли ще ми даде чекиране 24 преди него и дали ще ми трябва нещо разпечатано на хартия? Ако има пътувал след 01.05 от Бари, ще съм благодарна да ми обясни какво е положението за тръгване от там.

Общи условия

Активация на акаунт