Когато бебето не иска да спи отделно…

  • 5 313
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
Отначалото хич не искаше да спи сама. Само в родилното беше в креватче до мен. В къщи я приспивах върху възглавничка на краката ми с кърмене. Заспиваше, слагах я в кошарата и следн 5 мин се събужда и хайде на ново. Най много 30мин да спи през деня колкото да ида до тоалетна или да ям нещо. Нощем се радвах ако се съберяха 4 часа сън. През деня имаше случай 12 часа не заспиваше, само дремне 10-15 мин и пак се събуди. Така беше първия месец. Беше ме страх да я взема в леглото, но при това положение.... Взех я, заспиваше си на гърда - тя спи и аз спя. Спеше си нормално според графика за сън за бебе на нейните месеци, но със мен до нея. Направо се родих като я взех да спи до мен. Ако се разбуди и давам гърда и заспива веднага. Няма ставане, разхождане и след малко пак. Та така.

И ние сме така. Иска близост и това, приела съм го. Ще мине, знам.

Може да не мине, но това е нормално детето да иска да е до майка си. Моята и много привързана към мен, само да изляза от стаята и след малко почва да ме вика. Казаха, че било от кърменето, че деца на АМ не правели така.
Като цяло се радвам, че иска да съм при нея, но понякога пък нищо не мога да правя. Не знам и аз кое е по-добре, но пък за малко бебе мисля е по-успокояващо да е до мама. Може нещо на ген да се дължи това или ако през бременността майката е имала някакви страхове за бебето. Привързват се няма как, майкта е целият им свят отначало. То от както се е създало вътре, развило е сърце и мозък е само с теб. Първото нещо, което познава когато е било 3см. човече си ти.
Понякога си мисля... Кой е казал, че бебето трябва да има свое креватче? Тъкмо излезеш от корема и хайде на каторга, сам в клетка да ревеш, хвърлят ти играчки, вода и храна да не досаждаш. Все едно е куче, ужас....
Легло и кошара бях взела и в нито едната не се научи да спи. При мен е.

# 16
  • Мнения: 919
Ако можех, щях да сложа 5 лайка на горното мнение. Може и да има спокойни бебета, но те са изключения. А относно АМ, бебета според мен се нуждаят от майка си или друг близък, биберони и бутилки АМ се приемат като заместители от някои бебета, коитоможе и да спят сами, но само с едно от двете при себе си.

# 17
  • Мнения: X
Ще мине, имам предвид - все някога ще спи сам, сега наясно съм, че може би ще трябва да го побутна, за да е по-рано…

100% иначе, Rocio Durcal. Кошарите са сравнително ново изобретение, в някои страни децата спят с родителите си от самото начало и това е нормата. Плюс това не всяко семейство може да си позволи място за креватче и евентуално отделна стая за бебето.

Както казаха и други, има някои бебета, напълно щастливи да се обърнат и да заспят, но… Animal Unicorn

# 18
  • Мнения: 1 033
Аз вече си мисля, че няма спокойни бебета. Те са само по филмите. В живота е екшън,комедия, драма.

# 19
  • Мнения: 15 356
Аз вече си мисля, че няма спокойни бебета. Те са само по филмите. В живота е екшън,комедия, драма.
Има .Темпераментът влияе и той е обусловен генетично и дори при родители със сговорчив темперамент може да се падне дете с труден ,около 20 процента са свръхчувствителните деца .Състоянието на майката,условията на живот и режимът.Режимът много,много влияе на  настроението и поведението на децата и бебетата.
Отделно от това до година и половина има 10 растежни кризи,които се харахтеризат с различни по дължина периоди на тревожност,протести  и смяна на настроенията .

# 20
  • Мнения: 25 620
То и от майките зависи...
Ако две бебета се държат по един и същ начин, за едната майка бебето може да изглежда спокойно и да се държи нормално, а за другата – да е постоянно ревящо, хиперактивно и непоносимо.
Неслучайно хората казват „спокойна майка – спокойно дете“. Ако майката има възможност да си почива поне от време на време, да се наспи, то и детето вече няма да ѝ се струва ужасно и вечно ревящо. Едно, защото няма да я нервира толкова,  и второ, защото нейната нервност се пренася и върху него.
Не забравяйте колко силна е емоционалната връзка майка-дете.

# 21
  • Мнения: 6 166
Аз вече си мисля, че няма спокойни бебета. Те са само по филмите. В живота е екшън,комедия, драма.

Има. Но трябва да са си близо до мама. Ако трябва за ръчичка с мама ще спи, но като си е спокойно, че мама е наоколо и детето си става спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт