За правото на избор да нямаш деца

  • 14 096
  • 476
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 5 230
За кое са важни, за да забележи светът, че нещо сме му дали, ли? Wink

Защо все трябва света да гледа?
Защото някои хора се изживяват като център на Вселената и си вярват, че всички останали само от тях се интересуват. На света му е все тая кой точно индивид има поколение (да се тълкува като "има безценен принос към цялото човечество") и кой няма, обаче някои индивиди се мислят за далеч по-значими, отколкото в действителност са.

# 466
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Лигавя се, естествено, тя темата заби към лигавене вече. Разбира се, че нито аз, нито друг в темата е поставял под съмнение значението на възпитанието.

# 467
  • Мнения: X
Чета последните страници и се чудя слънцето ли е напекло или се е увеличил броят на пушещите гъби за закуска.

# 468
  • Мнения: 3 726
Тоя сервитьор може да дръпне избягало на улицата дете, да нахрани 80годишната бездетна съседка. Никой от нас не е Господ, за да даваме оценка на нечий живот.

# 469
  • Мнения: 207
Само в България има срамна работа! Абе нека бачка за минимална заплата, ама да е достоен човек, че аман от заможни животни.
Ариел, проблема с родителите ти не е, че не са имали пари, а че са били кофти родители. И моите нямат пари, ама пък какви души имаааааааат... Не искам и стотинка от тях, само да са ми живи и здрави и Дай Боже един ден и аз да мога да кажа, че съм дала на децата си тая душевност и светоусещане, което те успяха да ми дадат.
ПП тия деца, дето днес ги заклеймяваш, че не е трябвало да се раждат, утре може да са сервитьорите, които ще ти се усмихнат, докато кибичиш сама в кафенето! Може да са съседите, които ще ти сменят изгорялата крушка и ще те питат как си.

# 470
  • Мнения: 5 230
Скрит текст:
А кой? Жена оставена без необходимото образование, оставена да мизерства на стари години? Сама си го е направила, не и ония дето само са я произвели и зарязали.
Има и много добри примери. Познавам лично такива,  деца на които всичко им е подсигурено и живеят чудесен живот. Съответно те сега могат и имат деца, на които дават бляскаво бъдеще, а не ги превръщат в общи работници защото толкоз им стига пипето.


И още нещо. Добрият старт нищо не гарантира. Може да имаш възможност и да я пропилееш, всичко се случва. Никой не знае какъв ще бъде животът му след години.

Това е мантрата на всеки получил добър старт.


Не знам за това, на мен мисълта ми беше, че животът е непредвидим. Не всеки с лош старт е обречен да живее и умре в мизерия. Не всеки с добър старт съумява да се възползва правилно от предоставената му възможност. Ако наистина искаш дете, ще си имаш и без да си го подсигурила финансово за десетилетия напред. Ако чакаш да създадеш идеалните според твоите представи условия за отглеждане на дете, има вероятност да си прекараш живота в чакане.

# 471
  • София
  • Мнения: 13 143
Аз се зачудих какво общо имат с образованието на бабата и нищетата й на стари години с родителите й. Все пак, между пълнолетието и старостта е имала достатъчно време да направи нещо за себе си.

# 472
  • Мнения: 5 230
Аз се зачудих какво общо имат с образованието на бабата и нищетата й на стари години с родителите й.
Е, как пък не разбираш? 😏 Тези с лош старт в живота си умират бедни и нещастни. Всички без изключение. Няма дете, родено в бедност, което да е постигнало нещо добро в живота си.

# 473
  • София
  • Мнения: 13 143
Аз разбрах идеята, но не знам защо се смята, че (бедни или богати) родителите са длъжни да са патерици на пълнолетни хора.
И защо тези същите пълнолетни хора и на зряла възраст се оправдават с родителите си за собственото си безхаберие.
Защото родителят не е важно дали дава пари или не, а е важно да научи децата си да имат амбиция и желание да се развиват. Насила обаче можеш само да вземеш, а не да дадеш. Wink

# 474
  • Мнения: 5 230

И защо тези същите пълнолетни хора и на зряла възраст се оправдават с родителите си за собственото си безхаберие.

Защото е по-лесно да обвиняваш други вместо да си поемеш отговорността. Трудно ми е да разбера хората, които само се оплакват. Аз, ако дадена ситуация не ме устройва и не се чувствам добре, ще се опитам да променя положението вместо само да повтарям колко е зле.

# 475
  • Мнения: X
Не знам за това, на мен мисълта ми беше, че животът е непредвидим. Не всеки с лош старт е обречен да живее и умре в мизерия. Не всеки с добър старт съумява да се възползва правилно от предоставената му възможност.
Съвършено вярно. Аз съм от онези с повече от добър старт. Когато бащата на децата ми почина внезапно, докато малкото беше бебе, установих, че независимо докъде си стигнал, за нула време можеш да се върнеш на изходна позиция или дори на кота минус 100. Какъвто и старт да получиш, от теб, от собствените ти качества зависи дали и как ще го оползотвориш или ще го пропилееш. Някога познавах син на професор, той самият отличен хардуерен специалист. Умря като клошар.

# 476
  • Sofia
  • Мнения: 3 029
За пореден път темата зави в неприятна посока, лични пререкания и грозни обиди.
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт