За правото на избор да нямаш деца

  • 14 125
  • 476
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 35 156
Всяка една отцепничка от приетото ми/ си е доказала, че иска деца, даже много. Само думите за гръмки.
Основната от тях е братовчедка ми, с която сме гледани на едно, повече от сестра ми е.
Сега има три и извън ежедневните катарзиси е безумно щастлива, понякога сама през рев ми го казва.

Аз деца изключително рядко харесвам, от 2 до 6 откровено ги мразя. Обаче, хлапетата мен мноооого ме харесват.

# 451
  • Мнения: 2 579
Просто понякога прозаични и егоистични желания се обличат в красиви думи и човек започва да си мисли: хе, глейте ме мен - възвишения, а съседката колко е егоистична. Ако това " не искам да кукувам" сама се перефразира като: " искам да споделя живота си", няма ли да е по- ОК?
Отделно, освен при осиновяване, където точно онзи аргумент с гените би се погледнал строго изпод вежди и би предизвикал куп други въпроси, никой не те пита, защо аджеба се реши да имаш деца. Смята се за естествено и толкоз. Никой не ти гледа намеренията, а резултатът. Така че защо да няма вариант и някой, който просто не е искал да бъде сам, да възпита и отгледа едно достойно дете?
Нашите баби и пра-баби да не би някой да ги е питал искат ли, не искат ли и като спасителки на родината и света ли се разглеждат.  Раждали са по еди колко си броя деца и от някои са излезли много читави хора, хем при далеч не толкова блестящи гени и кой знае какви условия.

Последна редакция: пт, 13 май 2022, 08:18 от LaCumparsita

# 452
  • Мнения: 5 274

Нашите баби и пра-баби да не би някой да ги е питал
искат ли, не искат ли и като спасителки на родината и света ли се разглеждат.  Раждали са по еди колко си броя деца и от някои са излезли много читави хора, хем при далеч не толкова блестящи гени и кой знае какви условия.
И много хубаво ли е било да нямат право на глас за нещо, което ги засяга толкова пряко?

# 453
  • Мнения: 209
Те нашите пра-баби не са имали право да гласуват, да притежават собственост и още куп неща, ама все се надявам, че светът се е развил и днес жената има право да избира как да изглежда щастието й или поне животът й.

# 454
  • Мнения: 2 579

Нашите баби и пра-баби да не би някой да ги е питал
искат ли, не искат ли и като спасителки на родината и света ли се разглеждат.  Раждали са по еди колко си броя деца и от някои са излезли много читави хора, хем при далеч не толкова блестящи гени и кой знае какви условия.
И много хубаво ли е било да нямат право на глас за нещо, което ги засяга толкова пряко?
Разбира се, че не. Но въпреки, че не са имали възможността да изтъкват аргументи за и против, все пак доста от тях са се справяли съвсем успешно с възпитанието и отглеждането на децата си. А сега, когато имаме право и да имаме, и да нямаме деца, защо е нужно непременно да търсим утвърждение за избора си? И ще ни направи ли това по-добри родители?

# 455
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208

Нашите баби и пра-баби да не би някой да ги е питал
искат ли, не искат ли и като спасителки на родината и света ли се разглеждат.  Раждали са по еди колко си броя деца и от някои са излезли много читави хора, хем при далеч не толкова блестящи гени и кой знае какви условия.
И много хубаво ли е било да нямат право на глас за нещо, което ги засяга толкова пряко?
М ,да вероятно обаче това е останало в миналото.За условията на нивата ясно,на гените какво им е имало?

# 456
  • Мнения: 5 274
Скрит текст:

Нашите баби и пра-баби да не би някой да ги е питал
искат ли, не искат ли и като спасителки на родината и света ли се разглеждат.  Раждали са по еди колко си броя деца и от някои са излезли много читави хора, хем при далеч не толкова блестящи гени и кой знае какви условия.
И много хубаво ли е било да нямат право на глас за нещо, което ги засяга толкова пряко?
защо е нужно непременно да търсим утвърждение за избора си
Утвърждение за избора си (по принцип, не само по този въпрос) търсят хора, които не са уверени в себе си.

# 457
  • Мнения: 9 381
Сега вече не знам, какво да мисля. Имам едно много добро, успешно и умно момиче, и едно добро и мързеливо момче, което въпреки всички наши усилия може да повтаря годината и за чието бъдеще се притеснявам много. Сега гените ни добри ли са или са лоши?

# 458
  • Мнения: 5 064
Стига с тия гени.Много хора е хубави гени имат малоумни,сакати и болни деца.

# 459
  • Пловдив
  • Мнения: 14 570
И освен това най-хубавото, най-умното и с най-хубавите гени птиче е винаги нашето. Ама светът нещо не се усеща колко сме му дали. Wink

# 460
  • Мнения: 14 912
Стига с тия гени.Много хора е хубави гени имат малоумни,сакати и болни деца.
Дай тогава да не раждаме.
Нищо им няма на гените.

# 461
  • Мнения: 1 998
Не е само гени, възпитанието и начина на живот са много важни.

# 462
  • Пловдив
  • Мнения: 14 570
За кое са важни, за да забележи светът, че нещо сме му дали, ли? Wink

# 463
  • Мнения: 29 543
E, как пък се определиха тези с "хубавите гени"?!? Кое точно им е хубавото?

# 464
  • Мнения: 1 998
За кое са важни, за да забележи светът, че нещо сме му дали, ли? Wink

Защо все трябва света да гледа? Важно е за самите родители и за бъдещото поколение, което ще създава деца. Приятно ли ще ти е да имаш невъзпитано и разглезено дете, което ти създава проблеми, а като то има свое дете да се превърне в боклук?
Когато възпитанието  и развитето на ценностната система са наред, генетичните "аномалии " не правят впечатление.

Общи условия

Активация на акаунт