НОЕМВРИйското човече е готово да сяда и света шарен повече да опознава! - Тема 4

  • 18 871
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 523
Бързо и оздравяване на всички.
Аз слагам бебо в паяк, но не много дълго. Много му е забавно че може да ни стигне 😆
Някоя мама беше писала, че са ходили на Шипково. Ние ще ходим другата седмица и се чудя дали да топна малчо в бебешкия басейн. Водата там по принцип не се задържа и постоянно се обновява, както и в големия. И ако аз се цопна в големия после как ще кърмя? Едни ей такива размисли ме вълнуват.
Може да ми се смеете, но днес видях че на АМ има срок на отваряне 3седмици. Че аз сега и както давам от време на време и то я в сутрешната или следобедната закуски, скоро няма да свърши.
Няма зъби още, не иска да пълзи. Сърди се ако не стане на неговата, реве, крещи, ужас е. Оня ден под прозореца мина една жена и вика абе това дете защо плаче толкова, какво става. Почувствах се много тъпо.

# 691
  • Варна
  • Мнения: 102
Привет и от нас! Дани от три дни най-официално си лази на четири крака. Както се клатушкаше и търкаляше, един път направи вярното движение с крачета и ръчички и от тогава не можем да го спрем. Откри цял нов свят, много е щастлив, а моето що-годе спокойствие, приключи 😁 Но ми е много сладък, каката не е пълзяла така, само се провлачваше с ръце и после бързо бързо се изправи и искаше да ходи, та сега ми е много мило да го гледам как изследва всичко новодостъпно, почуква го я с юмруче, я с глава 🙂
Още сме трудни с яденето на обедно и вече съм в отбора на лошите майки, които пускат телефона, за да става хапването, Ами получава се, пускам бебешки песнички на YouTube залисва се и хапва, иначе никакъв шанс за зеленчуци и месо.
Още не се изправя, опитва където има нещо удобно за хващане, но пробва само със силата на ръцете, не му е хрумнало, че и краката трябва да стъпят удобно и да участват. 
Когато е в кошарата и се разрита лудо, крачетата му минават през решетките и вече два пъти се заклещва, какво да го правя, не знам, обиколник дали ще го спре ...
Това е от нас ☀️

# 692
  • Мнения: 784
Здравейте мамчета,
Наближава и нашата почивка... От една страна нямам търпение да сменим обстановката и въздуха, от друга малко се напрягам.
Алекс също от седмица пропълзя от колянна опора и щъка смело из апартамента. Както написа Надето, преоткрива друг свят. Играчките мя стават все по-безинтересни. Говори си много сладко и казва някои срички. Прави опити за изправяне и се катери по нас. Има 4 зъбчета и гледам, че ще избиват още 2. Храненето понякога е драма. Ходим на плаж и се кефи на морето, пълзи и рови в пясъка.
Наде, пробвай с обиколник.
Бързо възстановяване на боледуващите!

# 693
  • Мнения: 225
Бързо и оздравяване на всички.
Аз слагам бебо в паяк, но не много дълго. Много му е забавно че може да ни стигне 😆
Някоя мама беше писала, че са ходили на Шипково. Ние ще ходим другата седмица и се чудя дали да топна малчо в бебешкия басейн. Водата там по принцип не се задържа и постоянно се обновява, както и в големия. И ако аз се цопна в големия после как ще кърмя? Едни ей такива размисли ме вълнуват.
Може да ми се смеете, но днес видях че на АМ има срок на отваряне 3седмици. Че аз сега и както давам от време на време и то я в сутрешната или следобедната закуски, скоро няма да свърши.
Няма зъби още, не иска да пълзи. Сърди се ако не стане на неговата, реве, крещи, ужас е. Оня ден под прозореца мина една жена и вика абе това дете защо плаче толкова, какво става. Почувствах се много тъпо.
Беше същата работа😀
Недоволен и сърдит щом няма зъби още,може на това да се дължи настроението…при мен след този период излезна първото зъбче.Около седмица беше така🙂

# 694
  • Мнения: 360
Привет и от мен. Ние сме ходили на плаж 3 пъти, а живеем на морето 😀 Нещо все не остава време и 3мата с таткото да сме свободни. Затова пък беше на басейн, сложихме го в бебешки пояс и много се изкефи, шляпаше с крачета. Ходихме за една седмица на "зелено училище" при баба и дядо в Сливен и много хубаво ни беше. По цял ден на двора, на тревата, на басейнче... Идилия.... Иначе аз не мога да се отделя от него, все ме търси и не ме ли види известно време почва да мрънка. След 2 седмици пак ще ходим там, този път само двамата, без таткото. За първи път ще се разделим с него за повече от ден от доста години насам.
Алекс има 8 зъба, пълзи, не сяда самостоятелно, катери се нон стоп по мен и вече почва и сам да се изправя на по-ниски мебели. Нощния сън е кошмарен.имаме голям проблем с режима, от месеци насам не съм спала нормално. Буди се много, много пъти. Още е на 3 дремки. Така е най-спокоен. Колкото пъти реша, че е подходящо и го сложа само 2 пъти да спи денем, през нощта се буди на всеки час... Четох, гледах уебинари и уж знам какъв е проблема, ама не мога да го оправя и това е... Айде и аз се оплаках и сега лягам, та дано поспя малко 😀

# 695
  • Мнения: 1 694
Molly, защо не пишеш на консултантката тук във форума да даде някоя идея или съвет? Знаеш ли, че Мила при прехода си към 2 дремки също много влоши нощния сън и не само тя, бебето на една приятелка също (тя е с месец по-голяма от нашите). За мен този преход е най-труден, по-труден дори от 2 към 1 дрямка, на Мила й трябваше поне месец да се адаптира. Като започнахме да редуваме дни с 2 и 3 дремки, винаги спеше по-добре при 3 отколкото 2. Но нямаше как, минахме на 2, защото си имаше всички предпоставки. За да видиш пълен ефект от промяна в графика ти трябват поне седмица-две. Аз си мисля, че ако го минеш на 2 ще подобриш нощния сън, защото с 3 не будува и не спи както е оптимално за възрастта. НО докато това стане ще мине много време с влошен режим. Хубавото е, че зъби скоро не чакаш след като има цели 8 Simple Smile следват първи кътници, но ще имате пауза

# 696
  • Мнения: 398
Охх, момичета.. здравейте😀 Пожелавам на всички болни бързо оздравяване..Simple Smile Ние отново се върнахме на началня позиция със спането. Отново на ръце... има 6 зъбчета като горните му разказаха играта.. трудно зяспива, само на ръце... бяхме си на 2 спанета, ноо отново сее буди раноо раноо..сега ог няколко дни отново е на 3... не може да издържи. Нз зярадш времето ли... зъбите ли.. просто е ад. Буди се в 3 всяка нощ .. яде ии в 6 окончателно е станал. Без значение колко спанета е имал, колко е будувал и тн... вече прави крачки, изправя се ..но това спанее ...

# 697
  • Мнения: X
Любослава той иска да мине на 1 дрямка вероятно

# 698
  • Мнения: 360
Милк знам, че ще отнеме време... И да трябва вече да е на 2 дремки.последните няколко дни е на 2 всъщност. Приспиването вечер обаче стана трудно.. Не мога да го оставя в кошарата, почва се едно въртене, едно мрънкане и рев.. Трябва да е дълбоко заспал, че да го оставя...при нас проблема е комплексен.. И режима и това, че покрай зъбите свикна да се утешава на гърда... Няма как ще го мъча да подобрим нещатата.
Излизате ли вечер с децата, спят ли в количките за нощен сън? Ние не можем да си позволим този лукс, вече не помня какво е това да излезеш вечер или да седнеш навън да хапнеш с приятели.

# 699
  • Мнения: 747
И ние сме на 3 дрямки още, точно защото вечерите искам да са ни по-дълги. Есента ще я оставя с две вече. Предстои ни още едно море. На предното процедирахме така и навън третата дрямка беше към 7-8 вечерта и после имахме време до 23 да сме на вечеря/разходка. Мила спи в 10-11, в 14-15 и в 18-19.

# 700
  • Мнения: 1 694
Не я оставям да спи нощен сън в количката, не. Аз нямам проблем известно време да се съобразявам максимално с детските нужди, свикнах вече с три деца Simple Smile помня с първото колко ми беше гадно все да правя компромиси и да се лишавам. Ноооо само съм си мислела, че е трудно, сега с три вече реално дойде моментът тотално да зарежа себе си 😂 някак си не мисля за това да не се депресирам, без това цените в заведенията вече са такива, че ще се депресирам още повече ако седна на някое Simple Smile пък и вечер съм тооолкова изтощена от деня, че искам да легна по светло още, изобщо не ми трябват дълги вечери, просто искам непрекъснат сън поне една седмица, от 22 до 7 ч,това ми е единствената мечта в момента

# 701
  • Мнения: 225
При мен се е случвало да заспива в количката,след това го местя в леглото му…
Това беше в големите жеги вечер излизахме така го приспивах.
Сега се мъча самостоятелно заспиване вечер.Изчетох “сума” консултанти и препоръки,мисля че за нас сега е момента🙂
Аз гледам да има баланс да имам време и за мен(но с едно е по-лесно),защото преди месеци се усетих,че влизам в депресия така както я карах🙂.

# 702
  • Варна
  • Мнения: 102
Аз също не приспивам за нощен сън в количката. Не знам, не ми е ок, така съм си го свикнала да си го изкъпя, накърмя, после на гърнето (от скоро) и си го слагам в креватчето, хваща ме за ръчички и заспива на хубаво, чисто, спокойно. Да го приспивам в количката по центъра, или в някое заведение, не ми се вижда ок. Но това си е за нас, всеки си решава кой с кого да съобрази 😉 Каката често се сърди, че ако сме излезли, бързаме да се приберем, заради него, по-често взимаме храна за вкъщи, отколкото да седнем някъде, да чакаме да ни обслужат, после лапаме като патки,защото той е неспокоен, иска внимание и така....Дълго време ще е така, но ще се изтърпи. И както е писала Milk най-много да спестим някой лев 😉 а и аз имам нужда от почивка, рядко лягам преди 23ч, но поне съм изкъпана, отпусната и след като е заспал в 21ч гледаме нещо тримата с кака на спокойствие.
Напоследък нощем пада голямо ядене, след като е сукал към 20:30 и заспал в 21, суче към 00ч, после към 4, към 6-7 и вече става след 7:30. После през деня съответно имам чувството, че не е особено гладен. Два дни ми отказва закуската, кърмя го, после с обяда се борим около час и често дори и лъжица не иска, кърма го и онзи ден, когато отказа и следобедната закуска, предлагах му я три пъти-в 17;30, 18:30, 19ч, не....и не го нахраних, докато не го изкъпах и вече преди лягане, доста часове се събраха, не забелязах да е особено гладен, нервен и изморен, да, защото позакъсняхме, че бяхме навън, но гладен, не. Голям ми е филм това ядене ...

# 703
  • Мнения: 225
Това,че заспива в количка не значи,че не е изкъпан и нахранен😀..или,че спи по заведения и на мръсно😉.
Всичко е въпрос на организация!

# 704
  • Варна
  • Мнения: 102
Това,че заспива в количка не значи,че не е изкъпан и нахранен😀..или,че спи по заведения и на мръсно😉.
Всичко е въпрос на организация!
Извинявай, никого не съм искала да засегна. Затова писах, че за нас не е ок.
Аз си представям местата, където се разхождаме лятото във Варна, по центъра е лудница, повечето заведения също кипят, дори в Морската градина е огромен човекопотока. А ако искаме да се видим с приятели навън, това да местата обичайно. Вероятно аз не искам да си нарушавам спокойствието, така че някой по-организиран от мен, ще се справи по-добре 😉
Излизам за предобеден сън навън, спи в количката, после по жегите е вкъщи, по хладното сме пак навън с количката, преценила съм, че достатъчно сме навън всички 🙂

Общи условия

Активация на акаунт