За любителите на салати - тема 4

  • 70 157
  • 738
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 15 359
Кьопоолу - изпечени и нарязани на ситно патладжани и зелени чушки, пресни домат, лук, чесън, магданоз, всичко разбъркано и овкусено с олио, сол и оцет:

# 136
  • Мнения: 7 100
Джаста, дояде ми се! Заклевам се, ще си направя утре!

От мен салата с варено цвекло, сирене/по рецепта овче или козе, но аз не ги понасям и сложих краве/ малко печени орехи. Подправена със сол, зехтин, оцет и  кленов сироп.

# 137
  • Мнения: 1 406
Да бе...ще чакам аз до утре за кьопоолу. Още днес си го спретнах, ама отлежава за довечера, че му слагам повече чесънче, а следобед ще излизам с едното дете из парка. Да няма припаднали майки Joy и мусещи се такива.
Едит...
..тая салатка мога да си я снимам. Joy..никой не ѝ налита от домашните.

Ето го моето "кьопаво" както му казвах като дете Joy
Почти по рецептата на Джаста Праста Stuck Out Tongue Winking Eye...без магданоза, но пък със сусам, в случая само черен, че беления в тази къща съм го свършила.


А за обяд едни крехки, пресни краставички си резнах, без да ги беля ( мъж ми само белени яде...глезльо) поляти със зехтинче, домашен ябълков оцет и хималайска солчица ( такава имаше в солницата инак с бяла кауфландска си ги правя), обилно ръснати с копърче. Понякога им резвам малко зелен лучец или сиренце, но днес бяха натюр, ако не броим копъра Yum... Пък мама ме поглези с кашкавал пане към тях Heart Eyes, да ми е жива и здрава.

Последна редакция: нд, 26 юни 2022, 21:52 от vartoglava

# 138
# 139
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881


# 140
  • Sofia
  • Мнения: 26 478
Домат,сушени домати,люта чушка,пушена риба,козе сирене,печен лаваш

# 141
# 142
  • Мнения: 1 823


Последна редакция: ср, 29 юни 2022, 15:02 от Krotinia

# 143
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881
Стандартна домати, краставици,лук магданоз, но и малко люта чушка


Броколи с киноа и домати

# 144
  • Мнения: 15 359
Салати тип "лек обяд или вечеря" :
Домат, краставица, зелена чушка, каперси, варени яйца, дебърцини, сирене, кашкавал, маслини, магданоз. Всичко в съотношение каквото предпочитате и овкусено със сол и олио/зехтин.


# 145
# 146
  • Русе
  • Мнения: 5 221
Салатка

# 147
  • Sofia
  • Мнения: 26 478
Домат,корнишони,люта чушка,мини моцарела,зелени маслини с бадем,настърган сушен жълтък,зехтин



# 148
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881


# 149
  • Мнения: 1 406
Доли, стана ми интересно за този изсушен жълтък. Може ли повече информация?

Общи условия

Активация на акаунт