За любителите на салати - тема 4

  • 70 205
  • 738
  •   2
Отговори
# 120
  • Мнения: 9 229
Днешната ни вечеря


# 121
  • Варна
  • Мнения: 2 763
Пинко, може ли да кажеш съставките?

Аз следя всички снимки много внимателно и търся вдъхновение, затова разпитвам. Много ми се повтарят салатите и ни омръзват. А в същото време ги споделям с мъж тип "консерва" Simple Smile Simple Smile та работата е сложна...

Редактирам и с една снимка на салата с елемент на импровизация.
По-право е да се каже, бивша импровизация, която стана традиция. В един момент, решена да правя зелена салата, пазарувах в кварталния магазин. Репички нямаше. Но имах карфиол и, накъсан на малки розички, замести репичките. След това вече често повтарям, нещо разкошно е Simple Smile



.

Последна редакция: сб, 18 юни 2022, 17:38 от Dorchester

# 122
  • Мнения: 9 229
Dorchester,
Нищо особенно лятото са ни по 'прости салатите' те са видими, но едната е с моркови /авокадо/магданоз/маслини- дресинг лимон и зехтин Wink обилно в нас ги обичаме "сочни и добре омазнени" Другата е стандартна-краставица/домат/чушка сурова/лук/морков/маслини /магданоз ММ не си паа по авокадото - аз пък лук/ сурова чушка и краставица не ям ..че после гастрита ме алармира и ставам не човек от болки .

# 123
  • Мнения: 1 771
В събота от фермерският маркет си купих  репички.
Ето и двата варианта, които се получиха

отдолу сирене бурата, репички, аспержи, сусам  дресинг - кафява френска горчица, чесън, мед, зехтин и ябълков оцет

репички, моркови, зелен лук дресинг -заквасена сметана, майонеза, чесън, бял оцет и копър
Пп. Всъщност установихме, че на  първата салата много и отива дресинга от сметата и майонеза.

Последна редакция: вт, 21 юни 2022, 07:05 от Danifin1

# 124
  • Мнения: 1 608

от днес салата за обяд и вечеря
айсберг, настърган морков, краставица и домат

# 125
  • Мнения: 1 406
Снимки, знаете рядко правя...
Днес си спретнах една отдавна чакана от мен салатка. Чакана, щото никой друг не ми я яде у дома. Joy но аз си я харесвам. Мъж ми го нямаше да настоява за класика, децата искаха краставица, моцарела и мааалко домат, а аз имах връзка репички, леко люти и никой не ми ги ядеше...
Та ето я:
Репички и краставици, сол, оцет / лимон и олио. Днес обаче имах и зелен лук, та го добавих, че и прясно меко сиренце и стана прекрасно. Хрупкаво, бяло, розово, зелено.

# 126
  • Sofia
  • Мнения: 26 554
Салатка с повечко магданоз,чесън,червен лук,люти чушки и домашен ябълков оцет...за засилване на вкусови рецептори 🤪
+домат,печени чушки,орехи,козе сирене




# 127
# 128
  • Русе
  • Мнения: 5 253
Салата

# 129
  • Мнения: 2 395
Чета ви отдавна и си крада идеи.  Една салата и от мен - леща, домат, лук, магданоз и сос от нар. Подходяща за хората, които спазват постите в момента.

# 130
  • Sofia
  • Мнения: 26 554
Розов домат,сушени домати,печени зелени чушки,люта чушка,чесън,наст.пресен джинджифил,наст.кашкавал,морска сол,зехтин,ябълков оцет

# 131
  • Мнения: 1 608
три салати

# 132
  • Мнения: 15 399
Богата салата от розов домат, свежа краставица, крехка сладка зелена чушка, мариновани гъби, каперси, дебърцини и гауда. Овкусена със сол и малко олио.

# 133
# 134
  • Sofia
  • Мнения: 26 554
Корнишони,чушка сиврия,люта чушка,пресен лук,сушени домати,козе сирене,пресен розмарин,маслини,брускети,морска сол,зехтин 💚

Общи условия

Активация на акаунт