За любителите на салати - тема 4

  • 70 090
  • 738
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 7 057
Ковачева, страхотна идея за салата с манго, ще я пробвам!
От мен - рукола, круши и запечени орехи.

# 541
  • Мнения: 6 705
От мен маринована херинга , ситни парченца лимон, червен лук на тънки шайби, и малки листа от целина .

# 542
  • Мнения: 2 880
Микс салати, краставици, царевица, черни маслини, козе сирене, олио, лимон и сол.

# 543
  • София
  • Мнения: 194

Признавам не е мое творение, но бях толкова приятно очарована,че бих е повторила и затова е споделям с Вас
Спанак,киноа,орехи,печена тиква в комбинация със сирене /италианско някакво на мен ми беше тип Филаделфия/ и дресинг с нар
Уникална комбинация от вкусове

# 544
  • Мнения: 7 057
Откакто Морена сподели рецептата за тая салата, я правя редовно у нас. Една от любимите ни е.
Броколи, фенел, запечени бадеми и сушени боровинки.
Дресинг - кисело мляко, сол, оцет, сос уорчестър и малко черен пипер.

# 545
  • Мнения: 592
А какво мислите за тези, зелените миксове в пликове с рукола, спанак, мини салатки зелени, лилави...? От една страна ми допадат, че са с разнообразни зелении, но от друга ме притеснява дали не са ги обработвали с нещо, за да остават толкова време свежи Thinking

# 546
  • София
  • Мнения: 9 926
Ще попитам тук,  тъй като през зимата има повече неща за стъргане...
Кой от двата типа е по-добро /и универсално/, вторият ми се струва по-мощен, заради инерцията, най-вече за тиква, зеле, моркови... но за орехи май не е ОК.
Пп. Идеята дойде след един тиквеник... докато мелях орехи с нутрибулета...не стават добре, както ръчната с барабан, която някъде замина и сега ни трябва (много орехи се събраха), та предполагам и това ще се раздробява.

1.
Скрит текст:
2.Тук го споменават че го има и в по-голям комплект:
https://bg-mam.ma/p/851440/31120193
Скрит текст:

# 547
  • Мнения: 9 186
Starrydream
моите 5 ст.

1. същото само на друга марка беше делимано- все тая са,  ползвах околко 2 м. и много ми хареса( моркови,червено цвекло, ябълки )т.н.
То ме зариби всъщност, но се спука пластмасата  в задната част- слабо място им е  Simple Smile всяка вечер по 4 големи купи салати и тъй като направо ми облекчи ръката, се зарибих по тези рендета!

Номер 2 на показаното - на мен ,не ми върши никаква работа ползвала съм преди много години и го подрарих на майка ми, бавно, сложно, отваряш контейнер изсипваш /затваряш и пак мелиш - не е моето, ние сме унищожители на салати ядем ги в огромни количества и  огромни купи Simple Smile към пържолите, но това е друга тема.

За личните ми нужди намерих с проучване това което е като №1 показаното и ползвано с доказан + от мен
поръчах и ползвам с кеф.  Метално е, супер мощно, за нула време правя салтите и става за много хард рендане Wink
+ др. му екстри.
Ето това е моят модел Tefal NE109838, HV1 7IN 1, 1400W, 1.7kg/min, coulis, 2 grids, shredder 3 drums, handle  ,
 то е по стария модел - 170лв.
Тук в линка за справка -  как изглежда , виждам има допълнителна приставка за пюрета Wink
https://www.emag.bg/mesomelachka-tefal-hv8-plus-2000-w-pristavka … /#product-gallery  

зеле режа уникално на добрия стар бьорнер вече 20год. Simple Smile
Скрит текст:

и за да не съм без снимка
снощната салата
моркови и авокадо, маслини/ сушени сини сливи/ сушено манго / пържен лук от американската седмица в Лидл/ дресинг от зехтин с оцет от манго и нар редукция ..нямаше други продукти а не ми се ходеше по нощите до магазина.

Последна редакция: вт, 07 фев 2023, 13:56 от pinko

# 548
  • Мнения: 3 364
Имам второто ренде, но по стар модел
(купуван е преди 9 години) само с три приставки за рендосване, шайби и чопър. Ползвам го предимно зимата за рендосване и съм много доволна.

# 549
  • Мнения: 17 987
Аз ползвам №1, лидълското ел ренде, страхотна работа ми върши, особено за тия пари. Ряпа, морков, цвекло, картофи за чипс, ябълки, всичко става в него.
За зеле и аз Бьорнер, така и не намерих удобството на роботите, тия два уреда + блендер са ми ежедневно ползвани пособия

Последна редакция: вт, 07 фев 2023, 15:51 от R@N

# 550
  • Мнения: 6 705
Гледам при някои е голямо белене и миене Simple Smile Аз съм относително голям мързел и се опитвам каквото мога да нарежа с ножа. Зеле купувам настъргано обикн. от супермаркета в тарелки, но при нас ежедневно продават пресни разфасовки бяло, червено зеле и моркови - трикольор Simple Smile
Иначе на седмичния пазар идват една сергия с една голяма машина за рязане на зеле и много зелки каквито си искаш. Избираш си зеле и ти го нарязват на ситно, 1 кг. се получава немалко. и е 2,50 при нас. Така че имам в мазето някаква кухненска машина, но много отдавна не я ползвам. Трудно се мие и ми задръства съдомиялнята.

Кнй пита за салатите в пликове. Мисля ги мият, но някъде четох не с вода , а с безвредни химикали. Но може да не е вярно. Не мога да твърдя/ Но пък и всички плодове и зеленчуци от извън европа май минават обработка с химикал преди да ги качат на самолетите .

# 551
  • Мнения: 17 987
Винаги мия салатите, има един бейби микс например, в едно заведение видях как сипаха директно от плика, снощи правих с такъв, имаше бучки пръст

# 552
  • Мнения: 1 540
Откакто гледах един клип във Фейсбук как в накисната маруля плуват разни миниатюрни животинки.
Вече ги кисна задължително със сол и оцет :салати, марули, айсберг, спанак, коприва.
Половин час е достатъчно-после пак премивам и в центрофугата въртя и така се маха и последната вода.
Има разлика и във вкуса даже повече не съм виждала пясък или кал в готовите зелени салати.

# 553
  • Мнения: 2 242
Откакто гледах един клип във Фейсбук как в накисната маруля плуват разни миниатюрни животинки.
Вече ги кисна задължително със сол и оцет :салати, марули, айсберг, спанак, коприва.
Половин час е достатъчно-после пак премивам и в центрофугата въртя и така се маха и последната вода.
Има разлика и във вкуса даже повече не съм виждала пясък или кал в готовите зелени салати.


Не можах добре да разбера, в коя центрофуга въртите? И аз се интересувам за измиването и почистването на зелениите.

# 554
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Ето в такава или подобна на нея. https://www.ikea.com/de/de/p/uppfylld-salatschleuder-weiss-00521 … _BwE&gclsrc=aw.ds
Аз лично оставям зеленчуците да постоят половин час в чиста, студена вода заради нитратите, и след това измивам под течаща вода, и центрофугирам или подсушавам с чиста памучна кърпа. За мен миксовете са идеални, избирам си това, което обичам, взимам малко количество, за да са свежи, винаги мога с  шепа салата да спася положението, като нямам идеи за готвене. Ако трябва сама да комбинирам, трябва да взема три четири различни вида салата, и като сме само трима вкъщи,  това означава, да се чудя как да ги съхранявам пресни.

Общи условия

Активация на акаунт