СЕПТЕМВРИЙСКИ МАМИ 🤰🏻 2022 💝 (ТЕМА 3)

  • 29 937
  • 750
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 191
За щастие до сега не съм имала големи разминавания в референтните. Освен при витамините и малко ниския хемоглобин. Ако има нещо което ме притеснява ходя при друг АГ, който ми е под ръка ( следящото АГ е от друг град).  На фона на камиона пари,който изръсихме за инвитрото, някакви 50 лева за излсдвания ми се струват малко 🙄 Ама като се съберат си е цифра. То и наща каса покрива едно нищо, но това си е друг въпрос.

# 76
  • Мнения: 355
Случва ли ви се и да нямате япетит? Аз или много ям или обратното, днес почти нищо. И винаги е така когато сутрин не мога да ида до вц. Чувствам се препълнена, тежко ми е . Сутринта съм пила един протеинов шейк, на обяд 2 парчета солен кекс, сега ям кисело мляко. Което за мен си е малко ядене...и общо взето ги ям насила.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Аз съм обратното. Всеки ден на обяд ми се яде МНОГО. Мога да изям двойно количество на нормалното за мен и въобще да не усетя тежест. Чак следобяд към 16ч усещам, че съм прекалила. Не знам какъв е този ефект със забавяне. Grinning Иначе сутрин почти не ям, вечер малко, но на обяд наваксвам стабилно.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 714
НЕ! Яде ми се като за световно. Само един ден бях в дупка психически и пропуснах закуската. Но това беше. Аз в живота си съм губиа апетит само и единствено от антидепресантите. Иначе нищо не може да ме накара да не ям Sad

# 79
  • Мнения: 639
Имаше един период, в който си мислех, че не ми се яде, което означаваше да не тъпча закуски и сладко от сутрин до вечер, а да хапвам домашно готвено и сандвичи. Уви, бързо премина. Ако ям това, което си яла днес, ше сваля тези гадни килограми, които съм качила. Ама…
Какъв е този протеинов шейк и за какво го пиеш? Нещо, което намаля апетита? 🙏🏼

# 80
  • Мнения: 355
Femme, протеиновия шейк го пия за да разнообразявам закуската и за да набавям малко протеин,че почти не ям месо.
Купувам си дозички на Фит спо. Слагам в блендераа мляко или вода, протеина, половин банан и 30гр.овес. може без плод,а с повече овес или с друг плод. С ананас и ягода е много вкусно .засища ме доста. Сега ям кисело мляко с ябълка. Ноооо имам дни дето ям само боклуци, не знам днес какво стана....

# 81
  • Мнения: 639
Femme, протеиновия шейк го пия за да разнообразявам закуската и за да набавям малко протеин,че почти не ям месо.
Купувам си дозички на Фит спо. Слагам в блендераа мляко или вода, протеина, половин банан и 30гр.овес. може без плод,а с повече овес или с друг плод. С ананас и ягода е много вкусно .засища ме доста. Сега ям кисело мляко с ябълка. Ноооо имам дни дето ям само боклуци, не знам днес какво стана....
Ще се пробва. Сега ще го видя. Ако мига да заместя някое ядене с него - супер. Аз откакто съм забременяла месо не ям, защото има отвратителен дъх. А преди това никога без месо или някакви салами, филета и подобни на масата не сядах. С предните бременности пак имах кошмарно гадене, което си мина към 4-ти месец, както и сега, но този дъх към някои храни за първи път го имам. Като ги лапна и имат един и същи дъх на нещо средно между земя, мухъл, мърша. Много е гадно.

# 82
  • Мнения: 355
Пробвай го, има различни вкусове. Започни с нещо по - стандартно , ванилия или шоколад например.
И аз съм така с месото....
Сега ще се мъча с леща да ям

# 83
  • Мнения: 373
Момичета, влизам да ви похваля доктор Патрикова от Надежда. Ами чудесна е. Вчера бях при нея, преглежда ме около час, огледа бебето, кръвотока, шийката, всичко. Накрая ме помоли да се разходя, за да се обърне бебето и да може да огледа усничките за деформация. Баткото и таткото бяха с мен и бяха много доволни, защото бебчо се усмихна даже, разсърди се и пак се обърна на другата страна. Беше много приятен преглед. Simple Smile
Започва да се прокрадва идея у мен за нормално раждане с акушерките в Свети Лазар. Колева едва ли ще ме остави да раждам нормално след секцио и се чудя как да подходя.

# 84
  • Мнения: 26
Момичета, влизам да ви похваля доктор Патрикова от Надежда. Ами чудесна е. Вчера бях при нея, преглежда ме около час, огледа бебето, кръвотока, шийката, всичко. Накрая ме помоли да се разходя, за да се обърне бебето и да може да огледа усничките за деформация. Баткото и таткото бяха с мен и бяха много доволни, защото бебчо се усмихна даже, разсърди се и пак се обърна на другата страна. Беше много приятен преглед. Simple Smile
Започва да се прокрадва идея у мен за нормално раждане с акушерките в Свети Лазар. Колева едва ли ще ме остави да раждам нормално след секцио и се чудя как да подходя.


Привет и при мен се върти тази идея за раждане в св Лазар или Зебрите. Тъй като не съм от София май трябва да го планирам по-рабо. Ако някоя има повече информация или опит бих се радвала да сподели. При ме засега не са споменати противопоказания и ще ми е първо раждане надявам се да успеея нормално

# 85
  • Мнения: 256
Не зная дали е за тук въпроса ми, но възможно най-скоро има ли къде да се направи преглед при фетален специалист, за да се види дали плодът има бъбреци, пикочен мехур и т.н. За София става въпрос предвид сега празниците?

# 86
  • София
  • Мнения: 1 714
В почивни дни не преглеждат тип ФМ, само спешни кабинети. Иначе моята имаше доста часове за следв седмица-Цолова-в супердок. За други не знам.
Щях да питам за Надежда-пускат ли вече бащите, явно да, ама аз няма да имам време да чакам там свободен час, Та ще си ходя при моята, в сряда ми е часа.
Относно зебрите-ако е в св.София, аз нали там лежах, не знам дали при тях стаите след раждане са по-луксозни, така да се каже, но условията са единственото, което ме кара да не раждам там. Иначе всички бяха страхотно мили, дори санитарките. Обаче някак условията с тоалетна в стаята и вдигащо се легло в Надежда определено надделяват, особено предвид, че ще съм секцио. Много ме е яд.

# 87
  • Мнения: 48
При Лили Колева ли се следиш?
Доволна ли си? Confused [/b]
Момичета, влизам да ви похваля доктор Патрикова от Надежда. Ами чудесна е. Вчера бях при нея, преглежда ме около час, огледа бебето, кръвотока, шийката, всичко. Накрая ме помоли да се разходя, за да се обърне бебето и да може да огледа усничките за деформация. Баткото и таткото бяха с мен и бяха много доволни, защото бебчо се усмихна даже, разсърди се и пак се обърна на другата страна. Беше много приятен преглед. Simple Smile
Започва да се прокрадва идея у мен за нормално раждане с акушерките в Свети Лазар. Колева едва ли ще ме остави да раждам нормално след секцио и се чудя как да подходя.

# 88
  • Мнения: 78
За Надежда не знам, във Вита моя доктор вече го пуска мъжа, и на ФМ във Вита при д-р Мирчева го пуснаха.
Чувала съм доста добри отзиви от Надежда, но цените им ми се видяха малко космически (по мътен спомен от какво ми казаха като звънях да питам за преглед за установяване и дали може по каса).

Относно добавките, че беше станало дума по-рано, имам чувството, че пия половин аптека с добавки от почти началото. То не са комбинирани витамини, бонус Вигантол, желязо, аспирини, хормони. Дано не изскочи още нещо на следващите изследвания Grinning

Споделете ползвате ли някаква козметика против стрии? Свършва ми кокосовото масло (100%, без добавки) и се чудя пак ли такова да взимам или нещо по-козметично Laughing

# 89
  • Мнения: 355
Добро утро. Честит празник на всички именички!
Относно стриите, аз не съм много редовна, мажа се с мас, ама  сигурно 3 пъти в седмицата, вечер съм изморена и буквално забравям. Мажа се като усетя , че ме сърби корема и паласките най-вече. Предишната бременност се мазах с био ойл и то много редовно, по краката и по гърдите си имам стрии.
Не ме притесняват самите стрии честно казано толкова. А и май е до ген дали ще имаш или не. И според мен кокосовото си е много добър вариант. Самата идея е просто да можеш с нещо много силно хидратиращо, което да подобрява еластичността на кожата.
Големия ми проблем от вчера са болките в гърба и кръста. Купих си арнигел, надявам се вчера да е било от работата и от факта,че зад мен имаше отворен прозорец, защото не ми е толкова голям корема още, че да тежи и ако от сега ме боли така, до края ще полудея. Снощи по едно време ми се плачеше. Тази сутрин се събудих отново с болки,просто по-слаби от вчера. Търся сега клипчета с упражнения и йога за бременни. Направих едно от 7 минути и ще търся още. Има доста в YouTube. Аз цяла седмица вкъщи по диваните, че голямото ми момиче беше болно, надявам се просто да съм се обездвижила и да ми мине болката тия дни.... някой има ли такива проблеми???

Общи условия

Активация на акаунт