Цистит-някой знае ли лечение без антибиотици

  • 726 498
  • 1 816
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 410
На мен много ми помогна гел от алое с боровинки и редуване на чай от мечо грозде с чай от дръжки на бели череши. Веч1е 3 години нямам рецидив слава богу. Надявам се да ви е полезна информацията за гела от алое и боровинки http://www.aloebulgaria.com/index.php?option=com_content&tas … d=26&Itemid=9
  bouquet

# 46
  • Мнения: 872
 - Отвара от мечо грозде или свила от царевица
 - Уростим профилактично
 - повече течности
 - избягване на пикантни храни и подправки и кафе
 - никакви "прашки"
 - посещение при гинеколог за вагинална инфекция

# 47
ПОМОЩ!!! Страдам от цистит от 2 год и не мога да се оправя! Наливам се с вода и мечо грозде до припадък и нищо! Пила съм и Neorenal 2 пъти, но той не ми помогна. Направих си изследване на урината- стерилно?!?!?! Личната ми лекарка ми изписва само Neorenal и затова повече няма да ходя при нея.
И така - вчера започнах Имунобор Уро, сега мисля да го комбинирам с антибиотик. Всички ми препоръчват един от двата- Нолицин или Уровалидин. За Нолицина много чета по сайтовете, за Уровалидин нищо не пише. Вие какво мислите? Кой от двата?
Също- може ли да комбинирам мечото грозде с чай от хвощ? Дали няма да са противопоказни?

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На ул.'Бачо Киро" 45 има една билкова аптека. Там приготвят билки за цистит. Пакета от 300гр. мисля, че струваше 1,50лв.

# 49
  • Мнения: 205
Ivben, моля те кажи нещо повече за този чай, какво съдържа, подходящ ли е за деца?

# 50
мечото грозде и аз знам че помага,но при язва или гастрит- в никакъв случай,че после ще се чудиш как да си спасяваш стомаха

# 51
  • Варна
  • Мнения: 478
И аз съм се оправяла с мечо грозде и билковите таблетки на Д-р Тошков Цистофемин.Има голям ефект.

# 52
  • Мнения: 3 241
И аз съм за съжаление от групата страдаща от цистит. До скоро си мислех, че от мигрената по-гадно нещо няма, но циститът е още по-отвратителен.
В България мой приятел уролог ме лекува с антибиотици и неоренал, но да ви кажа - след няколко месеца пак се появи. Тук във Франция също веднага изписват антибиотик, препоръчват и мечо грозде. Последно личният ми лекар ми каза да пия 15 дена по 1000мг витамин С, защото той увеличавал киселинността на урината и убивал бактериите. За сега има резултат, но да видим дали няма пак да се повтори.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ivben, моля те кажи нещо повече за този чай, какво съдържа, подходящ ли е за деца?
Не мога да ти отговоря. Но открих телефона-9831860.Обади се и попитай.

# 54
  • DE
  • Мнения: 967
Бях писала и в една друга тема :
смесват се мед, пчелен прашец и прополис.
Сместа се обърква с хладна вода и се пие по 3 пъти на ден, в продължение на 1 месец.
Изпробвано е!

# 55
Здравейте.
На мен също често ми се изостря цистита.Последния път го лекувах с Нелидекс и го нямаше известно време,  но от днес пак усещам , че е започнал да се възпалява. Наскоро ми откриха камъни в бъбреците и сега пия Уринал за тях.  Може би съм започнала да изхвърлям и затова се е възпалил цистита. Не искам и да помислям за антибиотик, защото до скоро бях болна и смених 2 мн.силни антибиотика. Започнах и Цистон от днес. Но не ми се вярва само с билкови да се оправя.

# 56
  • Мнения: 19
Два пъти(2005,2006) се лекувах с Нолицин.
Сега пия профилактично(когато се сетя) чай от изсушени дръжки на череши.Не зная има ли ефект но тази година ми се размина с цистита.
Това намерих за черешите:"При хипертония се препоръчва чай от изсушени дръжки на череши (една супена лъжица в 500 мл вряща вода). Калиевите соли и плодовата вода в черешите активират отделянето на урина. Голямото количество минерални вещества прави черешите предпочитан плод при лечение на бъбречно-каменна болест, на чернодробни заболявания."
Никъде не пише,че дръжките помагат за цистит. newsm78
Май е по-добре  да си хапваме черешки Thinking

# 57
  • София
  • Мнения: 1 914
st.g
Цитат
тъй като вече е взимала много антибиотици, а това се отразява на организма, искам да ви попитам някой знае ли за лечение без антибиотици. Можете ли да предложите нещо профилактично което да предотвратява честата му поява.

  Да, има лечение без Антибиотици и други "анти", и същевременно действа профилактично, и това е точно предписаното хомеопатично л-во за конкретния случай.
 Има случаи, когато антибиотиците не само не помагат, но и влошават болеста.

Съгласна съм.

Преди години изпих сумати антибиотици, имах Е.Коли, даже развих пиелонефрит, това мъчение продължи почти 2 години. Помогна ми най- вече ваксината Уростим, с която правих профилактика, като започне да застудява.

Наскоро пак- Е.Коли в урината, от което и цистит. Но този път вече бях започнала хомеопатично лечение и си продължих само с него. + чай от черешови дръжки. Симптомите отминаха почти изцяло, а след 6 месеца в стерилната урина нямах вече бактерии и ниаккво парене. Даже аз не повярвах. Peace
Силно препоръчвам да си намерите добър класически хомеопат, за да си спестявате антибиотиците, когато не е супер наложително.

# 58
Здравейте а някоя от вас търсила ли е причина за честите или постоянни цистити newsm78

# 59
Аз имам дъщеричка на 4 години и за два м имаше два цистита първият път без бактерии вторият с бактекии в пирогов ни откриха стеноза и след около месец сме на операция и след като бяхме добре за 10 дена сега отново имаме проблеми
Кажете какво чайче мога да й давам за да нямаме проблеми до операцията Лекарката ни изписа да я мажа с бактробан а и тя не иска да пие достатъчно вода

Общи условия

Активация на акаунт