Градинарство - моето хоби 30

  • 36 738
  • 756
  •   1
Отговори
# 540
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Майка ми имаше огромна колекция с кактуси, в миниатюрни саксии. Предимно пясък, камъчета и много малко пръст.

# 541
  • Мнения: 3 039
Извинявам се ,че навлизам в темата така...тя е за красиви цветя,но не знам къде да питам.Някой знае ли как да уморя тръстика.Пробвах скубане..не става,пак расте/явно някъде се чупи корена/,Раундъп не и действа /с 30% двойната доза пръсках/,Четох в интернет и пробвах с белина-нищо.После първо полях обилно с белина,после с кислол/това моя измишльотина,но не се сетих за друго отровно/- пак нищо вирее си Rage Не мога да я изкопая,защото е на гробища Sad .Дано някой помогне да се отърва от това чудо!

# 542
  • Мнения: 542
Първото юлско слънце от Камен бряг Simple Smile
Желая на всички едно прекрасно лято!


И лавандулови масиви от Калиакра

Последна редакция: пт, 01 юли 2022, 08:40 от driada

# 543
  • Мнения: 5 297
Малко вечерна градина

# 544
  • Мнения: 3 774
Разходка в градините на абатство Мелк, Австрия , днес




# 545
  • Мнения: 28
Разбрах че кактусът в лейката е ферокактус.
Някой знае ли кога цъфтят?

# 546
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
La_Valletta, прекрасна вечерна светлина! Лампичките соларни ли са или са на ток?

# 547
  • Мнения: 542
Ето , за любителите за кактуси




Снимките са от ботаническата градина Балчик и ми направи впечатление че дори и малките са в малки съдове, напълнени с камъни, дори миди
Ето и още красоти за любители:








Последна редакция: сб, 02 юли 2022, 11:55 от driada

# 548
  • Мнения: 3 774
Вх в детството все там бяхме лятото.
Много се подразних Мин година като ми поискаха 15 лв вход и не влязох.
Поздрав от Виена за градинарките! Аз съм с приятелка ландшафтна арх три дена и … знаете къде ходим Simple Smile


[/img]

# 549
  • Мнения: 542
Вх в детството все там бяхме лятото.
Много се подразних Мин година като ми поискаха 15 лв вход и не влязох.
Поздрав от Виена за градинарките! Аз съм с приятелка ландшафтна арх три дена и … знаете къде ходим Simple Smile


[/img]
Сега входа е 19 лв. , скъпичко е, но си бях решила да отидем да ги видим, бонуса бе дегустация на вина, тяхно производство Joy

# 550
  • Мнения: 5 297
HeartЛилит<3 , благодаря! Всичко е соларно от Jysk и Лидл.

# 551
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 110
Шаренийки

Скрит текст:












# 552
  • Мнения: 1 198
Уау! Eфибуш, как създаде тази великолепна градина? Дивите цветя от семена ли са? А поливането по какъв начин се осъществява?

# 553
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 110
Дивите цветя от семена ли са? А поливането по какъв начин се осъществява?
От семена са повечето, да, всяка година е леко различно, поливам с маркуч и лейка. Всъщност са няколко лехи, една е тотално дива, другите са комбинация и с трева помежду им, не са съвсем едно до друго, може да се ходи. Двора е разделен на "стаи" един вид. Маргаритките оставих да завземат повече територия за да не се занимавам с много трева 😁

# 554
  • Мнения: 542
Дивите цветя от семена ли са? А поливането по какъв начин се осъществява?
От семена са повечето, да, всяка година е леко различно, поливам с маркуч и лейка. Всъщност са няколко лехи, една е тотално дива, другите са комбинация и с трева помежду им, не са съвсем едно до друго, може да се ходи. Двора е разделен на "стаи" един вид. Маргаритките оставих да завземат повече територия за да не се занимавам с много трева 😁
Прекрасни са наистина, кои от тях са от семена? Директно ли ги засади в градината или си направи разсади? При мен от директно засаждане се получиха само ипомеите, Калифорнийския мак и латинките ..

Общи условия

Активация на акаунт