Градинарство - моето хоби 30

  • 36 740
  • 756
  •   1
Отговори
# 570
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Преди години намерих охлюва, който ми ядеше цветето скрит в пръстта на саксията.

# 571
  • Мнения: 1 823
Глухариос,писах ти на лични съобщения

Последна редакция: пт, 08 юли 2022, 12:35 от Krotinia

# 572
  • Мнения: 28
Глухариус,писах ти на лични съобщения
Отговорих ти и пак благодаря за съвета.
Утре ще купя Актара,в момента не съм в София.

# 573
  • Мнения: 1 823
Няма защо,тук сме се събрали да си помагаме водени от обичта ни към цветята

# 574
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Е, ама защо на ЛС ги разменяте тези съвети, споделяйте тук, може да е полезно и на други.

Тази хортения на Картоп ми прилича, имам и аз, самоотглежда се, съседката твърди, че може като дърво да се оформи, но моят е огромен храст и не виждам как ще стане.

# 575
  • Мнения: 5 297
Момичета, аз продължавам да издирвам лиственица корник.
Ако някой я срещне някъде, моля, свирнете ми ).

# 576
  • Мнения: 28
Слънчогледите ми в саксия са се показали,засях глухарчета

# 577
  • Мнения: 542
Дами, моля за малко помощ. Опитвам се да вкореня зокуми , но за две седмици резултатът е само това


При все , че добавих към водата вкоренител, резултатът се само на една от чепките, само едно малко израстък. Дали не трябва да ги изрежа още и да разцепя клончено отдолу?

# 578
  • Мнения: 3 774
Аз ги вкореняван директно в почва.
Бих отрязала. Махам листата от 2/3 от клончето. Така че да има 2-3 възела, които да влязат в почвара. На останалите листа режа 2/3 от листната маса.
Вкоренител, пръст, найлонова торбичка отгоре, за да имитира оранжерия. Захващам я с ластик. И слагам на сянка. Забравям ги за 2-3 месеца Simple Smile

# 579
  • Мнения: 542
Аз ги вкореняван директно в почва.
Бих отрязала. Махам листата от 2/3 от клончето. Така че да има 2-3 възела, които да влязат в почвара. На останалите листа режа 2/3 от листната маса.
Вкоренител, пръст, найлонова торбичка отгоре, за да имитира оранжерия. Захващам я с ластик. И слагам на сянка. Забравям ги за 2-3 месеца Simple Smile
Имам почва и можа да пробвам този начин, Кото ги поизрежа. За толкова време не изсъхва ли пръстта, то найлонът пази изпаренията, но все пак …А сега когато е горещо навън , дали е подходящ найлон?

# 580
  • Мнения: 3 774
Вътре винаги е мокро. Опитай и ще видиш.
Така имам вкоренени Мин лято и дори цъфтяха тази година. Зокум, Вейгела, дървовидна ружа. Утре ще снимам. Лавровишня сложих, но найлончето се опита до листата и май заминават.

# 581
  • Мнения: 542
Вътре винаги е мокро. Опитай и ще видиш.
Така имам вкоренени Мин лято и дори цъфтяха тази година. Зокум, Вейгела, дървовидна ружа. Утре ще снимам. Лавровишня сложих, но найлончето се опита до листата и май заминават.
Сложих ги по този начин в пръст, по изрязах листата и махнах пъпките от върховете на клончетата (може би и те пречат на вкореняването). Увих ги с найлонова торбичка, която обаче не е съвсем прозрачна, това проблем ли е?

И малко актуални градински шарении от мен:
Гладиолите започват да цъфтят


Циния (не очаквах, че ще стане толкова голяма) и мирабилис


Последна редакция: нд, 10 юли 2022, 15:03 от driada

# 582
  • Мнения: 5 384
Моля споделете опит, как се гледа мирабилис.
В градината садих и грудки, сях и семена, нищо не излезе. Тази година отгледах в саксии. Многогодишно ли е, как го завъждате в градината, самозасява ли се?

# 583
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
не съм чувала мирабилиса да има грудки. сее се от семена, самозасява се също.
много лесно се кръстосва - ако едната година си имала чисто бели и чисто червени, на следващата ще са червено бели.

ако си садила грудки, може би не е мирабилис, а мини далия.

# 584
  • Мнения: 5 384
Добри, не знам дали е друг сорт, но според тукашните сайтове мирабилисът на края на сезона би трябвало да се извади и презимува като грудка на далия.  Не съм стигала до там, за първи път изобщо отгледах растения. Даже вече не знам тези растения от семе или от грудки ги скопосах. Наесен ще разкажа повече.

Общи условия

Активация на акаунт