Частни училища - информативно-дискусионна тема 53

  • 40 061
  • 837
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 145
За мен целодневното е ок до 4 клас. След това искам да имат време за самоподготовка вкъщи, за да се научат да си организират и разпределят времето. Когато беше по цял ден на училище и нямаше домашни през седмицата, тази лична отговорност поне при моето дете напълно отсъстваше.

# 16
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
Не е само това, Соник, ами и всички допълнителни дейности, които едно пораснало дете иска да опита, да прочете, да експериментира, да помързелува. Аз смятам, че прогимназия цял ден е похарчване на тези деца, повечето от които умни и креативни.

# 17
  • Мнения: 113
Здравейте, моля препоръчайте ми детска градина с училище двуезична ако може. Подали сме молба във фенски лицей, но ни казаха че имало прекалено много украинци желаещи да се запишат, а те били с предимство пред нашите деца … и сега останахме без втори вариант. Спряло сме се на ИЗЗИ, ако може малко повече мнения. Също ако дадете препоръка, и моля ви да не е повече от 12000 лева годишно Simple Smile. Ще съм много благодарна да споделите, защото не ми се иска да остава без градина детенцето.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 259
Като съвет мога да кажа- отидете на място и вижте. Моето дете е в Иззи, но не е минавало през детската градина. Ние сме от доволните родители.

Днес тази новина ме гложди....

# 19
  • Мнения: 29 602
Отвън съм виждала сградата на Изи за градина. Изглежда чудесно, голяма, с голям двор, високи стени. Предполагам трябва да се отиде на място да се види.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 696
Ваканцията ли, Рейни - започването по-рано? Не е лошо като идея, за сметка на повече почивка през самата учебна година. Щом няма да вземат 6 септ. ми изглежда Ок. Simple Smile
Или визираш удължаването за малките?

# 21
  • Мнения: 4 019
Ерих Кестнер" имат ДГ и училище - до гимназия. Дъщеря ми беше до 7-ми клас. Доволни сме.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 259
Ваканцията ли, Рейни - започването по-рано? Не е лошо като идея, за сметка на повече почивка през самата учебна година. Щом няма да вземат 6 септ. ми изглежда Ок. Simple Smile
Или визираш удължаването за малките?

Аз съм много ЗА, но към момента виждам в социалните медии само негативни коментари, като визирам такива на мои приятели, не стандартните тролове...

# 23
  • Мнения: 5 904
Аз съм категорично против. Защото се прави ей така - хрумнало му на академика. Без никакъв анализ, опит поне за преструктуриране и актуализиране на програмите, и с абсолютно фалшиви изводи, че нашите учат най-малко.
Едната седмица преди 15-ти не виждам с какво ще подобри ваканциите. Нито пък учебния процес. Освен това, ние бяхме на същия график за започване и свършване на годината, но си имахме и пролетна, и междусрочна, и зимна ваканция. А не сегашната еднодневна междусрочна. Предпочитам децата да имат малко повече свободно време, вместо да се пържат в неклиматизирани прашни стаи.
ЧУ, които лобират за подобно увеличение, просто потриват ръце за увеличената такса.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Като се замисля, за мен целодневното беше панацея.... Сега, обаче, ако мога да върна времето назад (но с тоя ми акъл) детето щеше да е на половин ден. С жена учител вкъщи. И щеше да има навици за редовно и сериозно учене. Не знам как са другите деца, но моето успява да напише нЕкво домашно, евентуално нещо да прочете и това е. Събота и неделя големи домашни и то не остана време за систематично учене.

Това изобщо е проблем на целодневното обучение, независимо дали е частно или държавно. Децата не развиват самостоятелност, а наличието на още десет други деца по същото време само по себе си е разсейващо и натоварващо. Макар че го има и рискът с човек, който е нает да учи с детето вкъщи - този човек има същия интерес като учителите в училище (занималня или за самоподготовка в ЧУ) - да предаде детето на родителя с написано домашно, защото  иначе родителят ще е недоволен. Ученето на това как да се организира детето, да се научи как да учи често е в конфликт с останалото, защото ученето да учи и самостоятелността не винаги означава винаги написано и научено с разбиране. Ученето в основата си е самотно занимание.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 259
Фенси, кои ЧУ лобират за това увеличаване на учебната година? Аз мненията на ЧУ не съм ги чела...може да съм пропуснала разбира се. Към момента мненията, които съм чела са на мои приятели учители от ДУ и хора с деца в ДУ.

# 26
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
Е как може украинските деца да са с предимство? Що за дискриминация по произход. Само след подобно инфо не бих дала лев на франсетата.
1-6 клас вече не ме касае, но наистина би могло да има повече ваканции - ноември и март например. Не са се преучили. Министърът отговаря за ДУ предимно, а там има крещяща нужда от здрава ръка. Нашите си учат...

# 27
  • Мнения: 912
Абсолютно съм съгласна, АндариелНо все пак има едно дете, което не може да остава само, защото е малко, няма 12 години и т.н. От друга страна, трябва да го контролираш по време на ученето, за да си сигурен, че изгражда съответните навици. Едно време беше друго 😀 Сега контролът и натискът са по-големи - да контролираш средата, в която се движи, да не заспива над телефони и лаптопи... Отчитам целодневното обучение (ЧУ, ДУ) като грешка. Сега се опитвам да оправям в движение пробойни - къде е успешно, къде - безуспешно. Замених смартфон с Нокиа с копчета, прибрах лаптопа, спрях ученето в стаята за учене с голямо бюро и стол (пише на малка туристическа масичка), ще спи на дивана в хола, а не в стаята си.... Остава да му спра и ТВ, но засега се въздържам... Взе да учи. Пък да видим.
Да си кажа, че това за френския лицей е възмутително

# 28
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
Пули, внимавай за стойката Simple Smile

# 29
  • Мнения: 912
Пули, внимавай за стойката Simple Smile
Благодаря, внимавам. Имам го предвид, ама разбираш ли, че вече нищо друго не помага. Stuck Out Tongue Winking Eye

Общи условия

Активация на акаунт