Невзета диплома за висше образование

  • 1 732
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 139
Здравейте!
Имам малко нестандартен проблем - при завършването ми през 2012 г. по редица причини не взех дипломата си за завършване на висше образование. Специалността е "Българска филология" в Софийския университет. По една или друга причина при постъпване на работа не са ми искали дипломата и по тази причина най-често дори и не се сещах.
В момента обаче ми трябва и не знам как да постъпя. Проверих, че има услуга за преиздаване, нямам проблем да я ползвам, но дали има някакъв шанс оригиналът да се пази в архиви?

# 1
  • Мнения: X
А защо не провериш в самия университет?

# 2
  • София
  • Мнения: 5 139
А защо не провериш в самия университет?

Още утре сутринта ще отида във факултета и ще попитам, разбира се. Просто реших да проверя дали няма някой по-запознат тук във форума.

# 3
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 851
Съншайн, ако си знаеш номера на дипломата, може да я видиш в регистъра на МОН за завършили студенти. Там са качени в ПДФ и може да си я изтеглиш. Но търсенето е по ЕГН и номер на диплома.
Иначе в университета за оригинала.

# 4
  • Мнения: 14 839
Имам спомен, че ги държаха 5 години готови за взимане, а след това ги архивират. Това за ВТУ обаче. Най-добре звънни да питаш, при всички положения няма да може да идеш днес по обед и да си я поискаш.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 139
Всичко е наред, държат ги, взех си я без проблем Grinning

Общи условия

Активация на акаунт