Той не желае брак

  • 5 275
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
На мен ми е странно това “изпросване на пръстен”. Поне пръстен да имало, поне подпис. Ама ако той не иска, за какво ти е тоя жест? Все едно да си просиш някакъв подарък…

Жестовете имат стойност, когато този, който ги прави, ги прави от сърце!

# 31
  • Мнения: 14 900
Това с бебето, дето ти си го искала и той, видиш ли, ти угодил, много ме впечатли.
И как сте осигурени, защото той е с висока заплата.
Явно нещата не вървят особено и вярваш, че подписът може да ги промени и да ти даде сигурност. Реално е обратното и подписът е следствие от сигурността и на двамата в отношенията им.
+1
Лично мнение, според мене жените в твоето положение,в т.ч.и ти усещате несигурност в мъжа и намеренията му към вас и се опитвате да ги валидирате с брак. Няма да стане. Не знам защо се бърза с бебето, и то нищо няма да оправи.

Обаче гледам тука едно постче, дето ей сегинка ще го чукна у другата тема, защото си проси. Ама просто си проси.

# 32
  • Мнения: 6 632
Така, отговарям ти като човек, който е против брака, принципно, нямам брак и не искам да имам.
Този човек не те обича. Ако те обичаше, щеше да е готов да направи всичко, за да си щастлива. Дори и неща, които "му е все тая" или не ги иска особено, не са му важни, но знае, че за теб са важни. Не знам дали го обяснявам добре.
Ако моят мъж държеше толкова много на подписа и брака, бих го направила, само и единствено заради него, точно, защото ми е все тая /както твоя се опитва да го изкара/. Ако наистина му е все тая, щеше да го направи ЗАРАДИ теб, защото те обича и иска да направи всичко, за да си щастлива и спокойна и тн.
Изводите оставям за теб

# 33
  • Мнения: 8 897
Той е в правото си да не иска брак. Въпросът е, че ти, на която й е важно, си решила да забременееш въпреки това и сега търсиш начин да го натискаш за подпис. Не мисля, че е редно.

А иначе относно брака - всеки има право да го иска или не, няма нужда да се убеждаваме взаимно, дали е нужен или излишен.

# 34
  • Мнения: 17 407
Така, отговарям ти като човек, който е против брака, принципно, нямам брак и не искам да имам.
Този човек не те обича. Ако те обичаше, щеше да е готов да направи всичко, за да си щастлива. Дори и неща, които "му е все тая" или не ги иска особено, не са му важни, но знае, че за теб са важни. Не знам дали го обяснявам добре.
Ако моят мъж държеше толкова много на подписа и брака, бих го направила, само и единствено заради него, точно, защото ми е все тая /както твоя се опитва да го изкара/. Ако наистина му е все тая, щеше да го направи ЗАРАДИ теб, защото те обича и иска да направи всичко, за да си щастлива и спокойна и тн.
Изводите оставям за теб

Ако го обичаше, нямаше да се пъне като магаре на мост, ами да се кротне и да си гледа мъжа и детето.
Логиката я оставям на теб.

# 35
  • Мнения: 3 371
Дренка, какво означава, ако го обичаше? Защо не приемеш, че има хора, за които брака е важен? Ако за нея е бил важен, не е трябвало първо да бременее и сега да рита и врещи като дете в МОЛА на което не му кукуват дрънкала.
Относно "връзването" ако наистина е богат и имотен ще си спретне предбрачен договор, така че тя хем да не му вземе всичко и хем да не остане на улицата.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 442
Такива неща се изговарят доста в начален етап на отношенията, щото после идва ей тоя момент. Имате различни възгледи и очаквания. Ти няма да се примириш с липсата на брак, той така и няма да поиска, а накрая дори и да го направи въобще няма да е магичният ден, който ти си представяш. Ще му е досадно, ще е претупано и накрая ще ти се иска въобще да не сте го направили.
А бебето си е казал - направиЛ ти го е, а не направиЛИ сте си го. Има разлика.

Аз съм привърженик на брака. С ММ съвсем скоро ще се оженим. Имаме и дете. Обаче и за двете сме говорили и сме били на едно мнение и то преди да предприемем стъпки към осъществяването им. За нас е важно да сме не само семейство на думи, а и с подпис, и пред закона, и пред църквата. За някои това са глупости, за нас е едно от най-основните неща, които искаме да направим като семейство.

# 37
  • Мнения: 6 632
Така, отговарям ти като човек, който е против брака, принципно, нямам брак и не искам да имам.
Този човек не те обича. Ако те обичаше, щеше да е готов да направи всичко, за да си щастлива. Дори и неща, които "му е все тая" или не ги иска особено, не са му важни, но знае, че за теб са важни. Не знам дали го обяснявам добре.
Ако моят мъж държеше толкова много на подписа и брака, бих го направила, само и единствено заради него, точно, защото ми е все тая /както твоя се опитва да го изкара/. Ако наистина му е все тая, щеше да го направи ЗАРАДИ теб, защото те обича и иска да направи всичко, за да си щастлива и спокойна и тн.
Изводите оставям за теб

Ако го обичаше, нямаше да се пъне като магаре на мост, ами да се кротне и да си гледа мъжа и детето.
Логиката я оставям на теб.

Дрени, изпускаш логиката, че мъжът винаги трябва да те обича повече, отколкото ти него. Защото е важно той да прави нещата, които ти искаш,  само, за да си щастлива. А когато ти си щастлива и той е щастлив. Логика.

# 38
  • Мнения: 3 371
Така, отговарям ти като човек, който е против брака, принципно, нямам брак и не искам да имам.
Този човек не те обича. Ако те обичаше, щеше да е готов да направи всичко, за да си щастлива. Дори и неща, които "му е все тая" или не ги иска особено, не са му важни, но знае, че за теб са важни. Не знам дали го обяснявам добре.
Ако моят мъж държеше толкова много на подписа и брака, бих го направила, само и единствено заради него, точно, защото ми е все тая /както твоя се опитва да го изкара/. Ако наистина му е все тая, щеше да го направи ЗАРАДИ теб, защото те обича и иска да направи всичко, за да си щастлива и спокойна и тн.
Изводите оставям за теб

Ако го обичаше, нямаше да се пъне като магаре на мост, ами да се кротне и да си гледа мъжа и детето.
Логиката я оставям на теб.

Дрени, изпускаш логиката, че мъжът винаги трябва да те обича повече, отколкото ти него. Защото е важно той да прави нещата, които ти искаш,  само, за да си щастлива. А когато ти си щастлива и той е щастлив. Логика.

+1 Подкрепям напълно. Ако ти не си щастлива, той как ще е щастлив?

# 39
  • Мнения: 31 835
На мен ми е странно това “изпросване на пръстен”. Поне пръстен да имало, поне подпис. Ама ако той не иска, за какво ти е тоя жест? Все едно да си просиш някакъв подарък…

Жестовете имат стойност, когато този, който ги прави, ги прави от сърце!
Точно тъй де.
Явно тук тоз мъж няма сърце Joy

Не знам защо се бърза с бебето, и то нищо няма да оправи.



Защото бебето е инструмент за постигане на цели.
Такива неща се изговарят доста в начален етап на отношенията, щото после идва ей тоя момент.

В случая авторката е била заблудена. Нещата са изговорени.
Той в началото не и признал, че е върл противник на брака.
Явно му е била още интересна и просто я е метнал на върбата с думите "рано ни е слънце мое"

# 40
  • Мнения: 18 590
Като няма брак една жена би трябвало да мисли как да се осигури. Дали ще учи  или работи повече, ще търси финансова независимости   евентуално покрив , за  всеки случай, или друго, но стъпки да има сигурност.
 При брак заспива  и може да има повече изненади.


Живей си живота  и не мисли глупавия пръстен и бялата рокля, не бъди придатък на мъж , а развивай умения, самостоятелност ,сигурност. И да сте влюбени на 80, ще имате нещо в повече, отколкото да дремеш и мислиш, че неговата сигурност е  и твоя. В същото съотношение  и размер.
 
Сигурно си има причина да не иска подпис.

# 41
  • Мнения: 7 334
За мен бракът е важен и не бих родила дете от мъж, който не иска брак с мен. Не става въпрос за финанси, защото след родители те ми никой никога не ме е издържал. Става въпрос за всеотдайност и любов. Ако мъжът знае колко ми е важно и не го прави, ами всеки по пътя си. Авторката се е хванала на хорото и ще трябва да го играе. Няма полезен ход.

# 42
  • Мнения: 17 407
Да бе, съгласна, но нейното поведение е анти концепцията, описана от теб. Ако някой ми пече мозъка  за пръстенче и брак, ще получи шут отзад.

# 43
  • Мнения: 31 835
Като няма брак една жена би трябвало да мисли как да се осигури. Дали ще учи  или работи повече, ще търси финансова независимости   евентуално покрив , за  всеки случай, или друго, но стъпки да има сигурност.
 При брак заспива  и може да има повече изненади.


Живей си живота  и не мисли глупавия пръстен и бялата рокля, не бъди придатък на мъж , а развивай умения, самостоятелност ,сигурност. И да сте влюбени на 80, ще имате нещо в повече, отколкото да дремеш и мислиш, че неговата сигурност е  и твоя. В същото съотношение  и размер.
 
Сигурно си има причина да не иска подпис.

Съгласна съм Борянче.
И в брак и без брак си трябва една жена да си има нещо зад гърба, че не се знае утре какво ще поднесе денят.
И да, точно в случая авторката да му мисли, да се развива, че утре както сега не иска брак, вече може да не я иска в дома си.
И ако изкарва добри пари, ето и идея. Нека да си купи апартамент и да го дава под наем.
И да си пести парите. Даже и за двете неща да си мълчи, че ги прави.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 442
Като няма брак една жена би трябвало да мисли как да се осигури. Дали ще учи  или работи повече, ще търси финансова независимости   евентуално покрив , за  всеки случай, или друго, но стъпки да има сигурност.
 При брак заспива  и може да има повече изненади.

За това не е важно дали има брак или не. Една жена трябва да учи/работи достатъчно, за да е независима, защото не се знае какво може да стане утре и да се окаже рязко нагърбена с много отговорности. Аз това, че ще се оженя не означава, че ще разчитам само на мъжа си и няма да имам финансова независимост. Или нямам да имам недвижим имот настрана при възможност.
И това, че ще се ожени не я прави придатък, освен, ако тя по свое собствено желание не реши да стане такава.

Общи условия

Активация на акаунт