Всякакви въпроси относно хладилниците. Тема N3.

  • 33 413
  • 944
  •   1
Отговори
# 930
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 743
Китайските продукти никога не биват да се слагат под общ знаменател като боклуци. Давам ви пример. Наложи ми се да работа със силова електроника на една машина. Докараха ми една китайска, която вече държи 2 година, а марковите трудно успяваха. След това се запознах с марката и се оказа, че на практика това е добре позната марка в България, но произведена за други пазари в Китай.

# 931
  • Мнения: 1 694
Китай прави космически кораби, електромобили, самолети, роботи... Хайде сега, има китайско и китайско, но в коя държава не е така?
Да се надяваме,че моят хладилник ще е от издръжливостта космическите кораби и севалките.

# 932
  • Мнения: 1 028
Всичко, което се произвежда извън Китай е менте Simple Smile

# 933
  • Мнения: 11 627
Китай прави космически кораби, електромобили, самолети, роботи... Хайде сега, има китайско и китайско, но в коя държава не е така?
Да се надяваме,че моят хладилник ще е от издръжливостта космическите кораби и севалките.
Знаеш ли, че има домакинска техника на скъпи марки, на която пише, че е произведена  в Германия, но..... само е сглобена там, а всичките чарколяци са произведени я в Китай, я в Турция, я в Румъния. Обаче като пише на предния панел Made in Germani и човек (виждала съм го предимно в България това явление) има усещането, че получава нещо УаУ и вади парите, а то не е баш така. Имаме си "хубаво" наследство от соц-а, когато в България нямаше хубава домакинска техника и не знам как, но до ден днешен продължават да битуват разни митове и легенди.


Преди време една потребителка мереше температурата в хладилника и нещо имаше съмнения относно коректната му работа(не помня коя беше). Щеше да вика техник. Дали би казала какво е развитието по въпроса?

Последна редакция: чт, 06 юли 2023, 10:11 от petiaivanov

# 934
  • BG
  • Мнения: 892
Оф, вярно, аз забравих да се отчета Wink значи техника дойде, замери го-всичко е наред-на неговия профи термометър показа, че е 1,9 градуса при зададени 2. Засега работи и примерно една манджа издържа няколко дни, но все пак си имам едно наум. Отделно се разговорихме хубаво с човека - според него колкото и хубава да е техниката-не може да се сравнява с качеството от преди. Защото и моят стар 20 годишен хладилник беше корейски и ноу фрост, обаче като сравня с LG-то сегашно, ами не е същото.
А да-и колкото частите да са от еди къде си има значение страната. Съжалявам, че не погледнах че моят е сглобенн в Полша (понеже съм работила с поляци и направо ми призля-абсолютни пияндурници).
Та с две думи-ако трябваше да избирам пак хладилник, нямаше да е LG, може би щеше да е Бош, пак ноу фрост разбира се и щях да гледам да е сглобен в Турция, защото и за румънския им завод чух кофти отзиви.

# 935
  • Мнения: 1 694
Оф, вярно, аз забравих да се отчета Wink значи техника дойде, замери го-всичко е наред-на неговия профи термометър показа, че е 1,9 градуса при зададени 2. Засега работи и примерно една манджа издържа няколко дни, но все пак си имам едно наум. Отделно се разговорихме хубаво с човека - според него колкото и хубава да е техниката-не може да се сравнява с качеството от преди. Защото и моят стар 20 годишен хладилник беше корейски и ноу фрост, обаче като сравня с LG-то сегашно, ами не е същото.
А да-и колкото частите да са от еди къде си има значение страната. Съжалявам, че не погледнах че моят е сглобенн в Полша (понеже съм работила с поляци и направо ми призля-абсолютни пияндурници).
Та с две думи-ако трябваше да избирам пак хладилник, нямаше да е LG, може би щеше да е Бош, пак ноу фрост разбира се и щях да гледам да е сглобен в Турция, защото и за румънския им завод чух кофти отзиви.
Баш същото си мисля. Да си бях взела Бош,направен в Турция.

# 936
  • Мнения: 11 627
Оф, вярно, аз забравих да се отчета Wink значи техника дойде, замери го-всичко е наред-на неговия профи термометър показа, че е 1,9 градуса при зададени 2. Засега работи и примерно една манджа издържа няколко дни, но все пак си имам едно наум. Отделно се разговорихме хубаво с човека - според него колкото и хубава да е техниката-не може да се сравнява с качеството от преди. Защото и моят стар 20 годишен хладилник беше корейски и ноу фрост, обаче като сравня с LG-то сегашно, ами не е същото.
А да-и колкото частите да са от еди къде си има значение страната. Съжалявам, че не погледнах че моят е сглобенн в Полша (понеже съм работила с поляци и направо ми призля-абсолютни пияндурници).
Та с две думи-ако трябваше да избирам пак хладилник, нямаше да е LG, може би щеше да е Бош, пак ноу фрост разбира се и щях да гледам да е сглобен в Турция, защото и за румънския им завод чух кофти отзиви.
Добре. А кое не му харесвате?-нещо конкретно. Оплаквахте се от температурата, че май е по-висока от зададената, но се оказа, че не е така.
Някак си не ми звучи сериозно да се оплаквате от пияндурниците в завода, за които не и ясно дали са такива. И аз съм работила с поляци и нито един не пиеше. Обобщенията нещо не вървят тук. В турските заводи кой мислите, че работи.... В немските?
Иначе всички знаем, а и аз сигурно безброй пъти съм писала, че 95% от домакинската техника на пазара не е издръжлива като едно време.

# 937
  • Мнения: 1 694
Петя, доста успокояващо ми действаш, дано наистина се окажеш права и всичко да му е наред на ЛГ.
Честно казано колебаех се между

https://techmart.bg/%D0%A5%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D … UvJQY7RhR7N64YV1Y
И

https://bosch-home.expo2000.bg/produkt/fridges-freezers/fridge-f … OYggK_BCvJvMFZdMg

Избрах лг заради по- големия фризер, ме доста ни трябва. Но сато го видях че е правен в Китай и ми прилоша.
Честно казано вътре пластмасата е доста поянтова. Има една сгъваща се полица, чак ме е страх да я дръпна, бая афиф ми се струва

Последна редакция: чт, 06 юли 2023, 20:00 от mileneira

# 938
  • Мнения: 11 627
Меката пластмаса се чупи по-трудно.  Съвсем сериозно.
Използваш ли го вече?

# 939
  • Мнения: 40 950

Избрах лг заради по- големия фризер, ме доста ни трябва. Но сато го видях че е правен в Китай и ми прилоша.
Честно казано вътре пластмасата е доста поянтова. Има една сгъваща се полица, чак ме е страх да я дръпна, бая афиф ми се струва

Мисля, че се самонадъхваш Simple Smile

# 940
  • Мнения: 1 694
Меката пластмаса се чупи по-трудно.  Съвсем сериозно.
Използваш ли го вече?
Още не,  донесоха го в четвъртък, утре ще обърнем вратите и ще го включа. Черна станция и това го има! Голяма сценаристка съм, като си наумя.

# 941
  • Мнения: 1 694
https://www.technomarket.bg/hladilnitzi/tcl-rp-318bse0-09213950
Някой чувал ли е тази марка, 8а пръв път я виждам.
За информация, вече ползвам ЛГ- то, за сега работи добре, тих е. Има доста по- голям обем от Боша който бях гледала. Доста неща побира както фризера,така и хладилната част. Техникът, 6жйто ми обръщаще вратите се произнесе да не съм му слагала страници отстрани и отгоре,че нямало да работи добре. На мен обаче ми грознее така и ще видя какво ще измисля. Първите ми впечатления са добри!

# 942
  • София
  • Мнения: 1 527
TCL е голяма китайска корпорация, произвеждат много уреди за други марки.

https://bg.wikipedia.org/wiki/TCL_Corporation

# 943
  • Мнения: 46 520
Моля, пуснете нова тема.

# 944

Общи условия

Активация на акаунт