В Бон Апети говорят за кърмене и късно захранване!!!

  • 12 600
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Майка ми го е гледала и ми се обади превъзбудена да ми каже ...  Laughing Сега днес аз трябва да следя рецептата.   bouquet

# 16
  • Мнения: 535
А какво даваха в днескашното предаване, че го изпуснах Embarassed

# 17
  • Мнения: 104
Днес нямаше бебешки рецепти. Май само веднъж в седмицата ще има.

# 18
  • Мнения: 138
Привет мами, искам да помоля ако някоя от вас е записала тези рецепти и следващите такива в предаването нека ако може да ми ги изпрати на лични.Рецептите бяха доста интересни, проблема е че не сам ги записала и сега не се отварят.
Много ви благодаря предварително.

# 19
  • ES
  • Мнения: 2 172
Крем супа от зеленчуци
Д-р Антоанета Антонова, педиатър, приготвя рецепта за деца над 7-месечна възраст
3/1/2007
Списък на необходимите продукти:
3-4 розички карфиол
1 стрък праз лук
1 морков
1 картоф
1 чушка
1 ч. л. краве масло


Начин на приготвяне:
1. Празът се нарязва наситно.
2. Маслото се слага в тенджера, сипва се празът и се задушава, докато маслото се разтопи.
3. Веднага след това в тенджерата се налива 1 с. л. вряла вода.
4. Празът се сварява на тих огън под капак.
5. Картофът се обелва и се нарязва на малки кубчета.
6. Чушката и морковът се почистват и се нарязват надребно. Карфиолът се накъсва на розички.
7. Зеленчуците се сипват при сварения лук.
8. В тенджерата се наливат около 500 мл вряла вода и супата се вари до готовност.
9. Сварените зеленчуци се свалят от котлона и се пасират.
10. След като се охлади, супата е готова за сервиране.

Пюре с пилешко месо
Д-р Антоанета Антонова, педиатър, приготвя рецепта за деца над 7-месечна възраст
3/1/2007
Списък на необходимите продукти:

30-40 г пилешки гърди
40 г ориз
1/2 морков
1/4 стрък праз лук
2 стръка магданоз
2 ч. л. зехтин
малка щипка сол

Начин на приготвяне:
1. Празът се нарязва наситно, а морковът се настъргва на ситно ренде.
2. В тенджера леко се загрява зехтинът, сипва се морковът и се задушава за кратко (около 1 минута).
3. Прибавя се нарязаният праз лук и веднага след това се наливат 2 с. л. гореща вода.
4. Месото се нарязва на малки парченца и се добавя към зеленчуците.
5. Наливат се около 140 мл вода, поръсва се с нарязан наситно магданоз и по желание се добавя щипка сол.
6. След това се сипва оризът и се вари до готовност.
7. Свареното ястие се пасира леко и е готово за сервиране.

# 20
  • Мнения: 3 423
а това краве масло в супата не ви ли притеснява за деца над 7 месеца newsm78

# 21
  • Мнения: 138
мерси но ме интересуват предишните рецепти от дати 23.11 и 14.12.
Благодаря ви

Последна редакция: ср, 03 яну 2007, 15:27 от muushu

# 22
  • Мнения: 1 382
Малко ме притеснява задушаването в масло, иначе като идея, включването на бебешки асортимент, го прави още по-любимо за мен. За захарта...без коментар, не бих сложила  Peace

# 23
  • Мнения: 48
Разгеле!!! Майка ми ми се обади след едно предаване и се призна за победена  Laughing. Да е жива и здрава тази лекарка, че ми беше писнало да слушам как детето гледало какво има по масата и преглъщало  Shocked, а пък аз видите ли на инат не съм му давата! На един етап взех да и отговарям, че не е от инат, ами от мързел  Joy.

# 24
  • Мнения: 296
Здравейте, може ли да помоля ако някой има код за достъп до рецептите от http://bonapeti.tv да ги сподели с нас. благодаря на gery_to за предоставените 2 рецепти- изпробвахме втората супер е!

# 25
  • Мнения: 126
За тези, които нямат възможност да следят предаванията във времето когато ги дават по телевизията - аз ги гледам през този сайт - http://www.neterra.tv/bg/. регистрирате се и гледате записи от последните 5 предавания. А темата за бебешкото хранене е всеки четвъртък. Лекарката наистина е много симпатична - тя водеше някои от лекциите на списание 9 месеца и е доста компетентна според мен. 

# 26
  • Мнения: 5 178
Записвам се за да следя темата

# 27
  • Мнения: 273
някои имали рецептите от вчера че ги изтървах

# 28
  • Мнения: 2 616
...................

Лекарката посочи примери от практиката си, че много майки си купуват и четат книги, в които пише погрешно, че детето се захранва от 1-ия месец, а тя изрично препоръчва късно захранване от 5-6-ия месец!

.................

Ние сме предразположени към алергии и също ни препоръчаха да започнем захранването чак след 5-6 месец и то със зеленчуци, чак след месните пюренца да почнем с плодове.

# 29
  • Мнения: 273
Плодово-зеленчукова каша с овесени ядки
30 мл адаптирано мляко
20 г овесени ядки
1 морков
1 ябълка
Морковът се почиства, нарязва се на парчета и се сварява на пара.
Овесените ядки се сипват в тенджера, добавят се парчетата морков и се сваряват заедно.
Ябълката се обелва и се настъргва. Добавя се към ядките и моркова и всичко се намачква добре или се пасира. Накрая се налива адаптираното мляко и се разбърква кашата.

Общи условия

Активация на акаунт