В Бон Апети говорят за кърмене и късно захранване!!!

  • 12 629
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 117
Много е хубаво ,че се заговори за късно захранване в едно гледано предаване. Докторката е в час с новостите , за разлика от повечето педиатри / включително и нашият / .
Моят малчо е още на кърма , но като започним да се храним , ще мога да му приготвям разнообразна храна.
Ще следя темата Simple Smile

# 61
  • Мнения: 180
Ето рецептите от 06.06:

Пиле с череши
Рецепта за деца над 7-месечна възраст

Списък на необходимите продукти:
70 г пилешки гърди
1 морков
10-12 череши
10 мл краве масло
1 ч. л. царевично (пшеничено) натурално нишесте

Начин на приготвяне:
1.Месото се нарязва на малки кубчета.
2.Морковът се почиства и се настъргва на едро ренде.
3.Маслото се разтопява в тенджера, сипват се кубчетата месо и настърганият морков, добавя се малко топла вода и продуктите се задушават около 15 минути.
4.След това се прибавят почистените от костилките череши и се вари още 10 минути.
5.Нишестето се разтваря в 2 с. л. студена вода и се сипва накрая, за да се сгъсти ястието.
Тази рецепта е подходяща за деца които не обичат много зеленчуци.


Пюре с чушка и извара
Рецепта за деца над 7-месечна възраст

Списък на необходимите продукти:
1 зелена чушка
1 тиквичка
2 пресни картофа
1 морков
2-3 стръка магданоз
10 г краве масло
2 с. л. извара

Начин на приготвяне:
1.Морковът се остъргва и се нарязва на кубчета.
2.Тиквичката и картофите се обелват и също се нарязват на малки кубчета.
3.Маслото се загрява в тенджера и зеленчуците се задушават, като се налива и малко вода.
4.Чушката се изпича на грил тиган, след което се обелва и се нарязва. Поставя се в каната на пасатор.
5.Добавят се сварените зеленчуци и изварата.
6.Продуктите се пасират и пюрето е готово за консумация.
7. Съвет: При захранване е най-подходящо на детето да се предложи първо зелена чушка, а по-късно - червена. Червената чушка може да доведе до алергия, затова реакциите при детето трябва да се следят внимателно.

# 62
  • Мнения: 535
Благодаря на всички отзивчиви мами, които поместват рецептите   bouquet Уж следя, а все ги пропускам срещите с педиатърката  Embarassed

# 63
  • Мнения: 422
Благодаря за темата, ще се възползвам от нея/ забравям да ги следя/.Иначе, ние си се кърмим, но давам пюренца на обяд, един ден хапва, другия им се мръщи, но колкото толкова и после се кърмим, то самото дете си знае.Предпочитам да приготвям аз храните и , но и купени давам, но поне тези вкъщи знам как са приготвени, а и в не слагам захар, сухи млека, нищестета и кр.масло/за мен те са излишни, щом има зеленчучи вътре, те са си сладки, други си съдържат мин. соли./.Някъде по напред в темата прочетох за сухото мляко, на кутиите на Нестле пише, че не се дават за деца под 12 мес., адаптираните не могат да се варят, но кърната може, аз правих грис с кърма, нишесте пак с кърма.Също ми хареса и мисля по нататък да дам грис с банан и ябълка.

# 64
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Много се радвам, че пуснаха това  в предаването, понеже свеки го гледа с интерес. По този начин ми става по-лесно да я убедя в късното захранване

# 65
  • Мнения: 1 321
И аз все не успявам да го гледам много се радвам че сте изписали рецептите.. Hug Hug Hug

# 66
здравейте майчета. моето детенце е на 5 месеца и половина, посъветвайте ме с какви пюрета да захранвам със зеленчукови или плодови или и с двете и какви плодове и зеленчуци са подходящи за пет и шест месечно бебче. посъветвайте ме моля ви и от кога да започна с кашите и кои каши и пюрета са качествени. благодаря ви предварително Heart Eyes

# 67
  • София
  • Мнения: 1 076
А мен педиатърката ме натиска да давам сокчета от втори месец.
Сокчетата броят ли се за захранване? Четох, четох, така и не разбрах от кога и с какво да се започне. Моля ви да ми отговорите, защото сериозно се двуумя дали да не започвам с ябълка сокче?

# 68
  • София
  • Мнения: 3 064
Захранване е всичко, различно от кърма/АМ. По-добре не почвай сокчето. Много ти е малко бебето,  единственото, което можеш да постигнеш, е зверски колики. Соковете не се препоръчват вече дори на по-косен етап, много по-ценни са плодовите пюрета.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 076
Благодаря!
Мислех си същото, но все пак е друго да те подкрепят   bouquet

# 70
  • Мнения: 273
Ето рецептите от 20.06.2007г:


Пюре по градинарски

Рецепта за деца над 7-месечна възраст от д-р Антоанета Антонова, педиатър
20/6/2007


Списък на необходимите продукти:
1 с. л. грах
50 г зелен фасул1/2 червена чушка
2-3 картофа
1 тиквичка
1 морков
20 г краве масло


Начин на приготвяне:
1. Маслото се слага в тенджера и се загрява.
2. Тиквичката се обелва, морковът се остъргва.
3. Зеленчуците се нарязват на малки кубчета.
4. След това се сипват в разтопеното масло.
5. Картофите се обелват, също се нарязват на кубчета и се добавят в тенджерата.
6. Сипва се зеленият фасул и се разбърква.
7. Добавя се чушката.
8. Веднага след това се налива топла вода и зеленчуците се варят около 15 минути.
9. Сварената чушка се обелва, след това продуктите се пасират, докато станат на пюре.


Кисел с манго
Рецепта за деца над 6-месечна възраст от д-р Антоанета Антонова, педиатър
20/6/2007


Списък на необходимите продукти:
1 манго (70 г)
4 ч. ч. пшеничено нишесте (царевично)
1 ч. ч. сухо мляко


Начин на приготвяне:
1. Мангото се нарязва на парчета.
2. Месестата част се издълбава и се смила в блендер (или се настъргва).
3. Сухото мляко се разтваря в студена вода според указанията на опаковката и се загрява.
4. Нишестето се разтваря в студена вода, като се разбърква.
5. В млякото постепенно се налива разтвореното нишесте.
6. Сместа се оттегля от котлона и когато се охлади леко, се добавя пасираното манго. Киселът се разбърква и е готов за консумация.

# 71
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
Кисел с манго
Рецепта за деца над 6-месечна възраст от д-р Антоанета Антонова, педиатър
20/6/2007


Списък на необходимите продукти:

1 ч. ч. сухо мляко

...

Ъм... сухо или адаптирано мляко? Каза ли докторката?

# 72
  • Мнения: 5 178
Бу, каза сухо мляко за варене.. Ако някой знае марка или магазин дето може да се намери това чудо бързо да казва. Аз знам, че с такова готвят в ДМК на Нестле, но е в някакви Мега Макси опаковки

# 73
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
Бу, каза сухо мляко за варене.. Ако някой знае марка или магазин дето може да се намери това чудо бързо да казва. Аз знам, че с такова готвят в ДМК на Нестле, но е в някакви Мега Макси опаковки
Има във всички големи магазини - не само на Нестле (Нидо се казва това мляко), но и всякакви други фирми и марки, вкл. доста български (на които цената е и съществено по-ниска от на Нестле). Има в кутии и основно - в пликове, големи и малки разфасовки. Но това си е обикновено сухо мляко, не е адаптирано или частично адаптирано.

# 74
  • Мнения: 5 178
Златна си Бу, голям мерак имам да му приготвям сама десертите, пък и още малко мляко в менюто нема да му е излишна

Общи условия

Активация на акаунт