Помощ в училище - тема за въпроси по всички предмети, които Ви затрудняват

  • 24 962
  • 445
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 193
11.
по-малката - тире за сравнителна степен
техният - подлог, трябва да е с пълен член

13. който - преди него се поставя запетая, в случая преди предлога, който е към местоимението

# 226
  • Мнения: 536
11. по-малката (сравнителна степен) ми сестра, техният (подлог)
13. (в) който, отделя се със запетая
на 13 се пита кое е местоимението, което свързва простите изречения в състава на сложното. Който местоимение ли е? Досега са учили само лични, възвратни и притежателни местоимения.

# 227
  • Мнения: 1 193
Относително местоимение е.

# 228
  • Мнения: 536
Относително местоимение е.
Благодаря за отговора! Упражнението е от учебник за 5 клас. Още не са учили всички видове местоимения, затова си мислех, че има пропусната запетая в изречението , а не я виждам.

# 229
  • Мнения: 19 296
Не е ли нейният урок по история?
Кои са те, за да е техният?

# 230
  • Мнения: 536
Здравейте! Имам няколко въпроса по информационни технологии за 5 клас за компютърна текстообработка.
- Има ли дума от един символ?
- Вярно ли е, че за да форматирате абзац, трябва първо да го маркирате целия?
- При съхранение на файл със Save as може ли да се промени разширението на файла?

# 231
  • Мнения: 1 917
Здравейте! Имам няколко въпроса по информационни технологии за 5 клас за компютърна текстообработка.
- Има ли дума от един символ?
- Вярно ли е, че за да форматирате абзац, трябва първо да го маркирате целия?
- При съхранение на файл със Save as може ли да се промени разширението на файла?
1. Да. Например "и", "а", "с"...
2. Да.
3. Да.

# 232
  • Мнения: 536
Здравейте! Имам няколко въпроса по информационни технологии за 5 клас за компютърна текстообработка.
- Има ли дума от един символ?
- Вярно ли е, че за да форматирате абзац, трябва първо да го маркирате целия?
- При съхранение на файл със Save as може ли да се промени разширението на файла?
1. Да. Например "и", "а", "с"...
2. Да.
3. Да.
Благодаря за отговора!
 На първия въпрос не бях сигурна дали правилата от български език важат и при работа с Word.
На втория водим спор с дъщеря ми, която твърди, че учителката им казала, ча за да се форматира само един абзац, може и без маркиране, а само курсора на мишката да бъде в него. Реших да се допитам, за да не съм в грешка и да й обяснявам неправилно.

# 233
  • Мнения: 12 124
Не спорете. Опитайте да го направите и ще видите, че даже и да не е маркиран абзаца, ще можете да го направите изравнен от ляво и дясно, или да преместите полетата. Но няма как да подчертаете целия текст, или да удебелите буквите, или да смените шрифта, ако не е маркиран. И двете сте прави. Зависи точно какво се има предвид в случая под форматиране.

# 234
  • Мнения: 536
Не спорете. Опитайте да го направите и ще видите, че даже и да не е маркиран абзаца, ще можете да го направите изравнен от ляво и дясно, или да преместите полетата. Но няма как да подчертаете целия текст, или да удебелите буквите, или да смените шрифта, ако не е маркиран. И двете сте прави. Зависи точно какво се има предвид в случая под форматиране.
Въпросът в зададен точно по този начин: ,, Вярно ли е, че за да форматирате абзац, трябва първо да го маркирате целия?"
Опитах се да обясня на дъщеря ми нагледно отваряйки файл в Word, че ако не бъде маркиран няма как да се правят промени по самия текст- цвят, шрифт..., но според нея това е форматиране на символи, а не на абзац. Под форматиране на абзац тя разбира подравняване, отстъп, междуредово разстояние... където не е нужно маркиране.

# 235
  • Мнения: 35 961
дъщеря ви е права, по този начин се учи, отворете учебника и ще го видите - мисля, че дори са отделни уроци

едит: не са отделни уроци

Скрит текст:

Последна редакция: сб, 16 апр 2022, 12:48 от bubanka

# 236
  • Мнения: 1
Как оценявате развитието на европейските сили в края на 19 - началото на 20 век. Коя от тях, според Вас, се развива най-успешно и динамично и коя - най-бавно? Защо? Как бихте описали политическите и обществени новости в края на 19 век и началото на 20 век?


Това ми е най важния асаимент по история за годината и незнам какво да напиша...

# 237
  • Мнения: X
Прочетете си учебниците и ще можете да се справите с “асаимънта”.

Не знам какво очаквате, да го напишем ние ли?

# 238
  • София
  • Мнения: 13 142
В учебника всичко е написано много подробно. Преговори го задълбочено и ще ти се изясни всичко.

# 239
  • Мнения: 12 015
Не знам защо ми е изтрит коментарът, но пак ще го напиша - при степенуване степените се пишат полуслято, подлогът е с пълен член, не знам се пише отделно. Забележките ми са във връзка с изпитите по БЕЛ, където грешките се санкционират.
Някой ще ме просветли ли какво е "асаимент"?

Общи условия

Активация на акаунт