Покупко продажба с право на ползване и още нещо

  • 3 604
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Аз вече не се занимавам. Сега ще стане руини вече, защото няма кой да се занимава, а аз съм единствената, която има желание и възможност. Заради един човек, ще се съсипе всичко. Но какво да се прави, то да беше само вилата... Аз много я обичам, имам време и желание да си седя там, две години хоум офис щяхме да седим поне по 6 м, но това е положението...

# 46
  • Мнения: 4 206
Авторката, вие тази къща ще я купувате ли реално?
Ако ще я купувате, защо свека и зълва трябва да запазват правото на ползване? Не може ли с парите, които ще платите да си купят една гарсониера в нормално състояние и да си живеят там?
Ако останете на варианта, които вие мислите, зълвата има здравословни проблеми и вие нямате намерение да я изхвърляте (ако няма учредено право на ползване) пак ще живее с вас и ще се съобразявате с нея.
Мисля, че трябва още малко да помислите върху възможностите си...

# 47
  • Великобритания,Лондон
  • Мнения: 48
Авторката, вие тази къща ще я купувате ли реално?
Ако ще я купувате, защо свека и зълва трябва да запазват правото на ползване? Не може ли с парите, които ще платите да си купят една гарсониера в нормално състояние и да си живеят там?
Ако останете на варианта, които вие мислите, зълвата има здравословни проблеми и вие нямате намерение да я изхвърляте (ако няма учредено право на ползване) пак ще живее с вас и ще се съобразявате с нея.
Мисля, че трябва още малко да помислите върху възможностите си...

Няма да я купиваме реално, плащане няма да има, ще е фиктивно.

Според мен зълва ми не е толкова зле здравословно, че да не може да си уреди бъдещето и да се изнесе от къщата. Истината е, че тя е доста наивна и неспособна да бъде самостоятелна, но пък ако се омъжи със сигурност няма да позволя да живее заедно със съпруга и при нас.

За сега мислех да направим една постройка от две стаи на свекървата и свекъра отзад и тя може да живее с тях докато реши най после какво ще прави с живота си. След като двамата с мъжа ми ще сме ползвателите на по голямата част от имота и собствениците, няма да има защо да се съобразяваме с нея.

Съгласявам се да живея там заради мъжа ми. Той обича тази къща и не иска да в остави така неремонтирана, а и иска да е до родителите си и да им помага, НО ако те не се съгласят на условията ни, няма да има строеж и живеене там.

# 48
  • СИ
  • Мнения: 4 406
...
Няма да я купиваме реално, плащане няма да има, ще е фиктивно.
...
Съгласявам се да живея там заради мъжа ми. Той обича тази къща и не иска да в остави така неремонтирана, а и иска да е до родителите си и да им помага, НО ако те не се съгласят на условията ни, няма да има строеж и живеене там.


А-а-а-а... Да си дойдем на думата. Както и се предполагаше в началото. Не казваш всичко.
Накратко: Искате да получите къщата в наследство срещу един ремонт и ползване от свекървата. Но реално половината къща от наследствена гледна точка е на зълва ти. Защо не ѝ платите нейната част и да сте на чисто? Или искате да минете тънко? Тоест братът леко да прекара сестра си. Какво означава "ако те не се съгласят на условията ни"? Къщата е на свекито в крайна сметка. Като сте толкова важни, купувайте си или си направете ваша.
Аз подобен филм съм го гледал. Стана ясно за какво става въпрос.

Последна редакция: ср, 11 май 2022, 23:45 от SeaHorse

# 49
  • София
  • Мнения: 23 072
Е, добро утро. Още от началото на темата ми стана ясно, че намерението е да се финтира зълвата и за нея да няма наследство. Свекървата трябва да е луда да сложи цялата къща в ръцете на авторката, та дори и срещу ремонт, и да обезнаследи дъщеря си, докато синът й и семейството му завземат всичко. Много гнусна история. Мен би ме било срам да пусна такава тема.

# 50
  • Мнения: X
Е, айде сега другарски съд. Все едно ние много знаем каква им е семейната история и какво ще наследи дъщерята. Логично е ако набиеш 60 бона в ремонт да не искаш да си делиш къщата с родата и да остане за теб. Като толкова сестрата иска да е равноправна, да даде 30 бона тя и да е всичко по равно.

# 51
  • София
  • Мнения: 23 072
Аха, сега ми става ясно, че за да наследиш, трябва да дадеш. Интересна логика. Или викаш щом като авторката има пари за ремонт, зълватата да си обира партакешите и дим да я няма.
Всъщност в дъното на цялата тази история е свекървата. Не знам дали е обработвана от сина си, а той от жена си, но аз на мястото на тази жена не бих направила нищо по отношение на къщата приживе. Пък като умра - да се изпотрепят ако щат наследниците.

# 52
  • Мнения: X
Не мисля, че наследството се определя от наследяващите. Имотът си е на свекървата, ако иска може да го продаде и да изпие парите до стотинка. Докато тя е жива и здрава наследство няма, има нейн собствен имот.

# 53
  • Мнения: 14 793
Е, айде сега другарски съд. Все едно ние много знаем каква им е семейната история и какво ще наследи дъщерята. Логично е ако набиеш 60 бона в ремонт да не искаш да си делиш къщата с родата и да остане за теб. Като толкова сестрата иска да е равноправна, да даде 30 бона тя и да е всичко по равно.
Тука няма как да си делиш къщата, защото като начало не е твоя и това собственическо си не е подковано.
Който не иска да му потребява друг човек ремонта, си купува и ремонтира наистина свое.

# 54
  • Мнения: X
Е, така казвам и аз. Къщата е на свеки. Логично е ако набиваш пари в нещо да си подсигуриш, че то ще е твое. Просто имотът не е наследство, докато не се гътне свека. Сега е нейна собственост и толкова.

# 55
  • Мнения: 14 793
Оплетох конците. Нали искат да направят покупко-продажба, именно за да не е вече наследство?

# 56
  • Мнения: 4 206
Оплетох конците. Нали искат да направят покупко-продажба, именно за да не е вече наследство?
Искат да направят фиктивна покупко-продажба.

# 57
  • Мнения: 14 793
Именно. За да не е наследство вече.

# 58
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Именно. За да не е наследство вече.

Мъжът на авторката го играе загрижен син, които иска да гледа майка си на стари години. На практика иска да изработи сестра си, като симулират покупко-продажба на къщата. Сега обработват и притискат бабето да подпише. Класика...!

# 59
  • Мнения: 4 206
Ха сега някой да обясни и колко е законна тази гимнастика и колко лесно подлежи на разваляне.

Общи условия

Активация на акаунт