Подарък за сватба

  • 8 591
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 186
Подаръкът се съобразява с получателя все пак, а не с подаряващия. Ако предпочитат пари, ще им дам пари, нали е за тях, а не за моите представи за сватба? Картина е ужасно специфично, ни да окачиш, ни да изхвърлиш...

# 16
  • Мнения: 2 585
Ама защо всички са решили, че хората искат пари.
Аз не бих искала да ми дават пари за какъвто и да било повод.


Питах и каква сума намирате за приемлива да се даде, никой не каза…

# 17
  • Мнения: 29 337
Питах и каква сума намирате за приемлива да се даде, никой не каза…

Е, каква?!? Каквато можеш да си позволиш. За един са 1000 лв., за друг са 100 лв.  Някой може и по 10 000 лв. да даде, това не значи, че е приемливо или не.

# 18
  • София
  • Мнения: 35 098
С питане до Цариград се стига.
Вижте имат ли уишлист или изобщо каква им е концепцията.
От символични прахосъбирачки никой няма нужда. Нито от шаржове, нито от картини.

# 19
  • Мнения: 513
Минималната приемлива сума е цената на куверта плюс 50%.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 139
Парите винаги ще влязат в употреба. Ако не са уреди, ще е нещо друго за дома, ако не - пътешествие, глезотия, моментен каприз. Ако двойката няма нищо против един спретнат плик с красиво надписана картичка вътре, не виждам смисъл гостът да се инати и да иска да купува портрети, стъкларии, вещи, сувенири, само за да угоди на своя собствен инат.
Много младоженци вече имат списък с желани подаръци, ако има - още по-добре.
Иначе ако не са пари и задължително е вещ, си е риск огромен, освен ако не сте наистина изключително близки, добре запознати с вкуса си и абсолютно уверени, че в това жилище има място за картина/ предмет.

# 21
  • Мнения: 5 139
За теб е неуместно да питаш, за нас (визирам явно по-големия процент присъстващи в темата) е неуместно да се подаряват излишни боклуци, към които спадат голяма част от нещата "за спомен".

И защо решихме, че хората искат пари? Не сме, но понеже продължава да липсва всякаква информация за характера и хобитата на бъдещето семейство, това е логичния отговор.
Аз не виждам коментар и на 10те идеи, които дадох по-нагоре. И като нямам насока се разписвам с последна и приключвам - за мои познати, ама наистина много много близки, които изрично бяха казали, че не искат нищо, бяха ни събрали просто на вечеря, направих дарение от тяхно име за кауза, която знам, че подкрепят и им подарих сертификата. Бяха безумно трогнати и си го окачиха на стената.

# 22
  • Мнения: X
Ама защо всички са решили, че хората искат пари.

Питах и каква сума намирате за приемлива да се даде, никой не каза…
Защото по-добре пари от ненужни домакински уреди, картини, карикатури, статуетки и не знам си още какво.

Пари - зависи къде е сватбата, покриват ли нощувките (ако има такива). Като цяло под 100 на човек никога не сме оставяли, ако сме обикновени гости. Като кумове винаги сме давали повече.

Моята най-добра приятелка се омъжи без сватба, без рокля, само с нас и още едни техни приятели. Почерпката беше в тях, след церемонията. Нямаха възможност да си купят халки и ние им ги подарихме. За нас беше важно да им остане спомен, те бяха с много ограничени възможости и мисля, че беше хубава идея за подарък.

Така че всичко зависи от ситуацията, младоженци и тн

# 23
  • Мнения: 350
Склуптора от бронз например. На едно модерно обзавеждане се връзват винаги.Може дори да се поръчат.
От парите спомен няма ...

Последна редакция: пн, 09 май 2022, 22:57 от FBID100001745220325

# 24
  • София
  • Мнения: 28 563
Преди няколко години ми подариха маслена картина, стои забутана зад шкаф, защото харесвам единствено графики.
Съобрази подаръка с вкуса на получателите. Ако не го знаеш, подари пари според възможностите си.

# 25
  • Мнения: 7 263
Никой не обича символични, т.е. евтини подаръци. Никой не е длъжен да търпи глупав подарък. Виж, парите са нещо друго, никога не са излишни. Ама щом си се запаянтила подарък, та подарък, носи си последиците.

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 933
Аз също съм за пари или да попиташ от какво имат нужда.Не,не е нахално,а практично.За нашата сватба преди почти 12 години зълвата(художничка в свободното време)ни подари картина с маслени бои на морски фар.Сега си стои в един кашон и само я местим насам-натам,не защото е лоша.Напротив,хубава е много,но аз не харесвам морските фарове като обект на изкуството,а и не ми се връзва на интериора.Подариха ни и страхотен сервиз за хранене за 18 човека на Visco,който и до сега използвам за събирания.Последния ни подарък беше къмпинг барбекю,което още използваме.Останалите от 100 лв.нагоре според възможностите.Винаги съм предпочитала да ми дадат пари,от колкото някой кич прохосъбирач.

# 27
  • Мнения: 990
Ми... В такъв случай вие си ги познавате, ваши приятели са. Нетипични неща може да ги зарадват. Като пример: имаме приятелско семейство доста заможни. Детето им много обича сладко и му купуват всякакви много скъпи лакомства. Баба ми му подари кутия лимонови резанки. Много се зарадва детето. Никога не беше яло...
Но по темата: мен няма да ме зарадва някаква прахосъбирачка. Имам куп неща, които в очите на приятели са символични - за мен са прахосъбирачки, стоящи в кашон... Малко са нещата, които са ми на сърце и си ги държа на видно място. Едно от най-хубавите нещо, които съм получавала са брандирани чаши за бира на любимата ми марка.

Сигурно и статуетка от някой скулптор е прахосъбрачка?!

По темата - мисля, че добра идея е подарък, който има нещо общо с техните хобита или по-точно нещата, които правят заедно.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 139
Silver Light, и най-големият шедьовър от голямо име в изкуството може да се окаже напълно неподходящ за интериора на младоженците.
Когато купих апартамента си, помолих приятел колекционер на картини да ми помогне да си избера картините и скулптурите, които да пасват на обзавеждането. Всичко над това, което вече съм взела, би било излишно и няма как да му намеря място, дори да е на Леонардо да Винчи, и би ми било ужасно неудобно, че трябва да прибера в някой шкаф иначе красива и скъпа вещ, подарена с мисъл.
В крайна сметка самите младоженци не са ли казали абсолютно нищо за подаръците? Когато моята най-добра приятелка ни изпрати поканите, там беше изрично посочено, че искат подаръците да са в пликове. При влизането в ресторанта имаше дискретно поставена кутия, където оставихме пликовете и това беше.

# 29
  • Мнения: 5 139
Разбира се, че е. За някои хора. Като гледам - за повечето включили се.
Дори някой да е фен какъв е шанса да се хареса точно тази? Че и да я иска вкъщи? Аз мога да харесвам страшно много неща, но да не ги искам в дома си.
Пример - с ММ сме огромни фенове на дърво и предмети със запазени естествени форми. Заедно сме от 5 години, от почти 4 живеем заедно, още не сме харесали нещо, което да приберем вкъщи. Вярвам в случайните неща, но каква случайност трябва да е, че някой да попадне и да ни купи нещо дървено, за което да кажем "Ей това търсим от 5години"? Защото, вярвай ми, от когото и да е, ако реакцията не е такава, ще замине по някое направление. Нямам нужда да ме задушават вещи, които не харесвам и които нямат никакво приложение.
Имам си фигурка на златен снич. Прахосъбирачка ли е - да. Харесвам ли я - да. Няма драма.
Подариха ми часовник за стена. Искам ли часовник на стената - не. Пак няма драма, отива по някое направление, само не и на стената.

Общи условия

Активация на акаунт