Резултат от КТ на синуси

  • 444
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте, от 4/5 години имам ужасна целогодишна хрема с много гъст секрет, която ми причинява мн често главоболие и кашлица тъй като се стича назад в гърлото. Ходила съм на много лекари, някои от които се води че са свитила, например доц. Рангачев и доц. Златанов, предписвали са ми пазлични лекарства, които за съжаление нямат ефект. Преди една година си правих скенер, тогава имах полип в дясната ноздра и девиация на назалния септом, преди няколко дни обаче си направих скенер за втори път и се оказва че имам няколко нови веща, в другата ноздра. Имам записан час при доц Златанов другата седмица и тогава ще обсъдим евентулта операция, но дотогава ако може някой да ми каже как да талкувам резултатите, това остеомче особено мн ме притеснява.

# 1
  • Мнения: 147
Остеомът не е причина за оплакванията ви, той е по-скоро случайна находка. Девиация надясно + конха булоза вляво означава, че носните кухини двустранно не се вентилират добре, което е и причината за хроничната хрема. Положителното от описанието е, че околоносните кухини са свободни.
 Лечението във вашия случай  наистина трябва да е оперативно.

Общи условия

Активация на акаунт