Априлски мами 2022

  • 20 358
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 163
Хм, нашето дупе има пъпчици, появиха се паралелно с гъбичките в устата, уж четох в интернет, че може на дупето да се прехвърли, но изобщо не се замислих, че може да са от това, по-скоро за друг вид изява следях. Добре, че тези дни сме при личната. 

Waterviolet, едва ли грешката е в теб, всяко дете е различно и има особености, със сигурност ще се напаснете във времето, аз съм толкова боса в гледането на деца, ама малката си изгради режим, едва ли имам пълна заслуга за това, явно е от по-спокойните бебета, но не се знае какво следва. Има много примерни за спокойно бебета и после са истински панти и обратното. 😀

Памперс сменям преди всяко ядене, че се притеснявам да стои 6 часа с мокър памперс на дупето, но ако заспиваше трудно вечер можеше и да се замисля…

# 16
  • Мнения: 6 202
Сменям си памперси поне два или три пъти нощем.Разсънва се и пак заспива.Но лефакса си помага много при
него дори и леко да го запича,пак ака 4-5-6 пъти дневно стабилно.Понякога и нощем,предимно сутрин.Баткото също го сменях,само като си представя 2-3 часа с това запарено и ме втриса.Не гъбички и подсичане,ами не знам какво може да хванеш.Ще прозвучи грубо,но бихте ли седели с пълна превръзка 3 часа?Или 6?

# 17
  • Мнения: 827
Лещичка, ти как даваш лефакса? На всяко или през хранене? По 1 или 2 впръсквания?

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 5 900
Сменям си памперси поне два или три пъти нощем.Разсънва се и пак заспива.
Там е проблемът, че моят не заспиваше пак, а се разсънваше. Това ми костваше часове, за да успея да го приспя отново. Тази драма продължи 3 месеца, в които аз спях средно по 3 часа и бях стигнала до крайно изтощение.

Именно затова реших с второто дете да процедирам по различен начин - не се цедях с нея нощно време, взех я да ми спи в леглото и си спестих нощната смяна на памперсите. Тогава изобщо не усетих умора от кърмаческия период. Слава богу не се е подсичала. Ако имаше проблем, естествено, че щях да реагирам.
И аз карам по цяла нощ с една дамска превръзка и това не ми е създавало проблем. Но, да, бебешката кожа е по-нежна и трябва да се следи.

Сега с малката сменям нощните памперси от самото начало, заради проблема с дупето. Още в родилното като ми я донесоха за пръв път забелязах три много малки червени точици около ануса и знаех, че може да прераснат в подсичане, така че и при нея стриктно сменям нощните памперси. Но тя също не се разсънва при смяната - събужда се и после пак заспива без проблеми.

# 19
  • Мнения: 1 192
Точно както Брин го е описала е и при нас. Детето си спи супер сладко, а аз го размятам да му сменям памперса. Той винаги се разсънва, много мрази сменяването на памперса и реве всеки път. После може и 2 часа да будува. Случи се няколко пъти да не се буди за храна и тъкмо мислех, че ще си махне нощното хранене, не знам дали не прецаках нещата с тези памперси. От друга страна като се буди в 3 за кърмене, яде и заспива, но аз като почна преди това да му сменям памперса, хайде пак рев до небесата и се разсънва.
Ако е подсечено детето няма как, разбира се. Но наистина май не си струва и двамата да се мъчим.

Давам за колики Инфакол, био Амика, пробиотик Пандата. Оригвам, през 3 часа горе-долу се храним, през деня е в слинг и цяла нощ екшън 🤷♀ Ще стискам зъби и ще чакам да отмине. 

Момичета бързо да минава тая млечница, че сигурно е много неприятно. Ох, все нещо има.

Жоржи и аз не мисля, че има нещо притеснително, всяко дете си качва с различно темпо, щом има напикани и наакани памперси и е спокойно бебето. Да не говорим, че при нас ЛЛ и педиатърът го измериха различно 😁

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 021
Петък 13-ти е и е ретрограден Меркурий 😁
И аз не спах тази нощ. Едва я събудих снощи за баня, беше заспала непробудно.  Сложих я в 22:30 и в 1:30 се събуди, накърмих я и в 2:30 пак се събуди, пак я накърмих, защото не мисля, че се беше наяла. И като се ококори това момиче 🤯 люшкай, поклащай, давай биберон...няма! Не иска и не иска. Цяла нощ. В 5 сутринта я дадох на ММ. В 6 ми я донесе да яде. Викам хайде сега да заспи ... Не, пак не иска, така до 9, викам сега поне. Заспа чак в 10:30 и спа неспокойно... А аз не съм на себе си. Така се изнервих, толкова ми се спеше.
Сега поспах с нея час и малко и съм по добре, но снощи беше мъка.
Още съм по пижама, нищо не съм пипнала в къщи, а довечера съм на открит урок на каката.
Дано това да е било инцидентно!

Жоржи, аз също не мисля, че е гладна Беба, дъщеря ми от начало си качваше по 300-400 грама за месец, а ето я сега здрава и права госпожица.

Брин, и ние ще сме първи клас тази година. Дано успея да обърна достатъчно внимание и на двете.

# 21
  • Мнения: 225
Момичета, оказа се, че за Столична община наистина финансовата помощ при раждане на дете е на етап ПРОЕКТ от 2019 г... Т.е. за София няма такава помощ, много тъпо Confused

И ние днес бяхме на консултация и също не сме качили достатъчно - 500 гр. за цял месец. Лекарката ми каза да не се притеснявам, че засега продължаваме само на кърма - детето е в добро състояние. А и била госпожица Blush Можело заради жълтеницата да не е хапвала, после пък имаше доста изразени колики. Макар че си хапва... С коликите не сме се справили, от вчера давам капките Нарине, ще ви информирам има ли резултат. За вчера и днес е доста по-добре положението, но може да е съвпадение, отделно и в слинга я разнасям, а той много ни помага... Макар че с колкото и приятели да говорих - всеки е пробвал 100 неща и при всеки нещо различно работи.

Жоржи, моята реакция, като излязохме от педиатърката също беше в стил "не правя достатъчно, явно трябва да наваксвам с храни заради това, че не ям месо и ето не е съвсем хранителна кърмата за детето"... Но после си казах, че щом общото състояние на малката е добре, значи продължаваме в същия дух и ще видим ще си навакса ли... А иначе е много силна, жилава, стиска здраво. Още като ни изписаха, изправяше главичката - има сили детето. Та не се тревожи - наблюдавай бебка, ще се нормализират нещата Heart

Снощи малката спа изцяло при мен. Не искаше да спи в кошарата и това е. След като я накърмих, я слагах в кошарата, защото заспиваше на гърда. 20 минути и хоп, ококорваше очи. Ами реших, че няма да се измъчваме на ръце и я взех при мен. Спеше си добре и се будеше на 3 - 3,5 часа.
Ние с ММ също сменяме памперс преди кърмене, понякога и след, ако се разпише повторно, докато хапва Grinning Гледаме да е преди, защото иначе се разсънва и е много кисела. Ако е много кисела за ядене, тогава сменям памперс преди да сменя гърдата.

# 22
  • Мнения: 255
Аз все още съм като в небрано лозе. Бебето е на 9 дни, а аз немога точно да се ориентирам и да създам режим със смяна на памперси. Поглеждам преди всяко хранене и ако ми се стори че има нужда сменям.
Вие при всяко наакване ли миете дупета или ползвате и мокри кърпи? През нощта ми се струва твърде голяма занимавка да мия дупето предвид че се бория и с колики и кърма нямам много. Първо храня на гърди, после давам ам, после малко чайче за коликите, после се цедя в опити да стимулирам производство на кърма...и то си минава супер мн време. Вие от кой ден имате обилна кърма и ако нямате, кога михте само на АМ?

Снощи за първи път спах докато бебето е с нас в стаята, беше доста по спокоен от последните вечери. Надявам се все така да е.

Момичета вие как стерилизирате. Ние стерилизираме шишетата за хранене и бибите им, но като се цедя шишето на помпата пише да не се слага в стерилизатор и него само го минавам първо с вряла после със студена вода на чешмата. Залъгалката също само я минавам с гореща и студена. Усещам че съм мн хаотична и не действам логично.

# 23
  • Мнения: 1 192
Roni и аз не ям месо, през бременността се хранех доста по-добре и разнообразно, сега е буквално каквото ми падне. А бебо беше качил 1200 гр за месец, но ми висеше постоянно на гърдата. За мен най-важното за кърмата е водата, пия по много и честото кърмене, особено в началото. Спомням си, че синковецът вечер пощуряваше, можеше да се храни през половин час, в чудо се бях видяла, без зърна, гръб и ръце останах. После четох, че това е т.нар. cluster feeding, бебетата така си увеличават кърмата, защото после имат нужда от повече кърма. И докато едва цедях 40-50 мл кърма, някакви капки и изведнъж стана много повече.
Aleksa около седмица след секциото си тръгна както трябва кърмата, преди това дохранвах и аз. Вече след месец стана много повече. Всичко слагам в стерилизатора. Навън и през нощта с мокри кърпи Water wipes, много са хубави, само вода имат, добре са напоени и вършат работа.

Soulmate ми явно Меркурий ще е виновен, кой друг 🥴 Не че е хубаво да го казвам, но действа успокоително, че не съм сама в нощните приключения, само слушам и чета за бебета, дето спят по цяла нощ (на братовчедка ми включително) и се депресирам 😁

# 24
  • София
  • Мнения: 1 411
Момичета, дано сте прави, с каката нямах такъв проблем, качваше по 1кг и нещо първия и втория месец… дано не е нищо протеснително Hug
Soulmate как така 300-400гр. на месец Grin аз вече съм притеснена на 670 за няма месец Grin

Иначе сте прави не изглежда гладна, жизнена е, всичко е ок, но…

Алекса, имам стерилизатор и пускам всичко в него, пък и белия шум, който издава не е за изпускане Blush, за режим не се притеснявай, има време да се напаснете.

Памперси винаги преди храна сменяма, ако я размятам след ядене започва да връща… нощно време не сменям нищо, ако мрънка много.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 5 900
Алекса, не се притеснявай, ще си направиш режим и всичко ще стане рутина.

Аз в началото ползвах кърпички на Бебелан със сребърна вода. Но като видях, че подсичането не минава минах на миене под чешмата след всяко акане/пишкане. Нощно време обаче не мия, а продължавам с кърпичките.

Стерилизирам в микровълнова всички шишета, биберони и техните капачки. Избрала съм залъгалки, които могат да се стерилизират (има такива, които не могат да се стерилизират!) включително и кутийките им. Моята помпа (ръчна на Авент) я разглобявам и я стерилизирам (тя може цялата да се стерилизира).

# 26
  • Мнения: 827
Аз за колоките давам Лефакс и Абоколикен, а и Санколик. Но тъй като при нас са твърде силни инса 24/7 реших да я заведа на частен преглед. Та оказа се че много силни колики+поеръщане малко след всяко хранене са признак на алергия към млякото. Наплашиха ме, че може това да е при нея. Та днес ходих на гастро в Токуда при др Гроздева. Гледа я на ехографа и каза, че за сега не мисли, че е алергия към АМ. Каза за рефлукса, че е над 4% но за сега дано мине без лекарства. Ако се засили повръщането тогава да ходя пак и да се мине на антирефлуксно. Бебка прави днес 40 дни и да ви кажа всичко това с колики и повръщане започна преди 10 дни. До преди това беше бебе мечта направо. И сега е бебе мечта за мен де, но вече с това леко повръщане ми е постоянно притеснено. Купих антирефлуксна възглавница, оригвам, държа .. Уж всичко, дано мине. Докато е колкото супена лъжица не било проблем.
А на частния педиатър кто я водих вчера ми се скара, че не трябвало да бия ротавируса ваксиНата  каква голяма грешка ще направя и т.н. лекарят е с много голямо име и се чудя защо е толкова против... При някои бебета наистина има много лоши странични след трите ваксини накуп...
Днеска ходихме на чиста молитва в църквата, беше много приятно и 10 минути беше. Погача няма да правя, нямам сили просто.. Или ще напраея по-нататък..Поне кучето почна да свиква с бебка..
Аз днес си получих тея 250лв награда, имам превод.
По принцип ако недай си Боже бебе вдигне над 38 градуса какво се прави? Как се дава панадола?
Същи така вие по 1 или 2 капки слагате вегантол?

# 27
  • Мнения: 6 202
Лефакса го давам три пъти на ден по две помпички преди хранене.Моят е на поискване,яде през половин час някой път,някой път през два и половина,така че не е в конкретен час,но не е и на всяко хранене.Нощем на около два-два и половина яде.При него коликите са слаби честно казано и е доста спокоен,лесно се унася нощем.Аз сменям след ядене защото се буди гладен и ревящ,някой път дори не разбира,нито светвам,нито го местя.Но поне 10-15 минути след като е ял.Ако се събуди давам му да суче и бързо се унася.Иначе за цеденето ви разбирам,бях в такъв филм с баткото вече не искам и да чуя.Почне ли да намалява си почвам ам и да дохранвам и въобще няма да се обвинявам.Нощем го мия само ако е акал,денем при всяка смяна ако сме вкъщи,ако не бочко с лайка ползвам за бърсане аз.
Панадола го давах със спринцовка,баткото беше алергичен към него така че запасете се и със нурофен.Под 38.5 не съм давала никога аз,почнете ли при ниска температура да го давате организма спира да се бори и повече време точи болестта.Това от личен опит с баткото,пък всеки си преценява.Позната даваше за всеки рев панадол,отделно го навличаше и все беше топъл и след година имаше проблем с черния дроб и стигнаха до болница.Така че с лекарствата шега не бива.

Последна редакция: пт, 13 май 2022, 20:05 от лещичка

# 28
  • Мнения: 272
През летните горещи дни с къс ръкав ли ще обличате бебоците?
Бях прочела някъде, че под 6 месечни бебета не било хубаво да са с къс ръкав на слънце. Кожата им била много чуствителна и можело да има изгаряне.
Как мислите вие?
А и какъв слънцезащитен крем може да се ползва за толкова малко бебе, включително и за лицето?

# 29
  • Мнения: 1 163
Гети, ти направо ме притесни, ние сега сме на 30 дена и силно се надявам да не ни започнат колики. А ти даваше ли нещо превантивно?

Бахар, аз вчера я пуснах по къс ръкава, стори ми се много топло и после като прочетох майките как обличат наборите и се притесних, че много съм го разхвърляла това дете и днес я облякох с тениска и тънко ромпърче и познай - цялата потна, еми не мисля, че е по-добре… На един месец сме, мисля да си я пускам по къс ръкав и да имам винаги в мен нещо за завиване. Иначе на слънце няма да я излагам, все я крия, че като грейне слънцето и става червен домат.

Общи условия

Активация на акаунт