Априлски мами 2022

  • 20 395
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 136
Уинтър, днес я одрах без да искам по брадичката, а самата тя се дра вече няколко пъти по лицето с нокти. Почиствам с тампон с физ р-р и това е.

И моята се лигави понякога с това засукване. Отваря съвсем леко и смуче навътре, а мен ме боли. Ами не й давам така да прави и се борим и ние някакво време. Понякога си засуква супер. Помага ми да й хвана главата със свободната си ръка - хващам я за ушите с палец и среден пръст и я поднасям към гърдата. След като засуче й пускам главичката.

За подсичането, ако има рани прекрати Судокрема. Той много изсушава кожата и е подходящ, когато има възпален обрив. Давай с Бепантен. Оставяй по голо дупе повече. Може промивки със смрадлика да правиш. Памперс често сменяй - не повече от 3 часа.

Пробиотик - давам Омни биотик панда от скоро, защото започна да ака само по веднъж и изпитваше доста дискомфорт около 30мин преди това. Сега е доста по-добре, а сякаш и коликите са по-добре.

Не се отчайвай… особено за готвене, чистене и тн. Моята къща е супер хаос в момента и честно казано едва ли тук има мама с по-разхвърляна къща… ами не смогвам просто. Нямам капацитет и действам по приоритети - децата, после аз (храна, кафе, душ и тн) и за къщата все не остава. Ще мине и този период. Радвай се на малкото съкровище. Другите неща не са толкова важни. Времето минава изключително бързо и после ще ни е мъчно за тези дни.

# 46
  • Мнения: 1 446
Благодаря ти БМР HugHeart А физиологичния разтвор може ли върху рана, тоест не е само червена линия, а разкървавено (тече кръв от него) ?
Иначе отговарям за банята - не меря температурата на водата с термометър, а на усет по моята ръка - така ни обясниха в болницата - ако на вас ви е добре и на бебето ще е иначе трябва да е 36/37 градуса водата.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 6 009
Winter, за подсичането, ако има сълзяща/отворена раничка, Бепантен няма да помогне, защото кремът не може да се задържи върху сълзящия участък. Всъщност какъвто и да е крем няма да се задържи.
И моята е подсечена със сълзяща раничка. Махнах кърпичките и минах само на миене на дупето. Махнах дневните памперси и слагам по голо дупе върху еднократна постелка. Щом се изака/изпишка - хвърлям постелката и мия дупето. За да помогна на раничката да засъхне използвам Пиоктанин. Капя върху клечка за уши и нанасям върху разраненото място и оставям няколко минути да изсъхне. Много внимавам, защото боядисва като мастило. След като изсъхне слагам Бепантен, който вече по-лесно се "захваща" на кожата. Отделно писах, че педиатърката предполага, че подсичането при нас се е получило от млечницата. Затова третирам и за млечница. Провери езичето и на твоята бебка.

Био Гая не е точно против колики. Това са пробиотични капки. Аз не бих ги спряла. Трябва да се дава пробиотик, за да се населят червата с добри бактерии. Червата на бебетата след раждането са прекалено стерилни.

И аз давам Инфакол за коликите. Засега действа при нас. Ще видим докога.

А за домакинската работа, и преди съм ти писала - опитай се да се щадиш, спестявай от всичко, което можеш. Важното в момента е бебенцето и твоята почивка. Гледай нейните дрешки да са изпрани, пък останалото може да чака. Лека по-лека с времето ще започнеш да поемаш повече ангажименти. Сега гледай просто да "оцелееш". Зарежи къщата.

Моите големите и двамата бяха с жълтеница поне до 45 ден. Имам снимки от погачите им, където ясно се вижда колко са жълти, направо оранжеви. С времето минава. И моята педиатърка ми каза да давам водичка със захар. Нищо не съм давала. Мина им. Почти съм сигурна, че жълтеницата беше нещо свързана с кърменето, но вече не си спомням.

# 48
  • Мнения: 225
Winter, и при нас малката редовно се дере, въпреки че през ден режа ноктите ѝ. С нищо не я мажа, измивам само с вода или почиствам с тампонче, напоено с вода. Минава си от само себе си много бързо.
За къщата... Грам не я мисля - даже се шегувам, че сме с 2 кучета и няма как да е толкова мръсно, че да ме уплаши Joy Ако малката спинка, дейността ми се изчерпва в пускане на съдомиялната, на пералнята с нейните неща и на нашите, ако остане време. Понякога пускам прахосмукачка, но като цяло това съм делегирала на ММ.
За жълтеницата на нас при първия преглед след изписването у дома лекарката ми каза да давам чайче от лайка с малко захар. Един път със сигурност дадох чай без захар, но после реших да давам само кърма и ако няма подобрение, тогава да давам чая плюс още вода между храненията. Пак лекарката ми каза за водата, като това било превенция за млечница - водата отмивала останалото мляко в устната кухина и това възпрепятства образуването на бактерии. Вода също съм дала няколко пъти (2-3) след това посещение, но после спрях и я оставих само на кърма... Не знам кое е правилното по отношение на водата - противоречиви неща четох из интернет Thinking

Пробиотик, аз давам от деня на изписването. Тук от два-три дни давам пробиотични капки Нарине - по препоръка, че помагат срещу колики. Засега мисля, че има резултат.

Алекса, за банята - имаме термометър на ваничката и в зелено е зоната между 35 и 40 градуса. В родилното ми казаха да проверявам с ръка дали на мен ми е добре и по това да се водя.
Това с къпането всеки ден - по темата аз срещнах различни разбирания и съвети. Ние не къпем главата всеки ден, а два пъти седмично. Всяка вечер уж е хубаво да е "основното" къпане на цяло тяло, но ако през деня напр. се омаже и ММ е вкъщи, ние си правим основното къпане на тялото тогава. Ако съм сама, действам с кърпички. Някои статии срещнах, в които пишеше 3 пъти седмично само да се къпело цялото тяло. За мен това беше объркваща тема, първо дете це е и просто не знаех кое е "правилното"... Говорейки с приятели, установих, че всеки действа по лично усмотрение - някои и два пъти на ден мият цяло тяло - сутрин и вечер.

# 49
  • Мнения: 1 446
Ние къпем всеки ден, така казаха в болницата. Спазвам всички инструкции от болницата и пак я подсякох Cry Не знам от кърпи ли( това не го спазих, в болницата казаха само миене никакви мокри кърпи, но няма как особено вечер и през нощта), от памперси ли от какво стана....
Тези Нарине, може и да ги пробвам, май само това не сме купили Joy
Ще мина раничката с вода, дано да мине бързо 🤞
Брин, благодаря Hug Има нещо такова, че при кърмените бебета жълтеницата минава по-бавно...  Frowning1

# 50
  • Мнения: 1 136
Roni, ние не я къпем всяка вечер въпреки препоръката от болницата. Горе-долу веднъж на 2-3 дни. При нас причината е, че водата много изсушава кожата, а тя е предразположена към атопичен дерматит - батко й има.

# 51
  • Мнения: 1 169
Мале, какъв сън удари това малкото, от 15:00 до 6:30 сутритна. Събуждах я само за ядене и памперс, направо се притесних да не вземе да отвори големите очи по малките часове, но не. Загасих всичко, пълен мрак и не й оставих избор да будува. 😀

Иначе онзи ден беше нервна, трудно заспиваше, особено вечерта, гърчеше се като червей и вече й взех за колики Colinox (от ЛЛ изписано), не знам дали е магично това чудо, ама от както й дадох не е кисела.

Ние я къпем през ден, топлим с подово да й е хубаво, преди мерихме с тернометър, сега на усет. Педиатър каза всеки ден къпане, ЛЛ на 2-3 дена, а ние правим каквото си знаем. 😀

Нашето дупе е толкова червено от няколко дена, само се надявам да не я боли, мажа, проветрявам, за сега без успех и днес сутринта я намазах с Тридерм и се надявам да даде резултат…

# 52
  • Мнения: 830
Аз бебка я къпя сутрин и вечер, като главата с мустела само на сутрешното къпане. Темометър за вода откакто пошзвам ми е много спокойно, преди това все се чудех за водата. Колоките намаляха от Лефакса и Абокпликен, преди това с другите неща нямаше ефект. Кърпички ползвам всеки път различна марка.
При ортопеда се оказа, че има криво хоодило долу на крачето. Утре ще търся кинезетерапевт в Горна Баня. Ще започнем с масажи, но ако не мине - трябва да се гипсира. Отделно трябва да носи после специални обувки за да се оправи.. Каквото трябва ще направим, дано се оправи. С просто око не се вижда това изкривяване, затова водете бебчетата мамортопед задължително. Ние ако не я бахме завели, а на по-късен етап, било много по-трудно.
Някой има ли идев ротавирусната ваксина с колко дни е добре да се сложи след двете ваксини? Изобщо каквс схема на прием може да се измисли, за да не е наведнъж?

# 53
  • Мнения: 225
На мен в болницата ми казаха да къпя  с косата през ден Grinning Педиатърката и тя друго, общо взето и ние си я къпем (било то с коса или само цяло тяло) по наше усмотрение.

При нас Абоколикен пък не помогнаха - ето, трябва да се пробва...

 И аз да се похваля с добър сън тази нощ Blush Спинка си в кошарата даже, само за хапване се събуждаше, сменях памперс и пак сън. Тази нощ обаче правеше нещо ново - в съня си като че проплакваше, все едно е будна, и пъшкаше. Аз веднага се събуждах и я наблюдавах - не отваряше очи, спеше си милото и след някакви секунди се чуваше, че ака.

За ротавирусната ваксина - нас другата седмица ни викат за първа доза (през устата).

# 54
  • Мнения: 830
Вашите бебета оставяте ли ги на музика да спят? Бебка заспива на музика и после, ако я спра тя веднага се събужда. Та се чудя ако си въреи така музиката дали е проблем за мозъчето й?
Мисълта ми за ротавирусната беше дали някой от вас знае дали могат да се бият с няколко дни интереал с цел избягване на алергична реакция и натоварване на организма? Отделно ми казаха, че след тая ваксина имали страшни колики, тя нали се пие и може би раздразва стомаха, имайте предвид.

# 55
  • Мнения: 6 239
Ротавирусната ваксина е като пробиотик само че по силен и концентриран,нормално да има дразнене и колики от нея,все пак имунитет трябва да се изгради благодарение на нея.При баткото не съм делила ваксините по три ги слагахме без никаква реакция за щастие.Мисля че могат да се разделят,позната ги разделяше всяка през седмица,но и педиатъра трябва да е съгласен консултирайте се.
Ще стана досадна ама смрадликата върши чудеса,както и голото дупе за подсичане.Баткото беше зверски подсечен след болницата,за две седмици всичко се изчисти и повече не сме имали проблеми.Задължително миене след всяка смяна и го оставям на повивалника да подиша кожата,след баня и по половин час го държа понякога.Всяка вечер вана с билки,после крем,мазане,масаж и упражнения.Създали сме си рутина и за сега се получават нещата при нас.

# 56
  • Мнения: 1 192
Аз знам, че високият билирубин трябва да се изака, затова в началато се препоръчва по-често кърмене и да, при кърмените бебета продължава по-дълго.
Аз онзи ден задрах малчо по пъпчето, лошо ми стана, той изплака само един път, но му стана червена резка.
Моето бебе обича бял шум, сешоар преди всичко, заспал ли е дълбоко и да спра не му прави впечатление.
Ние къпем през ден, като знам моята кожа как се изсушава от водата, не бих му причинила на малчо същото. Ваната има термометър, спестявам си чуденето окей ли е, не е ли.
За водата първо бях против да се пълни коремът допълнително, но реших да предлагам, ако му се пие си пие, ако ли не, не го насилвам.
За подсечено бепантен и оставяне на дупето голо при смяна на памперс, за по 10 Мин помогна при нас. Също трябва винаги добре да се подсушава кожата

# 57
  • Мнения: 272
И ние имаме много проблеми с подсичането. Мия дупето, оставям голичко, правим промивки със смрадлика, незнам къде бъркам пак се подсича 😔 Кърпи ползвам през нощта на Water wipes. Ползвах крем здраве, пъпките като че ли изсъхнаха, но кожата стана сякаш  като олющена..

Нашата спи на бял шум, хич не искам да свиква така, но много се успокоява и по-дълбоко спи сякаш така.
За домакинските работи и на мен ми е много трудно. Мъжът ми е на работа, аз с две деца вкъщи колкото мога вече 😁

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
Ние пък от 2 през ноща до 5 не сме спали 😁 Но откакто прочетох, че това пъшкане и въртяне е, защото не може да се изака почнах да я наблюдавам и е съвсем така. Сега, може би трябва да давам пробиотик? Аз давам само био амика, това изписаха от болницата, а трябва и пробиотик ли? Да взема и аз Био Гая? Могат да се дават заедно с тези капки, нали?
За къпането, ние сме още под чешмата, не съм пълнила ваничката. Набързо я плакнем и да си ляга 😁

# 59
  • Мнения: 1 169
Тази биоамика и аз й я давам от поне седмица и честно казано не виждам положителен резултат, за това взех колинокса, който изписа ЛЛ, уж пише, че е комбинация от пробиотик и симетикон.

То и нашата беба последно време много звуци издава, ръмжи буквално, все нещо се пъне и после пуска по няколко газа. Сега ми прави впечатление, че не ака след всяко хапване, а по веднъж за деня, но пуска по 2-3 бомби една след друга и става голямо мазало. Все пак мисля, че е нормално да разрежда изхожданията с порастването.

Гети, ако ви гипсират ще е много неприятно лятото, но по-добре сега, докато са малки, да нямат лоши спомени и да минава по-лесно. Аз с тази мисъл стоически изтърпявам гащите и се надявам скоро да имаме късмет да ги махнем, кой знае на дупето как й греят в тези жеги…

Общи условия

Активация на акаунт