Уреди за домашна грижа за кожата - 7

  • 78 667
  • 1 282
  •   2
Отговори
# 435
  • Мнения: 10 266
Bug, всякак съм пробвала. И с преплъзване и като с печат. Доста съм червена. Единствено за първи път като се правих, тогава нямах лидокин и докато се усетя кое как що, бях леко червена, което за 2-3 часа изчезна. Аз съм давала снимка по-напред от лятото. Но е сигурно в другата тема. Вероятно е още там. Лятото като с печат се правих. Бях се и разкървавила повече. Сега преплъзвах. Само носа разкървавих на едно място.

# 436
  • Мнения: 23 067
Мен първите 2-3 процедури не ме билеше, но сега ужас.Ще купя лидокаин и ще видя как ще е.Обикновено до края на вечерта вече и не съм червена, а на другия ден все едно нищо не е било.Коремът и две стрии на бедрата са ми дълго време чувствителни и червени, но там натискам повече явно, защото не ме
боли.
Та може би с лидокаин и аз ще натисна повече, ще видим.

# 437
  • Мнения: 307
Момичета да споделя и моя опит с дермапен. Вече съм след 3та процедура и съм мноого доволна от процедурите с него.
Купуван е от Алиекспрес, модела е - ultra A6( харесва ми ) имам и по-стар модел м5, но този не съм го използвала още. Видях май, че има и по-нов, но не съм сигурна м8.
Първите 2 процедури се направих с картридж 12бр. Вчера се направих с 24бр.
Все още не мога да усетя съществена разлика в различния брой игли, затова следващият път пак ще се направя с 12 и ще сравня.
Дълго се чудих с какъв продукт да използвам, може би 3..4 месеца, затова и забавих използването му. Отказвам да си купя серум от Кондиция, защото са ми съмнителни и тук е писано, че няма ефект от тях. От Алиекспрес също.
Бях във Варна и влязох в един магазин за българска козметика и намерих няколко серума ( проверих и са налични онлайн също )  Първите 2 процедури използвах ампули на FloryVital (1 с морски колаген и поморийска луга, 2колаген+ еластин+ХК),( бг.марка, произведена във Варна) с доста известни продукти за коса, страхотна цена, качеството - по време на процедурата се усещат супер приятно, а след процедурата остават кожата хидратирана.
3тата процедура/вчера се капах с Profiderma meso lift колаген мезо коктейл ( бг.марка също, малко по-скъпа и висок клас ) с по-гъста консистенция е този серум и използвах по-голямо количество сравнено с горните ампули. Кожата след серума и процедурата е хидратирана, еластична в малко по-голямо количество отколкото с ампулите.
Използвам само техника печат!
На първата ми процедура не използвах лидокаин, затова и беше разочароваща. Минавах се с 1,0мм. дължина на иглите или 1.5мм. макс.едвам
Много се зачервих, болеше, след време и имах белене на кожата, но ефект в/у релеф на кожата и фини линии не беше толкова голям.
2та процедура с лидокаина вече беше друго, успях на се мина на различни дължини на различните места и да стигна до 2.мм. Доста повече ефект след процедурата.
3-тата ми процедура е с най-голям ефект и то впечатляващ, но не знам на серумът ли да го дължа или на боденето. Този път си пуснах точици кръв, защото на определени зони задържах, за да може игличките да пробият повече пъти кожата. Минах се на 2.мм или 2,5мм, само на челото не издържах и свалих на 1,5 мн.
Измих с много студена вода лицето , за да свия порите и да измия кръвта.
Нанесох пудра сулфатизол и минах с Д'арсонвал и така си легнах.
Ефекта след процедурата е опъната кожа и напомпана с усещане като на след слънчево изгаряне. Но определено има линии, които са загладени и съм много доволна, за сега няма признаци на белене и не се усеща суха. Тази сутрин след като измих лицето нанесох и ХК на ТО.
Отделно искам само да вметна, че този път се правих в период след МЦ и кожата ми беше спокойна. Първите2  процедури беше преди МЦ и бях в ПМС, кожата ми беше чувствителна и реактивна, и мисля, че повлия на възстановяване ѝ.
Правих си врата и някои белези, стрии по тялото, но в друг пост ще споделя, че този стана чаршаф. ❤️

# 438
  • Мнения: 3 782
На мен винаги ми тече доста кръв, зачервявам се много, беля се и ми трябват към 3 дни да се покажа пред хора.
Моята кожа е плътна, слагам лидокаин обилно и дълбочината вкл. около очите е 2-2.5.
Хубава става кожата след това, но заради времето, което трябва да прекарам вкъщи след процедурата не съм правила от пролетта. Трябва да го направя в петък вечерта и да си стоя вкъщи до понеделник, когато отивам на работа.

# 439
  • Мнения: 23 067
Да, на мен това ми е проблем, все нанякъде ходя.

# 440
  • Мнения: 10 266
Babri все едно е описала мен. Ако трябва по-детайлно да се опиша, всичко ми е идвнтично като при нея. Чак понеделник съм напълно за пред хора. Но после пък почва беленето.

# 441
# 442
  • Мнения: 636


Някой пробвал ли е с тези колагенови конци?

# 443
  • Мнения: 23 067
Това е ала-бала за мен.

# 444
  • Мнения: 636
Гледах клипчета как се слагат от козметик, но за мнения нищо не намерих. Особено за слагане в домашни условия.

# 445
  • Мнения: 558
Аз съм по склонна да вярвам на тейпинг лентите. Мисля, че отдавна се ползват за кинезитерапия по тялото. И виждам логиката - да релаксират мускулите за да не правят бръчки.
Докато това ми изглежда като желатин, и след измиване няма и следа от "конеца" Пак казвам по мое мнение. Може и да не съм права.

Последна редакция: пн, 16 яну 2023, 18:35 от Bug_Developer

# 446
  • Мнения: 445
Здравейте! Поръчах си ето тази джаджа:

Мисля да я ползваме с девойките за почистване, а аз и за хидратиране и лифтинг. Някой ползвал ли е нещо такова и как се отразява на кожата(особено допълнителните функции)?

# 447
  • Мнения: 23 067
Назад в темите много хора си бяха накупили такива шпатули.Скоро никой не е коментирал.Аз, познавайки се, няма да я ползвам за нанасяне на козметика и се въздържах

# 448
  • Мнения: 10 266
Аз я имам, но само за почистване съм я ползвала. После и с чистенето спрях защото нямам какво да чистя. Сина бях натиснала по едно време, но порасна и трудно пада жертва вече. Та и тоя уред стои в шкафа при другите. За сега съм ги свела до пена само и дермабразиото. Стържа се с последното от време на време.

# 449
  • Варна
  • Мнения: 3 254
Е почистват ли нещо в крайна сметка? Или само обира текущия себум?

Общи условия

Активация на акаунт