Къде сбърках...?

  • 7 637
  • 189
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 15 125
Дали е работил не става ясно. А кой го е издържал вече отговори на мен - бил имал спестявания.

# 121
  • Мнения: 32 314
Разликата в годините е най- малкия проблем.
Даже не е.

Разликата е огромна. Няма човек как да е на същия акъл на едната възраст и на другата. Човек на 23 слуша повече майка си, нормално е.
Има много здрави бракове с подобна разлика в годините.
И не годините са проблем.
Защото кофти връзка може да се получи и м/у хора на еднаква възраст.

# 122
  • София
  • Мнения: 12 974
Дали е работил не знам, но 8-9 години за да се преквалифицира/да се задържи по-дълго на работа, е много време. Едно следване трае средно 4 години, а за IT сферата има всякакви курсове и квалификации, човек за година може да научи достатъчно, за да го вземат на работа там. Аз искам да знам дали през цялото това време авторът си е говорил с половинката за тази ситуация, за планове, срокове, дали тя е ок така да са разпределени отношенията, дали е ок да го чака, дали е спокойна, че някога все пак ще се случат нещата? Защото разбирам да изчакам някой няколко месеца да си стъпи на краката, година дори, но след това вече нещата стават начин на живот, и двамата трябва да са съгласни да дават по този начин.

# 123
  • France
  • Мнения: 13 115
Здравейте,
...
Запозна ни общ приятел по Интернет през есента на 2012-та година. Тогава аз бях на 32 години, а тя на 23. Първоначално живеехме в различни градове и общувахме предимно онлайн. Два месеца по-късно се срещнахме на живо като имахме общо 2 срещи преди тя внезапно да ме зареже, за да отиде при този общ приятел, както се оказа по-късно. Месец по-късно тя ми се обади по телефона, за да поиска втори шанс. От дума на дума стана ясно, че по време на срещите ни според нея съм се държал дистанцирано и това я е отблъснало. Да, аз съм с малко по-консервативно възпитание и не награбвам жените на първа среща, но така съм възпитан... може би моя грешка, но случилото се настрои родителите ми срещу нея.(!)
Да разбирам ли добре, че преди още да станете истински гаджета (две срещи на живо са крайно недостатъчни), ти вече си се бил похвалил на мама и татко, че излизаш с момиче?! Това е показателно за един вид характер и темперамент, който обяснява развитието на историята.

Цитат
В края на 2014-та и началото на 2015-та година майка й на два пъти прескочи мнението ми за закупуване на нов компютър и автомобил като те двете решиха да действат без мен и въпреки помощта, която исках да окажа – за мен първи прояви на неуважение.
Ти сериозно ли? Жените си избират за тях си и въобще не са длъжни да те послушат! Но ти го приемаш лошо и лично.

Цитат
През лятото на 2015-та година отново бях съкратен от работа и тогава бях помолен да си отида от апартамента им за периода, през който те са на екскурзия (около 10 дена) с аргумента, че не ме познавали добре, въпреки, че вече 2 години живеехме заедно.  
Не знам как може нормален човек с поне малко достойнство да не се усети, че е нежелан и, че това е начин любезно да бъде поканен да напусне техния живот.
Не смятам, че проблемът между вас е бил възрастовата разлика, професионалните неудачи или още по-малко любовта ти към домакинството. Много момичета работят и поемат цялата домашна работа и докато не се появяват децата нито им тежи, нито дори го повдигат на въпрос. Надявам се да се поучиш от този житейски урок и да пораснеш емоционално. Не си на 15-20.

# 124
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 330
За тези девет години -никакво развитие на връзката ви.Нито брак,нито дете...Ами защо да си губи времето жената,на 33 е вече нали?

# 125
  • Paris, France
  • Мнения: 14 326
Според стажа ми в СО, не е ли идеалния? В смисъл върти домакинство, кротък, добър, послушен към жена и тъща. Само кинти да изкарва, ама вече като айти и тва ще се нареди. И пак странно що не е залят от предложения на лични, а го одумвате вместо тва?

Какви предложения? Жени да му предлагат да го прибират у тях да им домакинства, да се фръцка, че като си купуват коли и компютри с техните си пари, не купуват това, което той би искал да купят?

Не всяко IT изкарва луди пари. Зависи на каква длъжност е, къде, по какви проекти работи, къде му превеждат парите, какви са данъците там, където се води, че работи итн. Току що завършил няма да бъде назначен за шеф на проект. За големите проекти се иска перфектен английски. Перфектен. Как ще се състезава с индийци, пакистанци и нигерийци, на които им е официален? Той ако знаеше английски добре, щеше да кюта в някой кол център и без висше и вече да е изплатил ипотека, вместо да обяснява защо няма жилище.

Тепърва трябва да си купува жилище, да обзавежда, да купи засукана кола, която да хваща око.

Жените четем между редовете. Ето, авторът писа, че имал нещастието да си загуби работата, не всеки имал късмет да получи жилища от родители. Звучи като "целият свят не ме обича, а аз съм ега ти пича". Липсва самочувствие, амбиция. На 40г един мъж трябва да има добър капитал за да се хареса, защото не му остава потенциал.

43г с кинти и терен е, може би добра опция за самотна майка без собствено жилище, но момата ще се замисли защо такъв мъж няма деца, защо не е имал деца с бившата. 33-40г жени, които нямат дете, а искат не си губят времето с мъже, които им изглеждат безперспективни като оплодители.

Издръжките в България са ниски и ако връзката се скофти, жената не кяри особено от факта, че мъжът е IT и печели добре. Разликата в издръжката е някакви 300 или 400 лева месечно. Има и 30 и 35 годишни IT-та. Само дето по-старите мъже имат повече претенции и си врат носовете в отглеждането на детето. Това ако изобщо могат да направят дете. Ето, авторът не могъл.

# 126
  • Мнения: 6 261
Съгласен съм с изводите ти, аз съм ги направил същите. Автора е с 3-4 години по-голям от мен, като го гледам как разсъждава и се държи бих му дал макс. 25 години. А другото, заради което писах, че тва домакинстване из темите си поставя на пиедестал, като основен приоритет, което не е правилно и не е така принципно. Както виждаме и автора се опитва по този начин да компенсира други липси и просто да се хареса, но определено не му се е получило.

# 127
  • Мнения: 15 125
Никой не е поставял домакинстването на пиедестал.

# 128
  • Мнения: 6 261
Никой не е поставял домакинстването на пиедестал.

Хайде бе?
Виж първите коментари в съседната тема- мъжът ми не ми помага с домакинството и детето ли беше...
На първа страница поне няколко коментара- зарязвай го.

# 129
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 302
Повечето жени умеят да домаконстват и готвят, та определено не им е приоритет номер едно да се задомят с такъв. Стабилната работа и имотната обезпеченост са доста преди парцала и мусаката.

# 130
  • Мнения: 15 125
Никой не е поставял домакинстването на пиедестал.

Хайде бе?
Виж първите коментари в съседната тема- мъжът ми не ми помага с домакинството и детето ли беше...
На първа страница поне няколко коментара- зарязвай го.
Това изобщо не означава, че домакинстването е на пиедестал.
Ако помня правилно темата, че те са много, мъжът не, че не домакинства, а е някакъв е*лив мързелив льольо, който ходи на работа и заплатката му е достатъчно оправдание да не пипва нищо вкъщи. То реалният проблем на повечето ткива мъже е, че нищо не са постигнали сами, а не, че не пържат яйца веднъж в седмицата.

# 131
  • Мнения: 2 361
  Вики, добре, а ако момата е имотна и с по-добре платена професия к'о прайм?

# 132
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 302
Търси си някой от своята черга. Защото в един момент започват да изникват проблеми и развръзки като тази. Май- май, повечето жени не се кефят да носят семейство и мъж на гръб.

# 133
  • France
  • Мнения: 13 115
Нека да се опитам да обясня чрез една цветиста метафора. Никой не поставя тоалетната хартия на пиедестал, но става много кофти, когато я няма. Същото и с домакинството. Не е ядрена физика, не е смисълът на живота, но ако само ти го правиш (особено в семейство с деца) изведнъж времето за всичко друго рязко намалява. А времето не е само пари, а здраве и удоволствие.

# 134
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 649
Ее, човек като чете форума понякога, може да остане с впечатление, че доходите са първият критерий на жената.

Не е така. Например, ММ съм си го взела за обичане - заради общи интереси, възгледи за живота, интелект и талант и т.н.
Мога да издържам себе си и детето сама, ако се наложи и него ще издържам, и в апартамент на нашите ще живеем, само всичко друго да е ни наред.
Нещата в живота се обръщат, днес единият е по-имотен, утре - другият и така. Не вярвам в "чергата", вярвам в потенциала и амбицията на хората, те сменят чергата (и в двете посоки).

Общи условия

Активация на акаунт