Къде сбърках...?

  • 7 265
  • 189
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 14 950
А, аз не го пропускам. Ама гледам тука се пропуска той колко е зависим от неговите мама и тати. Одобрили били снахата. С това финансово-имотно състояние остава да не я одобрят.

# 151
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Ралтата е както се казва- хвани единия, па го удари в другия.

# 152
  • Paris, France
  • Мнения: 14 138
разликата между продрана черга и персийски килим
Joy

Аз в това за трите години много не вярвам, но пък вярвам, че влюбен не значи идиот. В един момент все трябва да ти светне.
Извинявай, ама жена в двайсетте си години с осигурено жилище, завършено образование, престижна и перспективна работа да търпи от серийно съкращаван доста по-възрастен мъж без нищо зад гърба му, че не домакинствала, е просто нахалство. Сигурна съм, че в града на лирическия герой има достатъчно готвещи и чистещи шивачки.и касиерки от близките села, които ще видят перспектива за себе си в брака в детската стая на гражданина, но той е предпочел имотната девойка от другия град.
И на всичкото отгоре тя излиза виновна, че не го е изтърпяла...още 10 години. Е това вече не мога да го разбера.

Извинявай, но готвещите и чистещи шивачки и касиерки от близките села не са кофи за боклук, на 30-35г са обикновено женени или разведени, имат си поне едно дете и хич не приритват да живеят в детски стаи и под наем с предъртели чичковци. Много от шивачките и касиерките имат и виШУ, представи си!

В този сайт пише мама на 3 дечица, която работи и като шивачка и изкарва достатъчно за да си плаща наема в София и да си гледа децата сама, защото бащата на първите две е починал, а на третото е Муньо, който предложил детска стая в прованса. Познай дали приела! Шивачките, които познавам в България и които са ми шили изкарват доста пари и хич не живеят зле. Цените са като парижките, между другото.

Живот в детската стая е ОК за някоя студентка, особено ако родителите на младежа са в чужбина 🥳, идеално в САЩ, където отпуските са кратки 😻, но става дума за младеж, не 35+ годишен.

Като бях млада, много мъже ми предлагаха да ида да живея при тях. Става дума за живеещи сами, в тяхно си жилище или под наем. Никога не приех, а в Лондон наемите си ги биваше.  В българските, малки градчета наемите не са високи, а и авторът няма жилище, все още 🥳. Докато купи и обзаведе, ехеееее, ще мине време, бившата може да се е пенсионирала.

А, аз не го пропускам. Ама гледам тука се пропуска той колко е зависим от неговите мама и тати. Одобрили били снахата. С това финансово-имотно състояние остава да не я одобрят.

Не четеш. Не са я одобрили, защото авторът им разказал, че преспала с негов приятел след 2 срещи. Голяма любов се върти около момата.

# 153
  • София
  • Мнения: 12 851
Стабилен, зрял и уреден финансово мъж вероятно щеше да успее да отдели дъщерята от токсичната майка. Мъж - неориентирана домакиня, живеещ в апартамента на споменатата майка, няма как да го направи. Той няма авторитет за тази цел. Лошото е, че с тези пропиляни 9 години, дъщерята от девойка се е превърнала в жена, а опеката на властната майка само е била подсилена от липсата на мъж с гръбнак.

# 154
  • Мнения: 14 950
Неве, те вишу имат касиерките, ама що не работят по него?

А за шивачките, нямам предвид бутиково ателиенце, където шият от реплики на Алиекспрес до реплики на Гучи. Имам предвид цеховете, където трудолюбиви и плашливи женици дишат конци, оцветители и прахоляк за трицифрени заплати и не смеят да напуснат. За такива гражданче не е лоша партия, те търпят.

Ще се връщам явно да търся къде не са я одобрили момата от темата.

# 155
  • Мнения: 18 630
Ще се връщам явно да търся къде не са я одобрили момата от темата.

Simple Smile Мама и тате на лирическия момко се настроили срещу нея, защото му била шута след две срещи.

# 156
  • Мнения: 6 700
Аз пък се чудя момичето защо го е търпяло толкова време. За него ми е ясно, ама за нея.. какво е виждала в него, след като още в началото не й е бил избор номер едно и още повече майка й не го харесвала /а тя се влияе от нея/ Това.ми е по-странното на мен, момичето защо си е изгубило годините с комплексиран неудачник.

# 157
  • Мнения: 18 630
E, има логически противоречия в сюжета, но да не издребняваме.

Иначе - да, властните майки не позволяват зависимите и млади, но пък перспективни дъщери да свъртат разни безпарични и дребнави мъжлета на средна възраст.

# 158
  • Мнения: 6 204
Стабилен, зрял и уреден финансово мъж вероятно щеше да успее да отдели дъщерята от токсичната майка. Мъж - неориентирана домакиня, живеещ в апартамента на споменатата майка, няма как да го направи. Той няма авторитет за тази цел. Лошото е, че с тези пропиляни 9 години, дъщерята от девойка се е превърнала в жена, а опеката на властната майка само е била подсилена от липсата на мъж с гръбнак.

Тва не е много така. Дали ще успее зависи от много неща и успеха изобщо не е гарантиран. Особено ако мама си брани упорито позициите, а щерката не ще да направи една крачка без одобрението и. Такива мами особено избесняват когато усетят как зетя измъква из под носа им любимата им играчка, опс щерка. Тогава се отприщва адът без значение зетя успешен ли е, не е ли.

# 159
  • София
  • Мнения: 12 851
Затова написах вероятно. Разбира се, че не е гарантирано, но един такъв мъж щеше да има инструментите да го направи - да я отдели в друг апартамент, в друг град, да има стабилност да отстоява себе си и авторитета да изисква да бъде зачитан. Ако не, той събира нейния багаж, и чао, вместо да реве за неоценените сарми. Нашият лирически герой няма нищо от тези неща, съответно и единствените му шансове са в статистическата грешка.

# 160
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Според стажа ми в СО, не е ли идеалния? В смисъл върти домакинство, кротък, добър, послушен към жена и тъща. Само кинти да изкарва, ама вече като айти и тва ще се нареди. И пак странно що не е залят от предложения на лични, а го одумвате вместо тва?

Какви предложения? Жени да му предлагат да го прибират у тях да им домакинства, да се фръцка, че като си купуват коли и компютри с техните си пари, не купуват това, което той би искал да купят?

Не всяко IT изкарва луди пари. Зависи на каква длъжност е, къде, по какви проекти работи, къде му превеждат парите, какви са данъците там, където се води, че работи итн. Току що завършил няма да бъде назначен за шеф на проект. За големите проекти се иска перфектен английски. Перфектен. Как ще се състезава с индийци, пакистанци и нигерийци, на които им е официален? Той ако знаеше английски добре, щеше да кюта в някой кол център и без висше и вече да е изплатил ипотека, вместо да обяснява защо няма жилище.

Тепърва трябва да си купува жилище, да обзавежда, да купи засукана кола, която да хваща око.

Жените четем между редовете. Ето, авторът писа, че имал нещастието да си загуби работата, не всеки имал късмет да получи жилища от родители. Звучи като "целият свят не ме обича, а аз съм ега ти пича". Липсва самочувствие, амбиция. На 40г един мъж трябва да има добър капитал за да се хареса, защото не му остава потенциал.

43г с кинти и терен е, може би добра опция за самотна майка без собствено жилище, но момата ще се замисли защо такъв мъж няма деца, защо не е имал деца с бившата. 33-40г жени, които нямат дете, а искат не си губят времето с мъже, които им изглеждат безперспективни като оплодители.

Издръжките в България са ниски и ако връзката се скофти, жената не кяри особено от факта, че мъжът е IT и печели добре. Разликата в издръжката е някакви 300 или 400 лева месечно. Има и 30 и 35 годишни IT-та. Само дето по-старите мъже имат повече претенции и си врат носовете в отглеждането на детето. Това ако изобщо могат да направят дете. Ето, авторът не могъл.
Само че, като сме тръгнали по тоя начин да продължим така (въпреки, че недоумявам откъде се е появил толкова брутален цинизъм у теб, чак толкова проблемен ли е бил живота ти), по твоята логика перспективните мъже няма да си губят времето с 33-40 годишни жени, а ще потърсят 23-30 годишни жени не е ли така? Защото отново според твоята логика, ако човек има избор между една красива 39 годишна и една не толкова красива 25 годишна коя според теб ще избере? А както има много красиви млади момичета така има и не толкова красиви, и вторите дори и да са били с високи претенции като първите по-рано от тях се усещат и намаляват претенциите, защото са наясно, че към тях има интерес основно заради младостта им, и когато тя си отиде, стават доста доста по-нежелани, разбира се много красивите момичета също се прецакват ако не се усетят навреме, защото както споменах по-горе при жените младостта винаги печели пред красотата (тъй като младостта се асоциира с фертилността, а каквото и да си говорим животинското в хората все още е силно застъпено, и затова и венсан касел замени 50 годишната моника белучи с 20 годишна). За щастие обаче по-голямата част от хората в реалността все още се взимаме от любов без да правим някакви сметки какво било по-изгодно и се радваме на щастлив живот, и добре, че е така, защото иначе човечеството нямаше да съществува. Sunglasses

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 19:34 от jerami

# 161
  • Мнения: 2 579
Т'ва малко а'ла "Мамина Богданка" и "Сливи за смет" звучи. Яко аграрна история в стил "как да си научим г@зът да не сеRe".

# 162
  • Мнения: 1 153
А авторът в каква посока точно да е бил врътнал сюжета на една такава селска драма - да я е заплашил, че няма да прави повече сърми???

# 163
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
А авторът в каква посока точно да е бил врътнал сюжета на една такава селска драма - да я е заплашил, че няма да прави повече сърми???
Нямам си идея, просто разказвам история на която съм бил свидетел, и пак повтарям, че аз лично не бих постъпил така, но хора всякакви, но си напълно наясно, че както никоя жена не ще властна свекърва, която да си вре носа навсякъде, така и никой мъж не ще властна тъща, която да си вре носа навсякъде. Разбира се и там има различни хора включително и разбрани и свекърви и тъщи, стига човек да случи на такава. Sweat Smile
п.с. в момента въпросната жена е щастливо омъжена с две деца, със стабилна работа и в собствено жилище, друго не знам. Simple Smile

# 164
  • Мнения: 15
Не мисля , че майката е толкова властна колкото я изкарват. Щом и е "отнело 10-години, за да го разкара " явно няма толкова голямо влияние върху дъщерята . Най-вероятно момичето само е взело решението за раздялата.

Общи условия

Активация на акаунт