Странно искане на кандидат-наемател.

  • 2 808
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Благодаря ви за отговорите!

Притесненията ми бяха породени от предишни неприятни ситуации в друго жилище, което отдавахме под наем. Стана наводнение и трябваше да се реагира спешно. Ако не дай боже нещо такова се случи, докато наемателите са на работа и трябва да се отреагира бързо, не би било най-приятното нещо да чакаш ключар. Идеята с домоуправителя е удачна, но не зная до колко може да му се има вяра. Не го познаваме добре

А не се ли притесняваш, че ако изчезнат техни пари или вещи, ти ще си в кръга на заподозрените заради притежаването на ключ. Дори да си невинна, има голяма вероятност да си развалите отношенията.

# 16
  • Мнения: 5 002
Даже и да не изчезнат, могат да кажат, че са изчезнали.Със наемателите  трябва да имате служебни отношения, не приятелски.

# 17
  • Мнения: 4 401
Днес никой нормален човек не държи у дома пари, а за ценностите си купува/наема  сейф. Всичко останало е просто консуматив.
 Където сме били настанени на почивка- същото.
 Говорим за ключ от жилище за стотици хиляди евра. Кой  ще мечтае за нечия чаша или кавьорче за Бога?

# 18
  • Мнения: 4 761
Никога не ми е хрумвала идеята, че наемателите могат да ме обвиняват, че съм им взела нещо. Че ние с години не се виждаме.

И какво точно бих могла да им взема?!

# 19
  • Мнения: 5 002
И на мен много неща не бяха ми минавали през ума,но като решихме да даваме под наем,наш близък работещ в полицията ми каза за  смяната на патрона, защото имало и такива жалби.

# 20
  • Мнения: 40 905
А какво пречи на наемателя да си смени сам патрона без да се дискутира това и толкоз. В обшия случай как ще се разбере, че е направил това? Само ако опитате да влезете докато го няма, ама тогава явно ще е имало защо да иска така Wink

# 21
  • Мнения: 5 002
Нищо не му пречи и точно това е редно да направи.

# 22
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Никога не ми е хрумвала идеята, че наемателите могат да ме обвиняват, че съм им взела нещо. Че ние с години не се виждаме.

И какво точно бих могла да им взема?!

Достатъчно е да изчезне някаква сума пари, изтеглена например за ремонт, лаптоп или някакво златно бижу, откраднати от роднина или приятел, но вие да попаднете под подозрение. То веднъж става, но разправията е голяма. Както и да е, всеки сам си преценява рисковете.

Впрочем, в жилището няма ли СОТ? Или и кода знаете?

# 23
  • Мнения: 5 002
Може и нищо да не изчезне,а да кажат, че е изчезнало.Имаш ли ключ- имаш, има ли взлом- няма.Кой да е?

# 24
  • Мнения: 57


Впрочем, в жилището няма ли СОТ? Или и кода знаете?
[/quote]

Няма СОТ. Казали сме им,че могат да сложат ако ще са по-спокойни, но нямат интерес. Относно идеята със смяна на патрона, казаха че не искат излишни разходи.

# 25
  • Мнения: 4 401
Може и нищо да не изчезне,а да кажат, че е изчезнало.Имаш ли ключ- имаш, има ли взлом- няма.Кой да е?
 Как  ли никой до сега не се е сетил да го пробута това в някой хотел?
Горките камериерки!

# 26
  • Мнения: 40 905
Може и нищо да не изчезне,а да кажат, че е изчезнало.Имаш ли ключ- имаш, има ли взлом- няма.Кой да е?
 Как  ли никой до сега не се е сетил да го пробута това в някой хотел?
Горките камериерки!

В хотелите са се застраховали - написали са си в общите условия, че не носят отговорност за пари и ценности непредадени на рецепцията.

# 27
  • Мнения: 1 574
В хотелите има камери, вика се полиция, става дълга и широка затова се въздържат.
На мен искането ми звучи като мислено, ама недомислено, то ключа може да го заключите и в държавния трезор, ама къде е гаранцията че няма да имате още един. Затова хората си сменят патроните. А при ключ в хазяина една камера над вратата решава много лесно проблема с това дали влиза нежелан.

# 28
  • Мнения: 34
Стана ми интересно как бъдещия наемател ще е сигурен, че наемодателя няма резервен ключ от жилището, ако не се сменят патроните.
По темата - винаги съм имала ключ от апартамента, който отдавам под наем. Никога не е ставало на въпрос дали имам ключ или не. В договора съм записвала, че наемодателя има право на достъп до имота само след предварителна уговорка с наемател и в негово присъствие. Толкова.
От чужд опит обаче - наемателка спира да плаща и отказва да се изнесе от жилището, при което собственика се принуждава да влезе в имота си и да смени патрона, за да я принуди да се изнесе. В разрез със закона, да, но единствен работещ вариант в конкретния случай.

# 29
  • Мнения: 781
Не бих отдала на такъв наемател. Още повече , че една смяна на патрон , за негово собствено успокоение е излишен разход.
П.с. Имала съм наемател, имала съм ключ, но не съм влизала никога

Общи условия

Активация на акаунт