На море в Гърция 2022 - II

  • 58 779
  • 796
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 11 275
Разбира се, най-много руска реч се чува навсякъде.
От какво се разбира? И за руснаци или украинци става дума?

Приятели докладваха и за необичайно големи като за това време на годината тълпи на Вурвуру.

# 751
  • Пловдив
  • Мнения: 2 541
Съмнява ме да са руснаци, по-вероятно украинци ще да са.

# 752
  • София
  • Мнения: 12 029
Ние в петък тръгваме към Евия, дано тя е пощадена от тълпите.

# 753
  • Мнения: 12 403
Змия, миналия юни беше много спокойно там. В кой район ще сте?

# 754
  • София
  • Мнения: 2 661
Разбира се, най-много руска реч се чува навсякъде.
От какво се разбира? И за руснаци или украинци става дума?

Приятели докладваха и за необичайно големи като за това време на годината тълпи на Вурвуру.
Приятели се върнаха преди няколко дни от там и казаха, че е лудница:) по целия ръкав. Много българи и скъпи автомобили. Надявам се и тази година да пропуснат съгражданите ни островите. Колкото и първенюшко да звучи искам поне в чужбина да не чувам прекалено много родна реч.

Последна редакция: ср, 22 юни 2022, 15:19 от BettyBoop

# 755
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 537
Руска реч имаше доста на Корфу в началото на месеца, в неделя ще видя как е сега. Аз руски от украински не различавам, но на летището с паспортите в ръце се познават, украинци са. И в самолета с който летях имаше доста, основно жени и баби с деца, видимо отиващи на почивка.

# 756
  • Мнения: 363
Параход очаквах да е пълно с рускоговорящи, поради факта,че и по нашето черноморие в последните месеци чувам са в изобилие, разбира се предвид ситуация в страните им.
Иначе и аз предполагам, че са украинци.
Също има много сърби и македонци,  които особено 2020 и 2021 бяха твърде оскъдни, но сега отново са навсякъде. Confused

# 757
  • Мнения: 1
Здравейте,някой дали може да каже,за пътуване в Гърция само с едният родител,пълномощното от другия трябва ли да преведено и легализирано на нглийски или гръцки език.
Благодаря!

# 758
  • Мнения: 3 650
Загледах се по Лесбос, надали ще го посетим тази година, но кои са там хубавите плажове и къде е най-удачно да се настаниш? Разгледах в карти и Трип Адвайзър и не видях някой плаж който да ме грабва толкова, че да си кажа ето тука на близо до този искам.

# 759
  • Мнения: 96
Здравейте, предстои ни почивка в една малка вила в Аспровалта.
Разбрахме за лодки,намиращи се във Вурвуру,които можем да си наемем за цял ден .
Много бихте ми помогнали с малко повече информация дали сте наемали  от къде, на каква стойност и вс др.
Става въпрос за 4 възрастни и 3 малки дечица.

# 760
  • Пловдив
  • Мнения: 2 541
Загледах се по Лесбос, надали ще го посетим тази година, но кои са там хубавите плажове и къде е най-удачно да се настаниш? Разгледах в карти и Трип Адвайзър и не видях някой плаж който да ме грабва толкова, че да си кажа ето тука на близо до този искам.
Ние бяхме на Лесбос преди 3 години, писала съм из темите. Настаняването ни беше първо в Петра, после в Пломари.
Със сигурност няма WOW плажове на Лесбос.

# 761
  • София
  • Мнения: 14 891
Здравейте,някой дали може да каже,за пътуване в Гърция само с едният родител,пълномощното от другия трябва ли да преведено и легализирано на нглийски или гръцки език.
Благодаря!
Само на български, носете си оригинал и копия за ГП.

# 762
  • Мнения: 11 275
Загледах се по Лесбос, надали ще го посетим тази година, но кои са там хубавите плажове и къде е най-удачно да се настаниш? Разгледах в карти и Трип Адвайзър и не видях някой плаж който да ме грабва толкова, че да си кажа ето тука на близо до този искам.
Със сигурност няма плажове като цикладските. Потърси постовете на Jul назад, доста са подробни.

Цветомра,
не, не е необходимо. То служи пред българската Гранична полиция за излизане от България. В Гърция и навсякъде другаде детето влиза и се легитимира само с паспорт.

# 763
  • София
  • Мнения: 12 029
Змия, миналия юни беше много спокойно там. В кой район ще сте?

Единственият план е да вземем ферибота преди обяд в събота от Глифа. После ще е "накъдето ни видят очите".

# 764
  • Мнения: 100
Лесбос е за кръстосване с кола (не е малък остров), разглеждане на градчета, села и замъци и...  и ядене на корем. На Скала Ересау е хубав плажът, пясъчен, на повечето други места е с камъчета.

Общи условия

Активация на акаунт