Пубертетът при момичетата – как да подготвим децата? - 13

  • 36 808
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 27 695
Да, но на този етап едва ли ще инвестирам във Филипс.🙂 Прекалено лесно и' се отдава на дъщеричката да чупи уреди...😄

# 721
  • Мнения: 4 717
Дъщеря ми не пие кафе и не харесва вкуса му. Тя и кола/фанта/спрайт не обича, та ми е лесно. Смятам, че преди 16-17г е много рано за кафе, имайки предвид пораженията върху сърцето и стомаха може да причини.
Може би популярната едно време Инка (цикория) е подходяща алтернатива за 10+ годишно дете?

# 722
  • Мнения: 19 331
Долче, моята дъщеря също искаше от малка и й бях обещала да й позволявам, като стане на 13. Преди това й позволявах да си пийне от моето фрапе на морето. По-късно цяло фрапе пак само на морето. Мисля, че 6ти клас започна да си прави вкъщи кафе с мляко предимно с безкофеиново кафе, тоест на 13. По някое време в седми клас отказа млякото и спря да пие кафе. Пробва с ядкови, но са много гадни. Тази година, осми клас, съм я виждала не повече от 3 пъти да пие чисто.

# 723
  • Мнения: 3 451
За деца под 12г въобще не се препоръчва нито кола,нито кафе.
От 12г нататък 1 кафе или две чаши кола максимум.
Може да се даде безкофеиното кафе, но да не е разтворимо, защото то съдържа куп добавки.
Без кофеиновото кафе трябва да е препечено.

У нас има 4-5 вида кафе и аз специялно съм просто побъркана на тема кафе.
На децата, не бих дала кафе поне до 12г с оглед килограмите им също. И пак бих дала от без кофеиновото.
Кока кола също не давам, не се купуват никакви сокове и газирани у нас за никого. По някога навън им поръччвам.

# 724
  • Мнения: 5 276
Дъщеря ми не харесва нищо освен какаовите напитки като Нескуик, на които добавя малко мляко. И това е. Пие само вода, не харесва сокове и газирани напитки. И аз съм много доволна от избора й.

# 725
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Бяхме коментирали кафето в някоя от предишните теми. Дъщеря ми е на 14 (утре ги навършва всъщност) и не харесва никак вкуса на кафето. Предлагала съм й да пробва различни напитки с кофеин, които си взимам аз, но нито една не й допада. Аз пък много обичам всякакви. Изключение правят само енергийните напитки, които мразя и засега, за щастие, и дъщеря ми не употребява.

# 726
  • Мнения: 8 919
Замислям се се за епилатор с приставка за бръснене. Не знам дали писах, но имаше няколко неуспешни опита за епилиране с моя епилатор, после ѝ купих ленти на Вийт, но да си призная от тях и мен малко ме е страх. При бръсненето пък ме притеснява, че много бързо ще израстват новите косъмчета. Но момента дойде, трябва да измислим нещо.

Кафе още не давам, но аромата на нашите много я привлича. Добре, че и двамата го пием без захар, съответно дъщеря ми е опитвала само горчиво и засега тя "отлага" пиенето на кафе. Кола е пила няколко пъти и за да е по-страшно:) - колата е била към бургер. Газирано у нас се купува само под формата на бира и розе, т.е. за 18+. "Натурални" сокове също не купувам. И тях ги пие само като седнем накъде вън да ядем, но понякога сама си казва, че предпочита вода. Като беше по-малка се дразнех много, когато сме на гости и настояват да ѝ сипят сок или газирано - ми тя си иска вода. Обаче обича и яде сладко, там не успях да създам здравословни граници, макар според нея от съученици и приятелки, тя е от тези, които ядат малко сладко.

# 727
  • Мнения: 6 497
Големият ми син пропи кафе на 17 и половина, но си позволява веднъж-два пъти седмично разни капучина, фрапета и подобни. Малките не проявяват интерес, доволна съм. На 10 г. е безкрайно рано за всякакви стимулиращи напитки.

Един хубав епилатор с различни приставки, вкл.тример и бръснеща глава, си е инвестиция. Откакто взехме на малката, въпросът с космите е решен. Справя се сама и без драми.

# 728
  • Мнения: 8 919
Над каква сума и модел става инвестиция? Сериозно питам, защото наистина нямам представа колко да очаквам за хубав/приличен уред.  Браун или Филипс? В Амазон цените варират много спрямо модела. Имам 20-годишен обикновен, но много верен Филипс. Е, с години и аз все по-радко го ползвам, може би и затова още работи.

# 729
  • Мнения: 6 497
На Браун заложихме ние, модел с  две глави, допълнителни приставки и отделно тример. Може да се ползва и под душа.
Под инвестиция имах предвид не сумата, а срока за който ще се ползва - години наред ще върши работа. Моят първи Браун ми е от ученичка, ползвах го 20 години и го смених наскоро не защото не работеше, а защото ми се искаше нов модел с повече опции.

# 730
  • Мнения: 4 339
Аз пия прекалено много кафе.Дъщеря ми не го харесва.Веджъж отпи,понеже ползвах нейна чаша и се обърка.От тогава внимава много.
Обаче от скоро си купува на старбъгс някакви капучино и други бози.Тренд е в класа и.Понякога просто разнася чашата,без да я пие.
За космите- махнах и ги няколко пъти с ленти,веднъж я водих на козметик с топла коло.Издържа,но не поиска да повторим.Май не я притесняват много😊

# 731
  • Мнения: 3 570
И моето дете не знае какво да прави с космите. Подмишниците махна с бръсначка. За краката и предложих, опита с епилатора, ужас, не го иска, боли. С кола маска също не иска. Космите са светли, почти незабележими, малко, но има. Сякаш и нея пред болката, не я притеснява наличието на косми. От друга страна някакво момиче я пипало по ръцете и било възмутено, че е с косми.

# 732
  • София
  • Мнения: 9 615
И аз имам един към 20-годишен Браун, който работи перфектно, а при мен си е бая експлоатация, защото през летния сезон го ползвам минимум веднъж в седмицата ( много бързо растат космите при мен). Преди около 10 години си купих и Филипс, модерен някакъв, беше на промоция и реших да се поглезя. Издържа не повече от 5-6 години преди да се повреди. Ходих до сервиз на Филипс да го нося и ми казаха, че вече не се произвеждат резервни части за него. Та пак се върнах към Браунчето.

Въпросният повреден Филипс имаше и бръснеща глава, която никога не пробвах. Но наближава моментът, в който ще се наложи да купя епилатор с бръснеща глава на девойката и ми изниква въпросът безопасни ли са всички бръснещи глави, или риск от порязване все пак съществува?

Относно кафето. Моята щерка есента ще навърши 9 г. Позволявала съм й да отпие от моето кафе с мляко 1-2 пъти. Харесва й много и подпитва кога и тя ще може да пие такова. Не й харесва отговорът, ама това е положението. Кола никога не е пила, но тя газирано по принцип не обича и затова не напира за кола.

# 733
  • Мнения: 3 042
Имаме няколко модела на Philips и епилатори с бръснеща глава както и самостоятелно уред само с бръснеща глава. При редовна употреба бръснещата глава издържа 2-3 години макс и трябва да се подмени, което за Philips се оказа трудно упражнение. Все попадахме на съвместими глави (не оригинални) с лошо качество. Няма опасност от порязване. Дъщерята няколко години го ползва и се справя перфектно сама от самото начало. Бръсненето обаче по този начин не може да се сравнява с гладкостта на кожата след употреба на самобръсначка и се налага да се прави по-често. Препоръчвам като най-лесен и безболезнен метод за начало с който ще се справят сами.

# 734
  • София
  • Мнения: 23 107
Дъщеря ми вече е на 14 г и няма никакъв интерес към кафе и газирани напитки. Нито някой я е спирал и забранявал, просто няма влечение към тях.
Преди няколко дни ходихме с нея да си купя нова ютия и на път към касите в движение взехме един епилатор Браун. Уж за Кати, но аз го пробвях върху ръцете си и останах много доволна. Тя ми се разсърди, защото не било хиегинично, така че може да взема още един. Обикновен е, пише, че е с 20 пинсети, то аз и много не разбирам да си призная.

Общи условия

Активация на акаунт