Empties... или СВЪРШЕНО е с теб - тема 7

  • 130 266
  • 725
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 615


1. Душ гел Neutro Roberts - стандартен продукт, без аромат. Не ми изсушаваше кожата.
2. ФДТ Катрис - хубав фдт, бих повторила като застуди.
3. Мустела колд крем за тяло - малката се обрина от него, доизползва го мъжа ми. Имаме още една опаковка, като застудее ще маже.
4. Елфея гел за лице - ох, не знам какво да кажа. Не съм имала раздразнения, чистеше добре, нооо тече ужасно, половината продукт отиде в канала. Не бих повторила.
5. Долу са шийт маска и и моливи за вежди - нелоши продукти, но точно тези не бих повторила по ред причини.
6. Паста за зъби Бочко - няма какво да не й харесам, мие.
7. Детски шампоан за коса Натураверде - хубав аромат, не дразни очите.
8. Скраб за скалп - от бюти кутия, много хубав беше. По - бавно ми се омазняваше косата, оставяше приятен аромат на океан. Бих повторила.
9. Ленти против черни точки с активен въглен - ще повторя, хубави са.
10. Сух шампоан Шаума - любимец ми е за сега, подновен в розово обаче.
11. Боя за коса Колора Зиро - еми ще трябва да се разделим, не ми покрива добре вече за жалост. Търся препоръки за хубава безамонячна боя.
12. Биотрейд гел за лице за мазна кожа - не ми хареса, странна консистенция, иначе почистваше добре.
13. Балеа сапун за ръце пълнител - само такъв ползваме, подновен.
14. Дав дезодорант - не е моя със сигурност.
15. MiYe дезодорант под формата на крем - страхотен продукт, който бих повторила с удоволствие. За жалост е от бюти кутия и не знам предлага ли се.

# 676
  • София
  • Мнения: 13 775
Още няколко отзива от мен:


Един от любимите ми бюджетни кремове, а има и слънцезащита. Малко ми идва обаче тежък за жегите и ще го подновя, когато захладнее наесен.



Приятни шампоани - на Биоблас харесвам всичко, което съм ползвала досега, а този на Гарние беше много свеж и с приятен аромат. Засега няма да ги подновявам, но не бих ги подминала по-натам, когато се чудя какви шампоани да си взема.


Най-любимият ми дезодорант. Поднових. Старая се да сменям само аромата, но не и марката или вида, защото после съжалявам и пак се връщам към този.


Това е моето откритие за тази година - вече мисля, че ползвам 3-та опаковка. Много добре ми понася и има добър ефект върху моята кожа. Поднових.


Друго приятно откритие, което "откраднах" от съпруга ми и го ползвах с удоволствие. Поднових и за двамата.


Има и по-добри комбинирани масла. Това си беше стандартно и малко прекалено течно. Засега няма да подновявам, а смених с друг сходен продукт.


Преди време бях купила за италианския ми зет, понеже го хареса при едно пътуване до Ница, където се произвежда. После поръчах и за съпруга ми. Ползвахме го и двамата с удоволствие. По-натам сигурно ще подновим или ще пробваме друг аромат на марката.

# 677
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 845
- много хубава нощна маска, хидратираше и подхранваше кожата ми, без да утежнява. Има и лек аромат на малини. Бих купила отново, само да поизхабя натрупаните наличности.

# 678
  • Мнения: 891

Вода за уста Aquafresh
Първа покупка ми е ,но ми хареса много и ,ще купувам редовно от нея.
Много дълготрайно освежава!
Околоочен крем Eucerin Aquaporin Active
Любим мой околоочен крем.
Лека консистенция ,попива бързо и се справя чудесно с подпухналостта в околоочната зона. Абсолютен любимец ,който спряха и ме е яд ,че не се заредих с няколко бройки.

Крем за тяло на Mixa Repairing Surgras
Любим мой продукт!
Попива бързо ,нанася се лесно ,успокоява кожата ,мирише нежно и ненатрапчиво и няма как да ти омръзне ароматът.
Задължително ,ще подновя!

Mixa Baby Гел - пяна с масла за вана и душ
Отново поредна опаковка!
Измива хубаво ,прави нежна пяна ,ухае леко и ненатрапчиво и кожата е подхранена.

Рол - он Adidas Fresh Endurance
Предпазва много добре!
Харесвам продуктите на Адидас ,но за сега съм на тема естествени стикове без алуминий. Тествам един в момента ,ще пиша отзиви като го приключа.
Слънцезащитен крем за лице Cien Anti- Age spf 50+
Не ми хареса!
Използвах го за тяло. Мирише натрапчиво ,омазнява кожата и нямам идея колко добре се справя със защитата ,защото ръцете ми потъмняха.
Не съм изгаряла ,но му нямам доверие.
Купих по препоръка на съфорумка ,добре че взех само два броя.
Слънцезащитен крем за лице Avène B-Protect spf 50+
Топ на слънцезащитите за лице! Моята кожа е смесена към мазна с разширени пори , чувствителна и с алергия към слънцето.
Има прекрасен кадифен завършек ,попива много лесно ,разнася се лесно ,много добра околоочна толерантност.
През лятото по някое време лицето ми се омазнява ,но с матиращият ролер решавам проблемът.
Най-хубавото е ,че не се усеща като другите слънцезащити тежко на лицето ,напротив изключително лек е.

Измиваща матираща пяна за лице Avène
Обожавам марката на Avène ,но тази пяна не ми допадна. Ползвах я само сутрин ,защото не се справяше с премахването на слънцезащитата ми за лице.
Няма да повторя.
Термална вода Avène
За нея само ,ще кажа ,че задължително в шкафа си имам поне 2-3 бутилки от нея!
Използвам след тоника си за лице сутрин и вечер.
А навън освежавам лицето си и охлаждам с тази термална вода. Чудесна е и за раздразнения.
Ежедневни превръзки Bella Plantago
Купувам само и единствено тях. Не се смачкват ,лепят се нацяло и са с чудесен размер.

Последна редакция: ср, 05 юли 2023, 15:14 от mavina1380

# 679
  • USA
  • Мнения: 7 376


1. Madison Reed Color Reviving Gloss (Espresso)
Не съм доволна,за мен нямаше видим резултат - нито откъм освежаване на цвета,нито откъм блясък и мека коса.
Представява крем оцветител,който се държи на косата около 30-на минути,след което се отмива. Съдържа кератин и арганово олио за подхранване на косъма.Със сигурност няма да купя отново.

2. Korres Pure Greek Olive Body cream - крем за тяло с аромат на маслини и морска сол.
Много,много харесвам продуктите на Корес,но аромата на този крем за мен е прекалено силен(задържа се в кожата поне 2-3 часа след нанасянето) и странен.Ту на морска сол,ту на печени бадеми и зехтин.Страшен бъркоч от миризми. Иначе ако трябва да го оценявам ,бих му дала 6/10.
Добре попива в кожата,прави я мека,има и хубав състав (92% натурални съставки),но както казах,ухаението за мен е натрапчиво и нетърпимо и доизмазах на краката.
Сега отворих сайта и видях,че са цяла серия Pure Greek Olive кремове за тяло с най-различни аромати.

3. Estée Lauder Perfectly Clean Multi-Action Crème Cleanser/Moisture Mask - почистващ крем + маска за лице.
За първи и последен път купувам този продукт. За мен не може по никакъв начин да се наречен почистващ/измиващ крем,защото няма никаква пенливост.И като маска - не бих стигнала чак дотам.
За мен е едно тоалетно мляко,с което да почистя лицето си от дневни боклуци и натрупани мазнини. Ухае добре, мека кожа и толкова..Едно тоалетно мляко на Гарние предполагам ще свърши същата работа.

4. Unfiltered by Raw Sugar Body butter  - Боди масло за тяло с ананас и манго.Харесвам всичко с ананаси,особено да ги ям. Аромат,вкус..видя ли козметика с ананас и няма как да подмина. Предлагат също течни сапyни, скраб за тяло,душ гелове,бомбички за вани,продукти за коса, балсами за устни,детска серия(много сладки опаковки и страхотни аромати) и тн.
95% натурална формула,обогатена с масла и екстракти.Ценово също са много добре,мисля,че са под $15 и се предагат във всички големи хипермаркети.
Ще продължавам да купувам марката,ползваме я от малки до големи.

5.  L'oreal Professionnel Absolut Repair conditioner - Балсам за суха и изтощена коса.Имам цялата серия,но този балсам изхабих първо.
Имам суха коса и тези продукти ми паснаха много добре. Странното е,че преди няколко години си бях купила шампоана и маската от същата тази серия Absolut Repair,и толкова тежки и слепващи косата ги усетих,че ги подарих.Сега бих казала,че са ми идеални. Усещам косата подхранена и мека.Не виждам разлика между балсама и маската.

6. Whish lip scrub Vanilla bean- Някакъв скраб за устни в бюти кутия ФабФитФън,който абсурд да ползвам.Пробвах два пъти,оставя устните мазни,все едно съм мазала от буркана с мас.Безумие. Мазна и хлъзгава смес,която оставя след себе си чувство на мръсотия.

7. DIOR DreamSkin 1-Minute Mask
Купих тази маска преди 5години и останах възхитена от резултатите. Свежа кожа и здрав вид.
Сега обаче не съм толкова впечатлена,честно казано не виждам абсолютно никакъв ефект и я доизразходвам без особено желание. Типичен Диорски продукт - страхотен луксозен аромат и солидни цени.

8. DIOR Dreamskin Skin Perfector
За разлика от маската на същата серия, серума е страхотен.Купувам за втори път и мнението ми не се е променило. Задължителната ми рутина сутрин.Придава озарена кожа и не знам доколко е уау уау,но ще го купя отново.Мека кожа и хидратирана. Няма никакъв ефект на слънчеви петна, държа да отбележа,защото и с това се хвалят.

9. Dior Capture Totale Intensive Restorative Night Crème for Face & Neck
Страхотен нощен крем,как съм го пропускала досега.. Покрай поръчката на горните два продукта го забелязах и реших да си го взема.Вече не съм на 30, и на 35 не съм и ми трябва солидна козметика,защото с годините става все по-сложно.
Аз съм с широки пръсти и суха кожа,затова при мен кремове отиват за месец,до 5 седмици.Засега няма да подновя,защото да давам само за нощен крем $200 всеки месец ми идва нагоре,но отново ще го купя след време и когато поизраходя наличните.Ползвах и на врата,където виждам,че последната година кожата ми там е започнала да се намачква (ох старост, ох нерадост) и трябва да й обърна повече внимание.
Мека,хидратирана кожа.Аромата е страхотен отново и без изненади.
Относно бръчки,използвам много козметика ежедневно и е трудно да се каже кой продукт какво точно прави.

# 680
  • София
  • Мнения: 30 270
Цитат
Термална вода Avène
За нея само ,ще кажа ,че задължително в шкафа си имам поне 2-3 бутилки от нея!
Използвам след тоника си за лице сутрин и вечер.
А навън освежавам лицето си и охлаждам с тази термална вода. Чудесна е и за раздразнения.
+1. Много приятна и освежаваща.

# 681
  • Мнения: 1 035
Здравейте.Доживях и аз да си изхабя запасите от душ гелове,вчера купих един колкото да се мия,докато ми дойде поръчката от Ейвън
Снимка няма да показвам,че ги изхвърлих,но ще покажа тази тоалетна вода.Прекалено медна и сладка,не е лоша и е доста трайна,но ми омръзна и имам още една която ще подаря на приятелка,хубав аромат за лятото.


Вчера си купих тази маска,не ми хареса.Затопляше,но имаше много силен аромат на лавандула,който не понасям и който ми се натъртваше в носа,та едва дишах
Ако го нямаше това,щеше да бъде без грешка.

Последна редакция: нд, 09 юли 2023, 10:53 от marga1977

# 682
  • София
  • Мнения: 4 364


Със слънцезащитата на Лидл се разделям почти пълна - неприятна текстура, плътна и основен филтър октокрилен. Малък е шрифта и не предположих като я купувах, че е такъв филтъра. По-миналата година зелената беше доста добра, но явно са решили да пестят.

Слънцезащитата на Бочко - не помня дори да съм я купувала, може би мъжа ми я е взел за детето, незнайно кога. Отива в кофата. Детска слънцезащита с октокрилен.

Но тази на ДМ от миналата година е хубава сочна слънцезащита с химичен филтър от добрите. Идваше ми тежка и мазничка лятото, но зимата я ползвах. Основната част измазах на деколтето в топлия сезон.

Италианският трет - хубав резултат, но зимата пресушава лицето ми. Третът вечер го използвам самостоятелно. Нямам нерви да мажа, чакам и т.н. сандвич табиети да следвам. Много добре изчиства лицето и бързо завяхват новопоявили се пъпки. Подновен. Тази година, ако отидем до Италия ще се заредя с няколко тубички напред.

# 683
  • Мнения: 891

Avène Cleanance Women 30 мл.
Изглаждащ нощен крем
- Намалява остатъчните следи и несъвършенствата
За кожа склонна към несъвършенства

Кремчето е с Ретиналдехид и има цвят на фон дьо тен.
Това е първата опаковка ,която използвам от октомври миналата година.
Нанасям понеделник ,сряда ,петък и неделя.
За това време от октомври до сега се вижда изравняване на тена ,премахнал е едно петно от челото ми. Изглади кожата ,фините линии ги няма.
Вчера свърши и смятам ,че за цената си от горе-долу 40 лв. излиза голяма инвестиция и си заслужава.
Отворих нова опаковка ,защото се бях заредила на едно намаление с още 2 броя. Хубаво е да се комбинира със серумът им за лице ,който е с киселини ,но аз не го използвам. Имам го ,но не го използвам. Може би студените месеци ,ще го включа.
Доволна съм и ще го купувам редовно ,стига да го произвеждат още.
Използвала съм го 8 месеца и половина. Определено ще купувам.

# 684
  • Мнения: 2 623
Мавина, преди да започнеш този крем, нещо друго с ретинол използвала ли си или това ти е първи опит с такъв продукт?

# 685
  • Мнения: 891
Хелия , това е първият ми продукт с Ретинол. Преди това дори и крем или серум с вит. С не съм използвала.
Започнах го октомври месец ,като първата седмица се намазах веднъж примерно в сряда ,втората седмица още веднъж в сряда ,трета и четвърта седмица вече включих два дни ,примерно сряда и събота и от пета седмица по три пъти на седмица.
Като се пробвах да се мажа всеки ден (консултирах се с дерматолог на Avène) ,който ми каза ,че ако кожата ми понесе мазане всеки ден да се мажа всяка вечер. Кремът е нощен.
Обаче всеки ден не ми понесе и се мажа понеделник,сряда ,петък ,неделя.
Сега след като съм свикнала с този крем не съм пробвала да се мажа всеки ден ,но лятото не мисля да пробвам ,макар че ми казаха от Avène ,че сезоните не са проблем при положение ,че мажа лицето си със слънцезащита 50 +.
Ето тук можеш да видиш описанието.
https://remedium.bg/aven-cleanance-women-izglazhdashta-noshtna-g … zha-30ml-056928/p
Зимата сутрин се мажех от време на време с този серум.
https://remedium.bg/aven-cleanance-women-korektiven-serum-30ml-056927/p
Ако съм постоянна сигурно ,ще има много по-голям ефект ,но ще го ползвам вече студените месеци ,макар че и за него казаха ,че не е проблем да се използва през всички сезони.
Кожата ми е смесена към мазна ,супер чувствителна с алергия към слънцето.
Като цяло е чиста ,но съм предразположена към образуване на комедони.

# 686
  • Мнения: 35 200
Много ми хареса ! Прави косата ми мека и стои чиста поне 3 дни. Шишето е метално, продават се отделно пълнители .

# 687
  • Мнения: 891
PeacockLove ,от къде може да се купи?
И има ли го в България?
Моята коса се омазнява бързо и такъв шампоан ,ще ме спаси от честото миене.

# 688
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 573

Fermona измивен гел за лице 2/10
Брутално неудобна помпа имаше ,хем трудна за натискане, хем пускаше по две капки. Затова я махнах. Не измиваше никак добре, разходвах като интимен гел известно време, но стига му толкова.

Паста за зъби с въглен 5/10
Беше прекалено течна, а и предпочитам още по-ментови и освежаващи пасти.

Балеа шампоан и балсам в едно 3/10
Надявах се на мек комбиниран продукт за всекидневното миене на косата през лятото след плаж, какъвто явно трудно се намира. От балсам няма и следа - вътре има прозрачен и заплитащ шампоан, миришещ на малиново степче от детството ми.

Макадамия маска - класика 7/10. Обожавам миризмата й, разплита и подхранва, придава блясък.

Misha Vita C пенлив измивен крем 3/10
Исках непременно да пробвам тази марка, която често срещам тук из темите. Ефектът е много странен - прави кир ефект и направо сваля епидермиса. От учителката по биология в шести клас знам, че това никак не е добре за кожата (тя визираше сапуните и че никога не трябва да търкаме кожата, а просто да повторим сапунисването). Та с това до гладко ми трябват поне три нанасяния и накрая пак не е идеално гладко лицето ми, както с други продукти с едно нанасяне. Дадох му шанс да видя дългосрочно как е и мога да кажа, че няма да повторя.

Шварцкопф гланц за коса между боядосванията 3/10
Не ми хареса консистенцията на черен, цапащ гел, нито скърцащата след него коса.

От всички продукти, само пастата за зъби и маската за коса са празни.

# 689
  • София
  • Мнения: 4 364


Мицеларната вода с хиалуронова киселина на Биотен: стандартна мицеларна вода. По принцип ползвам продукта сутрин и го отмивам след това с обикновена вода. Тази оставя кожата леко хлъзгава, но достатъчно добре се справя с почистването на продуктите от нощната грижа. Ако я има на промоция в период на търсене на продукт, бих купила отново.

Розовата вода на Алтея: харесвам я, защото ухае хубаво и я ползвам между пластовете тонер с по-висок вискозитет, които нанасям сутрин. Държа я в хладилника, за да е още по-приятна. Купувам възможно най-голямата бутилка и пресипвам в тази, защото има помпичка.

Rohto Melano CC серум или есенция: Един от най-хубавите витамин Цта на пазара. Избистря тена на лицето, твърдят че и мощен антиоксидант. Този има готина система на изкарване на продукта от опаковката, който не позволява окисляване на останалия в тубичката. Консистенцията е като на олио, но бързо попива в лицето и не остава мазен филм. Японска работа! Поръчах си още 2 опаковки от YesStyle, защото в България се предлага на доста по-висока цена.

Dr. Jart тониращ крем: прикрива зачервявания и успокоява кожата. Лек и пигментиран, като основа за грим е. Но така и не го изразходих, защото не ми се маже още един продукт по лицето и тонираната слънцезащита върши същата работа.

Уредът за топлинно доизвиване на мигли на Xiomi: хубав резултат на доизвиване на миглите след употреба на миглоизвивачка и спирала, но на 3 месец просто спря да работи. Китайска работа!

Общи условия

Активация на акаунт