А вие кърмени ли сте?

  • 3 671
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 529
Кърмена съм 6 месеца, а сестра ми 1 месец. И двете сме здрави и нямаме никакви алергии.

# 61
  • Мнения: 4 358
Кърмена съм по-малко от три месеца.
Била съм много здраво дете и сега нямам нито една алергия.

# 62
  • Мнения: 554
Кърмена съм 10 дни,но до три годишната си възраст не съм кихнала даже.После съм карала нормалните за възраста си шарки и това е.Но в пубертета си наваксах Rolling Eyes ...На 16 години изкарах 6 тежки гнойни ангини една след друга Twisted Evil и от тогава съм адски болнава.
Някъде бях чела статия,че всички болести се изкарват или в ранна детска възраст или в пубертета.Не знам до колко е вярно,но при мен е така-като малка не съм боледувала,но после......

# 63
  • София
  • Мнения: 572
Аз съм кърмена 40 дни(на майка ми и спряла кърмата).Рядко ме хваща грип,нямам алергии.
Сестра ми е кърмена 6 мес. ,но определено е по-болнава от мен и има много алергии.Според мен си е абсолютно индивидуално.
Аз съм за кърменето,но не мисля,че това трябва да се превърне в мания,сякаш кърменето е най-важното нещо в живота.

# 64
  • Мнения: 2 489
Аз съм родена 3600 гр., кърмена съм почти година. Имам алергия към гентамицина и неговите производни, към някои видове упойки, към никел, белина, някои видове омекотители за дрехи.
Като малка съм била доста болнава, като бебе съм била и в болница заради бронхопневмония.

# 65
  • София
  • Мнения: 717
Кърмена съм четири месеца. Нямам наследствени или придобити заболявания от сорта на алергии, астми и т.н. Брат ми е кърмен девет м. и положението е съвсем различно. Нон стоп болен + храничен синузит.

# 66
  • Мнения: 830
Хайде и аз да допринеса за статистиката  Laughing
До  8 месец съм кърмена , но съм захранвана рано , по старата Бг -схема - от 3 месец със зеленчуково пюре. Била съм болнаво и изнежено дете . и злоядо .  На 6 месеца съм била в болница с пневмония и е трябвало да ми се прелива кръв .... Като ученичка постоянно боледувах , в гимназиятя вече ми извадиха сливиците и от тогава се пооправих . Сега си карам често вирусните грипчета , но леко ми минават . Като дете бях алергична към шоколад - ставаха ми огромни сърбящи пъпки , но това го "израстнах " и мога да ям тази вкусотия на воля .
Съпругът ми е кърмен до годинка , рано захранен ,  също е бил злояд , по-малко болнав и си има сливиците Simple Smile) Нямал е алергии . Брат му обаче , по същия начин кърмен и гледан , е с бронхиална астма от малък .
Моите деца кърмих по половин година .  За сега алергии не са показвали към нищо .Голямата за първи път се разболя по-сериозно на 2 и половина - тогава правихме опит да тръгне на ясла . До сега общо 2 пъти е пила антибиотик и смятам че боледува много леко . Малката обаче също 2 пъти до сега е пила антибиотик и е била по-сериозно болна и го отдавам на факта ,  че каката носи от детската градина заразите  . Но също като цяло не боледува често и също леко "кара" болестите .
Аз  смятам че , да , кърменето е голям фактор за добрата имунна система , но не по-малък фактор са и начина на гледане и хранене - закаляване ( редовни разходки , не- прекаляване с дебелите дрехи и др. под. ) , даване на пресни плодове и зеленчуци  , разнообразно меню . Съгласете се , че когато ние бяхме деца , много по-малък беше избора и достъпа до пресните плодове и зеленчуци - на мене ми даваха предимно компоти зимата , а в тях витамините хич ги няма ... Банани и портокали се ядяха само по Нова Година , и то в единични бройки ...  Киви не бяхме и виждали , абе то и ябълки не се намираха целогодишно , да не говорим за пресни чушки , спанак и т.н. - разбирате за какво говоря .

# 67
  • Мнения: 704
Родена съм 2.000кг., в седмия месец /имам брат-близнак - роден 2.500кг./; един месец в кувьоз, но са ни хранили с изцедена кърма.
След изписване от родилния дом - изцяло на Хумана, захранени по българската схема. Като малки - ами боледувахме, само аз съм с алергия към някои антибиотици. Сега - по-рядко, гриповете ги прихващам и изкарвам /къде ще ида?/.
Дъщеря ми е кърмена до 6месец, с алергии е, нооо съпругът ми също е алергичен и мисля, че при нея определено е наследствено.
А много е вярно, че за да си здрав голямо значение има начинът на живот.

# 68
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Аз съм кърмена до към 8-9 месец, а брат ми е кърмен до 1 годинка. Брат ми е по-голям от мен. Когато се е родил той, майка ми все още са живели с баба ми и дядо ми и тя твърди че с него е имала страшно много кърма, дори е давала на приятелка да кърми своето бебче. Брат ми го е отбила насила, връзвала се е с кърпи и тн, за да си спре кърмата. Когато съм се родила аз вече са били самостоятелно семейство и ме е гледала изцяло сама, без никой да й помага. Тя твърди, че поради тия причини с мен е имала по-малко кърма, ама и аз не съм била хич от ящните и явно не съм стимулирала достатъчно производството, докато брат ми е бил страшно лаком...

Иначе и двамата ни е захранила със сокове от към 40 ден и пюрета и тн от към 4 месец, общо взето по всеобщо известната бг схема.

За протокола - и двамата с брат ми нямаме никакви алергии, поне нищо сериозно, аз като бебе съм проявила алергия към някакъв антибиотик, ама сега едва ли я имам и да чукна на дърво, сме сравнително здрави. Мисля че има значение също и това, че и двамата ни е извеждала на разходка много, всеки ден..., затова и аз сега гледам да не пропуска ден с разходка, колкото и лошо да е времето.

# 69
  • Мнения: 2 000
И аз, и брат ми сме кърмени до десетия месец(той е по-голям с 6 години от мен). Нямаме никакви алергии. Като малка не съм боледувала често, но брат ми пък е бил много прилепчив и само да е имало едно болно дете в градината, и той след него.

# 70
  • Мнения: 439
и аз и брат ми сме кърмени до 11 месец и като деца изкарахме само шарките. Голямата ми дъщеря е кърмена до осмия месец, а с бебока правя героични усилия да продължим кърменето, но не знам докога Simple Smile Е ако зависи от мен - поне до годинка Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 1 228
Аз съм кърмена до 9 месеца. Била съм доста здраво дете, като се изключат извадените сливици и апендисит. Сестра ми е кърмена до 2 години и 2 месец - сравнително здраво дете, също извадени сливици и апендисит, но пък как караше всякакви вируси - не е истина - Т 40 градуса, повръщане, обезводняване, слуз в изпражненията..... Ужас. И това чак до първи клас  Wink
И двете нямаме алергии.
Братовчедка ми (сега е на 27, вече е майка),  е кърмена 2 седмици - никакви алергии няма, никога не е боледувала сериозно, въобще мого си е здрава  Wink
Моят син е кърмен 10 месеца - докато кърмех - никакви лекарства не пил, не е боледувал от нищо. Обаче като започна на година и нещо.... направо ми разказа играта - тук доста хора знаят... Twisted Evil
Не знам  Wink

# 72
  • Мнения: 307
И АЗ- ДО 9 М. И БРАТ МИ- ДО 1.2 М.  СМЕ КЪРМЕНИ. МЯМАМ АЛЕРГИ И НЕ СЪМ БОЛЕДУВАЛА НИКОГА, ОСВЕН НЯКОЯ ХРЕМА ИЛИ НАСТИНКА ЗИМНО ВРАМЕ, НО НИКОГА НЕ СЪМ ОТСЪСТВАЛА ОТ У4ИЛИщЕ ИЛИ РАБОТА ПО БОЛЕСТ. НЕ СМЯТАМ шАРКИТЕ ДЕ...ТЕ СА СИ ПО РЕДА, НАЛИ В ГРАДИНАТА ЕДНО БОЛНО ДЕТЕ РАЗБОЛЯВА ВСИ4КИ...И КАТО Е ЗАРАЗНО ИЛИ  ВИРУС....НЯМА КАДЕ ДА БЯГАш.

# 73
  • Мнения: 3 663
Мама ме е кърмила 3 мес и аз май ще кърмя толкова. Супер калена съм и се разболявам страшно рядко - да чукна на дърво.
Алергии никакви.

# 74
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Аз съм кърмена до 1г. и сега аз кърмя успешно поне засега-Цвета е на 5м. и досега сме само на кърма и сок от ябълка. Детето ми върви добре като кг и даже доста едричко за стандартите които гледам, ще давам плодово пюре през февруари като започне шести месец. Не мисля да я отбивам поне докато не навърши година, а това е 30.08.2005, така че сигурно ще бъде през Септември мъката. Разбира се, ако не ми мине котка път и не я отбия по причини, независещи от мен.

Общи условия

Активация на акаунт