Пазарът на недвижими имоти в България, какво се случва реално - тема 62

  • 35 475
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 984
В България  сме. В България!

# 706
  • Мнения: 42 162
Само се чудя какво те греят лихвите и цените в САЩ?  То хубаво приказка да става, ама влияние у нас ще има след година. И то ако изобщо има такова, защото ние сме свикнали исторически на високи лихви. Е, ще има процент глупаци, които са си мислели, че вечно лихвата ще е нулева и са се изхвърлили, ама едва ли ще са толкова много. Да не говорим, че заради инфлацията по-високата вноска ще е все едно старата.

# 707
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 729
Пак тръгнаха приказки в пространството, че ще паднат цените. Много не го вярвам, ама кой знае, тук всичко може. Как мислите, дали ще се случи?

# 708
  • Мнения: 42 162
Пак тръгнаха приказки в пространството, че ще паднат цените. Много не го вярвам, ама кой знае, тук всичко може. Как мислите, дали ще се случи?

Предполагам, че както си ходиш по Витошка и гледаш витрините, изведнъж някоя цена ще ти падне на главата. Като се отърсиш от шока и се огледаш ще видиш, че масово падат и по главите на другите хора Simple Smile

Последна редакция: вт, 14 юни 2022, 19:33 от Черна станция

# 709
  • Мнения: 9 957
Ами, първо ще паднат заплатите на строителните работници, понеже са много високи. И моята, и твоята, и те ще паднат. След това, се намалява наполовина цената на желязото и цимента. И тамън по това време падат цените на квадратите. Wink Очаквам това да стане, ориентировъчно, на кукуво лято

# 710
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 729
Ясно. Докато има голямо търсене, цените ще са или сегашните, или ще вървят нагоре.

# 711
  • Мнения: 536
Мисля, че gogo е време да спре да се хаби в темата, след последните мнения. Аз и преди го казах и ще се повторя: да кажеш на българина, че имота не е добра инвестиция, е все едно да кажеш на вярващия, че няма Бог. Той просто го вярва!

# 712
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Мисля, че gogo е време да спре да се хаби в темата, след последните мнения. Аз и преди го казах и ще се повторя: да кажеш на българина, че имота не е добра инвестиция, е все едно да кажеш на вярващия, че няма Бог. Той просто го вярва!
То хубаво, че не е добра инвестицията, но има много хора като мен с кеш, инфлацията ги стопява и решаваш в един момент, че е по-добре да купиш имот. Какво друго да ги правя, от инвестиции не разбирам, от земеделска земя също. Покупката на имот ми се вижда най-ниско рискова и затова купих. Мен лихви не ме вълнуват, заем няма да тегля.

# 713
  • Мнения: 2 912
Аз си пишас неймар в случая, който не му изнася да не ме чете. Парадокса е че днес писах един коментар, че всичко е розово, имотите ще продължават да си вдигат цената и винаги е добър момент да се купи.  И модератора ми изтри коментара. Каке разбрал зад клавиатурата, че го казвам иронично, а не искрено, нямам идея. Общо взето се опонира субективно.

# 714
  • Мнения: 536
Мисля, че gogo е време да спре да се хаби в темата, след последните мнения. Аз и преди го казах и ще се повторя: да кажеш на българина, че имота не е добра инвестиция, е все едно да кажеш на вярващия, че няма Бог. Той просто го вярва!
То хубаво, че не е добра инвестицията, но има много хора като мен с кеш, инфлацията ги стопява и решаваш в един момент, че е по-добре да купиш имот. Какво друго да ги правя, от инвестиции не разбирам, от земеделска земя също. Покупката на имот ми се вижда най-ниско рискова и затова купих. Мен лихви не ме вълнуват, заем няма да тегля.
Купувате злато (през годините се е доказало, като пазещ от инфлацията актив) или правите еврейския портфейл. А в краен случай инвестирате във финансово образование и с наличните знания действате.

# 715
  • Мнения: 14 815
Aз мисля,че в скоро време цените ще тръгнат надолу,но къде ще спрат в % нямам идея.Така беше в средата на 90те.После също 2009-2010год.Причина-икономическа криза.Аз даже го очаквах след ковид.Имам приятели,които сега продадоха имоти.Според тях в пика.Чакат да паднат цените.Времето ще покаже,но според мен има логика.

# 716
  • Мнения: 1 613
Мисля, че gogo е време да спре да се хаби в темата, след последните мнения. Аз и преди го казах и ще се повторя: да кажеш на българина, че имота не е добра инвестиция, е все едно да кажеш на вярващия, че няма Бог. Той просто го вярва!
То хубаво, че не е добра инвестицията, но има много хора като мен с кеш, инфлацията ги стопява и решаваш в един момент, че е по-добре да купиш имот. Какво друго да ги правя, от инвестиции не разбирам, от земеделска земя също. Покупката на имот ми се вижда най-ниско рискова и затова купих. Мен лихви не ме вълнуват, заем няма да тегля.
Купувате злато (през годините се е доказало, като пазещ от инфлацията актив) или правите еврейския портфейл. А в краен случай инвестирате във финансово образование и с наличните знания действате.
По-лесно, удобно и разбираемо е да се купи имот. Особено в София. В България разходите по притежаване на имот са много ниски и това го прави добра инвестиция. Отделно както вече писах позата е двойна. Веднъж получаваш доходност от наеми и втори път след време цената на имота ще се покачи. Това е доста приятна комбинация.

# 717
  • Мнения: 536
Имот има смисъл да се купува само в дъното, при всички останали периоди, човек е на загуба. Стойността се повишава номинално само, ако имота ви стане някакъв исторически паметник и т.н. Иначе, амортизация, инфлация, демография.... Някой да ми посочи например един имот строен 1920 (примерно), да е на + проценти от стойността си (без да е някакъв паметник), след всички разходи по поддръжка?

# 718
  • София
  • Мнения: 5 786
Имот има смисъл да се купува само в дъното, при всички останали периоди, човек е на загуба. Стойността се повишава номинално само, ако имота ви стане някакъв исторически паметник и т.н. Иначе, амортизация, инфлация, демография.... Някой да ми посочи например един имот строен 1920 (примерно), да е на + проценти от стойността си (без да е някакъв паметник), след всички разходи по поддръжка?
Имот от 1920,който е в експлоатация още, отдавна си е избил парите и е на печалба за първоначалния собственик, ако изобщо е жив. И не говоря за селска керпичена къщурка(въпреки, че знам такава строена 1900г и видимо, и невидимо може да издържи още 100 стига да попадне на сантиментален нов собственик.
Дай друг пример, че този куца.

# 719
  • Мнения: 535
Дреме ми дали ще съм на печалба след 100 години, мисля за следващите 10, че освен всичко, трябва и да се живее 😁 а и е мн вероятно имот от 1920, особено арх паметник, да не е носил доход на първоначалния притежател между 1944 и 90 и някоя 😂 тъй че нищо сигурно няма.

Общи условия

Активация на акаунт