Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 77

  • 35 602
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 491
Моят АГ каза на тонове от 32 г.с. Един път седмично.

Аз идвам с няколко въпроса Grinning в 28+6 г.с съм.

1. Имам отклонения в уринните показатели и мисля да ида на уролог. Трябва ли да има опит изрично с бременни или няма нужда? Ако някой може да препоръча добър специалист за София, ще бъда благодарна.

2. Ако лекарят, при когото се следя не издава болнични (този преди термин), как се процедира? Личния лекар ли го прави?

3. Коремът ми е доста голям и отдавна нямам добра видимост "долу", но онзи ден все пак се загледах и направо се ужасих. Срамните устни са набъбнали, виждат се тъмни кръвоносни съдове (дотук най-вероятно е нормално и очаквано), но освен това са като на бабунки, все едно са в ранички, но без да има нарушения по кожата. С първата бременност не помня да е било така, освен набъбването. При някой друг да е такова положението? Rolling Eyes

4. Някой с препоръки за акушерка за раждане в Майчин дом София? За лекар съм се спряла на д-р Ибрям сякаш.

# 31
  • Мнения: 2 585
Аз искам да питам пък има ли консултант по кърмене, за който мога да си платя в Токуда и може да дойде веднага след раждането. Планирам да бъда в самостоятелна стая. Лицето може и да е външно, тоест да не работи в Токуда.
Благодаря предварително Simple Smile

# 32
  • Мнения: 546
Аз искам да питам пък има ли консултант по кърмене, за който мога да си платя в Токуда и може да дойде веднага след раждането. Планирам да бъда в самостоятелна стая. Лицето може и да е външно, тоест да не работи в Токуда.
Благодаря предварително Simple Smile

Трябва да говорите с консултант направо и да се разберете. Може и с видео връзка да ви помогнат и да ви дадът насоки. Говорете в болницата дали е разрешено да има такива посещения, иначе за консултантите няма проблем. Не е нужно и да си плащате, повечето от тях са доброволци, освен ibclc консултантите.

http://www.podkrepazakarmene.com/consulting

Тук може да откриете координати за различните градове.

# 33
  • Мнения: 2 585
А да питам някой пил ли е Конкор по време на бременност?

# 34
  • Мнения: 1 893
Здравейте! В 7 гс съм и чак сега прочетох,че не се препоръчват горещите душове особено през първия триместър. Досега само такива съм си взимала, по 6-9 минути може би на ден, дори и сега в топлото време. Разбира се,не такива които да ми изгарят кожата, и не достатъчно дълго да се вдигне пара.От сега нататък ще понижа температурата, но има ли някакъв риск да съм навредила?

# 35
  • Мнения: 1 804
Топлите душове не се препоръчват, тъй като може да предизвикат контракции. А не че ще увредят плода.

# 36
  • Мнения: 1 893
Това,което съм чела е за риск за дефект на невралната тръба. Другото, по-логично е че телесната температура се повишава, и е опасно ако е продължително време така. Затова знам за сауна и парни бани, но душовете ми са под 10 минути и не знам доколко влияе.

# 37
  • Мнения: X
Аз винаги съм се къпела с доста топла вода и така се къпех и като бременна. Не мисля, че 5-10 минутен душ ще навреди безвъзвратно. По-скоро е добре да се избягват горещите вани, в които се киснеш по-дълго в топла вода, тъй като може да предизвикаш контракции.

А за увреждане на невралната тръба от горещ душ, за първи път чувам. Вероятно се касае за случаи на по-дълго покачване на телесната температура, което няма как да се случи от един душ. По принцип не е желателно бременните да поддържат по-висока температура(около и над 38) за по-дълго време и предполагам, че има някаква връзка. Най-добре спри да четеш в интернет, защото само ще се притесняваш за всяка дреболия.

Последна редакция: пт, 27 май 2022, 08:29 от Анонимен

# 38
  • Мнения: 1 893
Благодаря за отговорите!

# 39
  • Мнения: 764
Здравейте! Вижте какво забелязах днес, всъщност дори не знам от кога реално е, но сега го виждам и се притесних…
Някой имал ли е такова нещо? Какво е това според вас?
...

Последна редакция: пн, 30 май 2022, 12:39 от Не се сърди, човече

# 40
  • Мнения: 776
Дарлинг, приличат просто на пръснати капиляри от разтягане на кожата.

# 41
  • Мнения: 2 161
Спукани капиляри са. И сигурно няма да са единствените. И по краката ти може да се появят.

# 42
  • Мнения: 343
Здравейте, от коя седмица започва по-честото уриниране?В 16г.с. съм и пишкам през час, а не пия много течности, дори и по-често мога, но се въздържам, че е просто ужасно.Поне това ме успокоява, че няма парене. Направо си усещам, че нещо ми притиска мехура. А като чета пише, че точно втория триместър трябва да намали уринирането, защото тогава матката се измества нагоре, а при мен сега започва.

И също до коя седмица се пие фолиевата киселина, дали е през цялата бременност?

# 43
  • Мнения: 98
Здравейте, от коя седмица започва по-честото уриниране?В 16г.с. съм и пишкам през час, а не пия много течности, дори и по-често мога, но се въздържам, че е просто ужасно.Поне това ме успокоява, че няма парене. Направо си усещам, че нещо ми притиска мехура. А като чета пише, че точно втория триместър трябва да намали уринирането, защото тогава матката се измества нагоре, а при мен сега започва.

И също до коя седмица се пие фолиевата киселина, дали е през цялата бременност?
.
 Моя приятелка г/д от тази седмица почна да пишка супер начесто ,аз вече съм в 9-ти месец ,но имах моменти през бременността ,през които много често уринирах по мнооого малко,без парене .Мисля ,че е нормално от натежаването и разтягането на матката . Ако се появи парене пуснете урина за изследване .

# 44
  • Мнения: 764
Bubblezz, fillme, благодаря! Успокоихте ме, помислих, че е нещо страшно понеже е точно на гърдите.
Всъщност това изчезва ли след време и от какво се получава през Б?

Едит: А, писали сте, че от разтягане на кожата, но дали изчезва някога или остава завинаги като стриите 🤷🏻♀

Последна редакция: пт, 27 май 2022, 23:16 от Darling*

Общи условия

Активация на акаунт