ДЕКЕМВРИйчетата стават на година - ще празнува цялата дружина!!!

  • 8 296
  • 301
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 191
Ами в книгата на Лоранс Перну,пише да се дава портокалов сок още от беб,а в детските кухни се дава киви!Аз на Криси съм му давала и киви и ананас и е нямало никаква негативна реакция!А онзи ден видях,че баща му тайно му даваше да ближе лимон със малко захарче,а то милото никаква реакция.Аз лично за себе си мисля,че цитрусите колкот и да са полезни,заради високото количество на витамин Ц...така могат да предизвикат киселини ,както при големите хора,затова всеки индивидуално си решава ,познавайки детето си!

да се похваля....имам подарък за Коледа вече!малко рано,но със замисъл...Моят любим сладур освен собствено жилище реши да ми подари и нещо,за което отдавна копнея!А именно личен АВТОМОБИЛ...и аз изгарям от щастие...тъкмо си мислех как ще се придвижвам в лошото време,а то мъжът ми реши да ме зарадва за пореден път.И утре отиваме.....да си я избера.Я дайте някое предложение,ама да не е 1000000 лева!!!А и не искам да чакам да ми я вкарват отвън,че сега нали въвеждат нови закони за вноса и не знам,какво може да стане.затова играя на сигурно!Лека нощ милички....


П.П. А какво става с идеите за общ рожден ден????

# 31
  • Мнения: 799
nadia_krisi, заменям половин кралство за твоя мъж  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ох, мързи ме да пиша сега - утре  Sick
Ама за мъжа на nadia_krisi не се стърпях  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 32
  • София
  • Мнения: 529
Коки, и Надето все още ходи само с опора - било то в кошарата, в леглото или за ръце. Аз предполагах, че за рождения си ден ще тръгне сама, ама май времето лети по-бързо Wink Но да ти кажа, аз не полагам особени грижи за това тя да проходи по-бързо.  Naughty Когато е готова - да стартира. Дотогава - спокойствие за мен. Simple Smile

Искам да споделя нещо, може би ще е от полза за IVKA&MIMI и Зори (ако греша, моля да ме извините.) Срещнах зъболекарката ми тази вечер. Разбира се, стана дума и за зъбките ни, които междувременно станаха 5 ( yes ). Тя каза, че формулата за броя на зъбките при бебетата била следната: броят месеци минус 4. Ние очевидно не изпълняваме "равенството", ако мога така да се изразя, но тя каза, че сме в нормата. Аз й споменах, че знам, че има дечица - наборчета на Надето, които още нямат зъбки и тя каза, че това е, цитирам, "обезпокоително". Каза да се посъветват майките с педиатър и че това говорило за "недостиг да се калцират зъбите". Не искам да притеснявам излишно никой, но явно максимата, че няма дете, останало без зъби, има своите особености. Стискам палци!  fingerscrossed

Зори, Надето пие 200 мл чай на Хип всеки ден (като хване шишето и не пуска докато не изсвири Wink ) и още около 450 мл чиста вода. Преварявам вода от чешмата, не добавям нищо.
Относно седенето в къщи - ами игра на нерви е:  Turn-l nuts 1crib newsm30 feeding  sleepuu  phoneuu bye ppp  typeuu Хехе, мисля, че обхванах ако не всички, то почти всички дейности на Надето през деня  newsm62

 Hug

П.С. Надя, тайничко се надявам името ти да има нещо общо с тези прекрасни новини, дето споделяш напоследък.  smile3503 Честито ново жилище! Честит предстоящ коледен подарък! Със здраве да ги ползваш, само хубави мигове да изживяваш!!! Simple Smile Относно марката - много зависи за какво ще ти служи колата. Ако е за градско каране - Ситроен С4 много го хвалят, а и в момента имат отстъпки. Пежо е много купуван автомобил също, а и са добри. Новите Опели съвсем не са за подценяване - Астрата е направо кукла! Ама ти пък - чак още утре? Wink Разгледай сайтовете - почти всички марки имат сайтове в нета. То колата, както и мъжа, трябва да те грабне! Wink Успех!!! И да споделиш после на какво си се спряла плс Simple Smile

П.С. 2. Пачи smile3532 Благодаря за смеха!  Heart Eyes А твоят мъж влиза ли в половината кралство или и него си оставяш? Wink

П.С. 3. Сори за дългия постинг, ама аз си го пиша от час... И докато го публикувам, се появила нова тема  Embarassed    bouquet

# 33
  • Мнения: 728
Добро утро!
Днес при нас е мъгливо и ще си стоим вкъщи... Weary Ще има пак цял ден игри... smile3521
nadia_krisi ,ЧЕСТИТО ново жилище,желая на теб и семейството ти много хубави моменти,домашен уют и много любов! За сега ще честитя само жилището,а като купите колата-тогава и нея! smile3503
Веси,абе добре си изглеждаш...не си заприличала още на маймунка! smile3533 smile3532 smile3533
Благодаря,но наистина на това приличам като игаем,защото моето момче само НЕ може да си играе!Мама трябва да е до него навсякъде...
 newsm12 И днес се очертава цял ден да е така,като гледам тая гадна мъгла навън.... smile3515
Сега ще ви оставя,за да си изпия кафето,докъто принца не е станал още!
До после! Hug

# 34
  • Мнения: 191
nadia_krisi, заменям половин кралство за твоя мъж  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ох, мързи ме да пиша сега - утре  Sick
Ама за мъжа на nadia_krisi не се стърпях  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

ехе Пачи,ама да ти го дам в заем ,ако искаш!.... smile3532 smile3532
Ами Мимисче,надявам се да е от името и със сигурност е така...след големи тревоги и мъки всичко се нареди и сега да чукна на дърво си е просто ПЕРФЕКТНО!Но през цялото време не съм губила Надежда нито за миг!Силата и обаянието на името е много важно,а ти определено си избрала правилното!Благодаря на другите за пожеланията ,но ние жилище си купихме преди около 2 седмици и това не е новина(споделих с вас)...аз съм във възторг,че ще се изпълни мечтата ми за собствен автомобил.заради тези изпити чудесии...само тичам по маршрутки и автобуси и ми втръсна вече!И ще е голямо улеснение за мама и Криси!Само дано да не иска да му връщам подаръка,че малко ще се узоря! smile3521


За зъбчетата съжалявам миличка,но ще успоря думите на твоята зъболекарка.Не знам дали знаете,но има специалисти занимаващи се именно със зъбките на кърмачетата и децата до 3 год възраст!Скоро водихме Кристиян при такъв.В стоматологичния факултет...и той каза,че 1во зъбче може да се появи до 15 месец на бебето и това не  е обезпокоително.Е ние нямаме такъв проблем с нашите 10 зъба,но има и мами,чиито дечица още нямат толкова зъбки.Това си е толкова индивидуално,колкото и прохождането.....ако след 15 месец вече няма зъбчета,тогава е обезпокоително.


Хайде мама да ходи да newsm64 newsm64 newsm64 на таткото,че да не ме подхване от сутринта!После отиваме по автокъщите...и довечера пак ще пиша.Много целувкииииииии

# 35
  • Мнения: 2 897
mimiska,Бобчо вече си има две зъбчета,доста пораснаха и режат като теслички WinkВсеки момент чакаме и трето зъбче  Simple Smile
Аз също съм се интересувала,а и по ортодонтия преподавателят(ортодонт) ни обясни,че има дечица,на които зъбките им започват да никнат след годинката и обикновено избиват скоро един след друг.Освен това,колкото по-късно поникнат,толкова по-здрави са.За успокоение,родителите може да направят зъбна снимка,ако детето е навършило годинка и още няма зъбки.Другото,което бих допълнила е,че племенникът ми се сдоби с първото си зъбче на 13 месеца,така че няма страшно Wink
Мерси за информацията и загрижеността все пак  Hug
Наде,честита кола,блазе ти за подаръка,със здраве да си го подкараш,след като го купите,естествено Wink
И аз съм на същото мнение като mimiska Peace
Хайде,ще чакаме новини,за това ,на което си се спряла Simple Smile
Леле,в сравнение с вашите мушмороци,Борислав направо нищо не пие  Tired Сок не съм му давала,но и няма начин да го накарам да пие,нито чай,нито АМ...
Само чиста водица признава,но не пие много до 200мл дневно,въпреки това няма симптоми на обезводняване,памперсите са пълни Thinking
Айде сега,почнах да се притеснявам...

Последна редакция: сб, 25 ное 2006, 10:11 от Zorie

# 36
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 238
Зори айде успокой се моя откакто се е родил не е пил тнито вода а сок много рядко защото нали все дрискаме..................От много скоро взе да изпива вечер към 8 150 мл вода което е голямо постижение .Баткото и той до 10 м не пиеше никаква вода и не се притиснявам .
А няма да ти казвам когато е Т как го поя с една спринцовка да го оводнявам ooooh! ooooh!

# 37
  • Мнения: 125
Добро утро момичета,
 минавам на бърzо само да ви поzдравя,а по късно Ще се влкИУча с повече писане.Днес съм с двамата в къЩи и е просто една малка лудница Crazy.Радвам се че настроението е добро  bouquet в новата темичка.
 И с малко zакъснение Катето да носи със много zдраве името си.
 До после.

# 38
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Здравейте!
Зори, и  аз ти казвам да се успокоиш, защото вие все още се кърмите, нали? Кърмените бебета май по-малко вода пият.  Hug Peace Моят Боби пие около 500-600-700 мл. чай на Хип - лайка. Сокове не давам все още.  Peace
Наде, аз жилището го честитих, но колата като я вземете тогава, че да не е на лош час сега!  Peace Ако на мен ми правеха такъв подарък бих си избрала Опел Тигра или някое от малките Аудита.  Peace Каквато и да изберете, важно е да е подходяща за нашите пътища, сиреч със здраво окачване. Такива са Фолцвагените, Опелите-Астрата, Аудитата, BMW-тата.  Peace
Абе, Коки, изуми ме с твоята мацка!?!?!  #Crazy Как ще се изхули от чувалчето?  #Crazy На мен ми е непонятно. Ние само в чували спим и като знам Боби колко е врътлив и не излиза ми е чудно как Симето го прави.  newsm78 Нямам иначе др. идеи.  Hug

Да ви кажа, че в момента съм много тъжна и ще е така до 04,12 докато Наско се върне от командировка!  Sad Cry Току що го изпратихме за Финландия и ще си дойде при нас чако след 10 дни.  Sad Сега ще се гледаме с Боби двамката и дано бързо мине времето.  Rolling Eyes Майка и татко казаха, че ще идват да ни виждат, ама каквото и да е сме без тати.  Sad

Желая ви приятен ден!   bouquet

# 39
  • Мнения: 2 897
Ели,не се кърмим вече Sad
До скоро нощем го приспивах като му давам да суче,но от два-три дена си спи цяла нощ човека...
Не тъжи,ще си се гушкате с малкия мъж и неусетно времето ще мине,а после...хайде на подаръците Party
Ани,разбирам те напълно Tired Като вдигне Т,не дай си Боже,направо полудявам Crazy Веднъж даже се беше дехидратирал,но се стабилизира бързо...И аз прибягвам до спринцовката в такива моменти,голяма борба пада,сърцето ми се свива...
Наде,сетих се за Голф 4-ка(такава бих подкарала с кеф) и БМВ 111,все към немските машини ме влече,какво да правя Sunglasses

# 40
  • Мнения: 191
Ами аз обичам много Голфовете!И да ти кажа Зори,и ние сме се спрели точно на голф 4,мъжът ми кара Ланд Роувър и най-вероятно ще иска да си вземен някоя по-компактна кола като голфа!А и аз съм много навита.Сега съм като малките деца.....Друга,която предпочитам е ауди А3,ама не знам да не стана много нахална.....та така за Голф съм и аз засега.тамън ще ми подхожда на габаритите,а и подръжката не е чак толкова скъпа,колкото при АУДИ И БМВ !!!Благодаря много за съветите.Къдрокоска е много права.....трябва да подхожда на пътищата ни,че са си.......


Зори,ами то моята жабка доскоро не желаеше да пие грам вода,сега без вода не заспива.Колкото повече расте толкова повечко ще пийва.А и те сами си преценяват от колко се нуждаят!

Къдрокоске не тъжи мила ние ще сме с теб,и аз така като заминаваше Венци преди мнго зле се чувствах,ама вече се калих.А и нали е за ваше добро. Laughing Laughing Laughing


За чувалчетата и ние не сме се измъквали досега,много ми е странно малката принцеса как е успяла!!!!

Лек ден отново и до довечера!!!!

# 41
  • София
  • Мнения: 529
Добро утро!
 bowuu

Радвам се, че Борко на Зори е "озъбен"  Laughing Сори, пропуснала съм този факт. Но последното, разбира се, няма значение. Важното е човекът да си гризе и да е здрав!  Peace

Наде, ха дано само хубаво от тук насетне! За зъбите - не знам, само препредавам мнение на специалист и то не за друго, ами за да се има едно наум.   bouquet  БМВтата са много красиви, стабилни са, ама са със задна предавка.  Confused Аудитата, еле па големите, са направо убавци!  thumbsup  Дето има лаф - немците първо мислят, после правят!  yes  WV е добър избор! Хайде, чакаме довечера да опишеш  car003 !

И какво сега? Излъгаха ни синоптиците, че ще е слънчево!!!  #Cussing out Не че и ние не се поразглезихме във връзка с глобалното затопляне, ама все пак Wink

Къдрокоске, ще те забавляваме, мила,  smile3533, че да ти минава по-неусетно времето. Че е мъчно, мъчно си  е. И аз много не обичам командировките на татито, освен когато съм придружаваща. newsm08

Хубав ден на всички!!!
  bouquet

# 42
  • Мнения: 82
      Привет на всички! Simple Smile
nadia_krisi пожелавам ти да си намериш точно такава кола, каквато искаш Peace
за водата ние не сме пили до сега. Пием само чаи Хип и плодови сокчета горе-долу 500мл дневно.
Zorie като сме си в къщи, трудно минава времето, ама се справяме все някак си. На мен не ми е много тежко, защото в къщи сме много хора. Но като цяло, прекарваме повечето време на горния етаж при баба и деде(там спи и баба и я гледа докато съм на работа). Когато всички сме около Симонка тя си играе , ту с баба и, ту с дядо и, с мен, с баща и така времето бързо минава. Е, има и дни в които си се занимава самичка с играчките, но това е много рядко и за късо време.
  Хайде после пак ще надникна!

# 43
  • София
  • Мнения: 3 872
Здравейте мамчета wavey.
Моите мъже спят и реших да драсна няколко реда.Първо да започна с Надя.Ами Наде,нищо друго не ми остава освен да каж,че имаш невероятен мъж.Относно колата и аз ще ти честитя след като стане твоя собственост Grinning.Момичетата са ти казали от немските по ′убави нЕма Mr. Green.
Коки,ама и аз се чудя как така се измъква твойта сладурка от чувалчето.Ние откакто го сложихме в него и аз съм много спокойна и взех,че се и по наспивам Mr. Green.Не знам,миличка какъв съвет да ти дам.
Зори,Дани е в отбора на камилите Mr. Green.На ден с триста мъки изпива по 200 мл.,но и аз и Ники пием по много малко вода и може би той ще е като нас Laughing.За забавлението,когато сме си вкъщи ами той се заиграва за по 15-ина минути самичак и след това се лепва за мен и така през целия ден.
Къдрокоса,не бъди тъжна.Ако ще се почустваш по-добре ще ти кажа,че Ники доста често пътува в командировки (Италия и Франция).Сега има вероятност да пътува до Лос Анджелис,но аз ще се радвам ако стане,защото той в Щатите никога не е ходил и със сигурност ще има какво да се види и снима.Така и аз ще мога да видя как е там Mr. Green.
Спирам,че Дани се събуди и мрънка.
Чао от мен  bouquet.

# 44
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Момичета.................отново ви благодаря, че ви има и, че винаги мога да разчитам на вас откъм морална подкрепа и съвети!  Hug Hug Hug Знам, че няма да ме оставите да се чувствам самотна и тъжна и пак ви благодаря! Наистина сте ми ценни!  Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Зори, не знаех, че вече не се кърмите, но предполагам че ще започне да пийва повече вода вече. Пробвай с чайчетата на Хип. Те са сладички и се харесват. Например Борис не иска да пие чиста вода и затова сме на чайове.  Peace
Коки, наистина като има пълна къща се гледат деца по-леко и по-бързо лети времето.  Peace Hug
Зори, забравих да кажа как играем ние. Като цяло сме на земята и с целия куп играчки, но съм ги разпределила на три купа и ги редувам, че иначе му омръзват. Та, общо взето го играем на обучение. Разказвам му как прави дадето животинче, караме колата, показвам му очите, устата, нослето, ушите на играчките с които разполагаме и го карам после той да ги показва. Разглеждаме книжки и там пък търсим различните животни. Взела съм му една от поредиците с твърдите кори - "На двора" и така. Редим кули от разни празни кутии, събаряме ги и отново и отново. Много танцуваме блусове с Боби и много се въртим. Пускам му музика и танцува сам. Карам го да слега разни предмети в кутии и после да ги извади. И разни такива все развиващи уменията занимания. Пълзим, вървим, ядем, спим и така си се влачи времето докато тати се върне от работа. Тогава се започва лудото летене с него. Те така си играят. Наско го подхвърля на високо и той умира от кеф. Като го чуе да отваря вратата и хуква към коридора и го чака да го вземе и целуне. Та, такива ми ти у нас.  Laughing Joy

Общи условия

Активация на акаунт