Лято горещо се задава, ДЕКЕМВРИйче на половин годинка скоро става! (Тема 4)

  • 14 027
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 688
По морето сме облагодетелствани с времето. 😄 Все още не е такава ужасна жега и не се е налагало да пускаме климатици. С каката, когато се налагаше в стария апартамент пусках, примерно, в хола, докато сме в спалнята и после го спирах и се местехме там, а пусках в спланята. Съответно постоянно вратите са отворени, за да "върви" хладния въздух. Аз съм много кекава и само да усетя климатик и съм готова с гърлото лятно време...

# 61
  • София
  • Мнения: 1 461
Вкъщи също е страшна жега. С югозападно изложение сме и напича цял следобяд. Имаме блекаут завеси и ги пускам частично, за да не напича.

Климатик имаме само в хола, но държим спалнята затворена заради котарака. Като цяло тя е и по-хладна, защото остъклихме терасата миналото лято и на нея има щори. Нощем спим на широко отворен прозорец, а бебка е по боди с къс ръкав, къси панталони и тънка пелена или чаршаф само до кръста. Въпреки това сутрин крачетата са ѝ потни. Явно ще е като нас - студенолюбива. Чувалчето вече не го иска. Дразни се и ѝ е топло в него.

Холът ни е малък и купихме дефлектор за климатика, за да насочва струята нагоре и да не духа директно на пода. Само че мисля, че дефекторът пречи на ефективността на климатика. Вчера цял ден беше настроен на 22 градуса, а в стаята беше почти 26. Подозирам, че връща обратно студената струя към тялото на климатика и той отчита, че е достигнал желаната температура. Ще пробвам да настроя на по-ниски градуси или ще го махаме. Обмислям докато бебка спи в спалнята през деня да го настройвам на силна струя, за да охлади бързо и после да намалявам на най-ниската степен.

Залъгалката не мисля, че ще я махнем скоро, така че вероятно след месец-два ще купувам нови за над 6 месеца. Днес купих и преходна чашка. Не ѝ се кефи много май. Държи я сама, дъвче накрайника и гълта водичка, но малко се олива. Дано свикне.

# 62
  • Мнения: 445
И ние сме с кофти изложение, но още не сме почнали да пускаме климатик. Нашият е в хола, а той е разделен от спалнята по дълъг коридор и въобще хладния въздух не достига дотам. За спалнята може би ще ползваме едно локално охлаждащо уредче с вода, както миналата година. Не става достатъчно хладно, както с климатик, но е по-добре от нищо, а вентилатор е ясно, че няма как. Тази година много рано реши да започне лятото, дано има повече дъждовни дни през юни.

# 63
  • Мнения: 615
И при нас е жега, но още не съм пускала климатик. Митко спи с къса пижама и е завит с плик. Не иска вече чувалчето. Два дни от сутринта е без чорапи. Също спим на отворен прозорец.

Свикна със залъгалката да заспива, но и през другото време се успокоява с нея.

Няма да ползвам шише с накрайник, а направо със сламка, но по-късно. Защото в тази жега не искам да го лишавам от вода докато се научи. Може да опитам по-късно. Тези дни  започна да пие повече вода.

Не знам колко ще издържа без климатик и ще го включа. В стаята ни е климатикът и трябва да го пускам докато сме в другата стая.

# 64
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 834
На 25 градуса, на минимум вентилатор. В спалнята е климатика, пускам него вече 3та вечер. От хола няма как, баща й спи там и не можем да държим отворено, защото той заспива късно и става рано. Съответно гледа филми и вдига шум. Но дори да не е, студеният въздух не може да стигне от хола до нашата спалня. Климатикът е в дъното на стаята, на стената на вратата, а спалнята ни е далече и на чупка, не е срещу хола. Дано няма проблем, в колата също я возим на климатик.
Момичета, днес имахме прекрасен ден с кошмарен завършек. Баща й ни води на пикник в планината. Валеше, но си имаме любима беседка на завет и сушина. На отиване спа, нахранихме я горе, после ние си направихме барбекю, тя поспа 30 мин в количката. Всичко точно, беше си в настроение. И какво й стана на слизане, не знам, но не можа да заспи. Започна да се стряска през 5 мин и не можа да се унесе. Лежа със затворени очи, но не заспа добре. Прибрахме се, къпане, хранене, взе да търка очи и  я бухнах в кревата. Да, ама не. 1 час кошмарно приспиване, направи си интервалът от 2:40, който по принцип си прави. Уж заспа по едно време и хайде пак - 4 пъти до момента се буди да реве за последния час. Какво е това чудо, не знам. Налягането ли й дойде различно, бързо слезнахме ли, не знам, но едва я приспах. А уж не е високо, 800 м надморска височина е. Едно село Белица, близо до Кръстова гора. Много е хубаво там, има река, много беседки с чешми и барбекюта. Абе, разкош. Препоръчвам на мамите от Пловдив и околността, не е и далече, 55 км от Пловдив.

# 65
  • Мнения: 1 867
В спалните нямаме климатици. Имаме в хола и кухнята. По принцип пускаме единия или двата, зависи колко е горещо и отваряме вратите. В момента през деня го практикувам това, когато голямото дете е на училище, мъжа на работа. Иначе няма как да стане, когато бебето спи и те са вкъщи. Ще са я събудили на 5тата минута, ако издържат до тогава. Пускам го на 18-19 градуса, за да достига хладен въздух. Вечер отварям за сега прозорец. Шумът отвън е по-малко от шума от детето и мъжа, които ровят в телефони, гледат тв, говорят, хапват и т.н.
Блу, сигурно от емоции. Последните няколко вечери и моята бебка се върти повече и нещо спи неспокойно. Дори се замислих, че може да е от приема на друга храна освен мляко. Или от нови впечатления, че тези дни по цял ден тичам по задачи и я мъкна с мен. Беше и горещо, задачите не търпят отлагане, а няма на кой да я оставя. Ще отскочим някой ден до препоръчаното място. Благодаря за идеята.

Последна редакция: нд, 29 май 2022, 00:05 от tara 2

# 66
  • Мнения: 1 088
Блу , 🤗

И при нас странности - каква може да е причината, и днес, и вчера се събуди на 2-3ч от записването за нощен.  Това беше дълбокият сън и от този момент може и на час да почне. Тамън да заспивам и аз и изведнъж рязко въртене и един рев като на хленч - провлачен, но и писклив. И се почва ритане, точно както вчера. Вчера успяваше да заспи в повечето случаи, но като е изкрещял, късмет на останалите. Сега май няма да успее сам. Такива будения ме убиват просто, по-добре да не си лягам. 🙄

# 67
  • Мнения: 1 579
И аз тази вечер заспах в 11, че умирах за сън. Е, вече трети път ме буди...
Наобед пък тъкмо заспах и големият ме събуди, та изобщо не можах да спя.

# 68
  • Мнения: 1 088
Заподозрях дългата последна дневна дрямка, защото си беше направо наспан 😀 Има при вас такава, Лайка?

Над 1ч приспивахме, наложи се ММ да го дондурка на ръце. Дадох вода, да видим дали не е жажда - цокна малко, но си търси пържолата. Поне изкара няколко часа накуп после.

# 69
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 834
Оживяхме тая нощ, но се събуди пак рано. Каква е тая нейна ранобудност, не знам. Заспа в 20:20 и в 5:30 тая сутрин ми тропа по решетката да ставам. Държах я до 6 на тъмно и тихо, без да говоря, но уви. Не заспа повече и станах да готвя мляко. Тамън таях надежди за поне 6:30, но тя си има друг план. В стаята е тъмно, не е от външната светлина, направо не си представям ако минем на зимно часово време как ще е. Сигурно ще се буди в 4:30.
Момичетата, които сте с дървени креватчета, как обезопасявате решетките? Преди спеше по диагонал и вадеше краката през решетката, сега хваща другия диагонал и нощно време често чувам туп от главата й в решетката. Не искам обиколник, за да циркулира въздух в кошарата. От трите страни е ПДЧ, отпред е решетка.

# 70
  • Мнения: 1 579
Спал е навън в количката 40 мин до 18ч.
После в 20ч беше в леглото си, но заспа чак в 21,30.
И тази сутрин в 7,30 се събуди с рев, защото не се беше наспал.

# 71
  • Мнения: 3 190
Ооо и при нас беше ад тази нощ. Уж валя и разхлади стабилно, мислех че ще спи спокойно, но не - заспа чак в 22 и ме събуди три пъти до 8:20 🤯

# 72
  • Мнения: 1 579
Може и зъбите да ги почват.
Моят има леко сополче и акото му е редичко.
Или е понастинал, или брат му му го прехвърлил, или са зъбките.

# 73
  • Мнения: 1 088
Поне вече е хубаво време за коктейли, тамън за сезона на зъбите 😀

# 74
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 834
Поне вече е хубаво време за коктейли, тамън за сезона на зъбите 😀
Аз съм заредила биричка в хладилника Simple Smile Но тая надежди след тежките колики поне зъбите да изникнат по-леко някак. Не че не е период и няма да го преживеем, ама да не ги боли миличките.
Днес спа в количката 55 мин, а в колата 40. Не мога да повярвам. Тая искрени надежди 30-минутните дремки да ги надрасне скоро. Лято е вече, бяга ни се към балкана. Имаме толкова много набелязани маршрути, а и аз не бях пътувала откак забременях. Чистият въздух ми се отразява чудесно, на Мими също.

Общи условия

Активация на акаунт