Лято горещо се задава, ДЕКЕМВРИйче на половин годинка скоро става! (Тема 4)

  • 14 142
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 413
Чак сега намирам време да седна и да пиша какво ми каза педиатъра за проявяването на алертии от храните по време на захранване, задавянето и стерилидирането. Бяхме при наще 1 седмици на въздух в двора и много се надявам да не сме го разглезили много,защото там започна да проявява претенции и да не иска да си спи в леглото,вероятно защото през деня все спеше в количката..дано лесносе върнем към стария режим и започна да се буди много нощем...ще видя зор докато го отуча някак...
Та по темите от по-горе:
1. Проява на алергии - малкото ми мъжле получи обрив 3ти ден след като вкарах тиква,но съвпадна и с един много топъл ден,та се чудих доста дали е алергия или претопляне..обясни лекаря,че при алергия от храните е по-вероятно да се прояви с повръщане или разстройство като първи симптоми на алергия, обрива се получавал по-късно (уви пак му дадох тиква и пак го претоплих и пак е с пъпчици, но също ми и каза,че моркова и тиквата са много сходни зеленчуци и ако няма проблем с моркова,шанса да има с тиквата е много малък,та вероятно е от претопляне обрива). Също каза, че е трудно по вида на обрива да се определи какъв е произхода в тази ситуация.

2. Задавяне - Обясни ми, че ако задавянето е от течност,няма нищо страшно и детето само или с потупване ще се оправи. Тоест според него докато са на мляко и пюре не е страшно. Ако детето почервенее също не било страшно,лошо е ако посинее и в такива ситуации се прилагат ето тези техники

Отделно каза,че е възможно след задавяне детето да кашля,но ако продължи повече от ден, да се отиде на лекар.

3. Стерилизиране - според него трябва да се стерилизират след всяко ползване само шишетата,в които се пие мляко, това за вода може веднъж седмично,а бибите по веднъж на ден или по-рядко. Те така или иначе вече всичко лапат,но млякото предлазполага да се развиват организми.

Дано да ви е полезно всичко. На мен ми беше доста и се радвам, че така обстойно ми обърнаха внимание на въпросите този път.

Също ми каза,че мога да го слагам спокойно седнал по време нахранене,но аз нещо не мога да се престраша за това.

Иначе мога да се похваля, че от днес официално се върти по корем и много се кефи, след като се завърти такава доволна усмивка вади,но и за това обръщане ни показа същия лекар как да го стимулираме с упражнения и лека помощ от нас и имаше ефект. Blush сега трябва да го оставям на земята да си играе,за да не се метне от дивана... Simple Smile

# 76
  • Мнения: 3 262
То и още някой (съжалявам, но не помня кой) беше писал, че стерилизира шишетата за мляко главно заради бактериите, които могат да се получат от самото мляко, не толкова заради другите, та и аз съм на този принцип. То само като усетиш как се вмирисва използваното шише ако не се измие веднага след хапване и ти се иска да го стерилизираш… шишетата, които използваме докато сме навън, като ги мия вкъщи и ми се повдига от миризмата, та сигурно скоро няма да спра със стерилизирането. Иначе е ясно, че лапат всичко, въпреки че аз бърша и мия на поразия, но като проходят е ясно, че картинката ще е друга вече 😁 Ние днес пак заспахме в 22 с доста зор и сега очаквам пак включвания по нощите 😫

# 77
  • Мнения: 447
Благодарности за споделената информация, Александра. Това за повръщането и диарията като първи симптоми на алергия беше ново за мен. Тя моята си повръща всеки ден по няколко пъти, така че ще е трудно да го позная сигурно. Утре минаваме на АР 2-ка, интересно ми е да видя дали ще спре да се тъпче по толкова и на колко време ще огладнява с него.

Относно стерилизацията, понеже и аз съм чувала, че е свързана с чистотата на млякото, засега ще си продължа. Като се сетя, че в първите седмици, докато се окопитим, стерилизирахме по един път на ден само... ама пък тогава се и кърмехме, дано да е компенсирало.

Като ви чета как бебетата ви си лягат в 19, в 20 часа... май само моето заспива след 21 часа, днес в 22 и нещо например и даже го намирам за рано в сравнение с преди. Grinning

# 78
  • Мнения: 1 580
То и още някой (съжалявам, но не помня кой) беше писал, че стерилизира шишетата за мляко главно заради бактериите, които могат да се получат от самото мляко, не толкова заради другите, та и аз съм на този принцип. То само като усетиш как се вмирисва използваното шише ако не се измие веднага след хапване и ти се иска да го стерилизираш… шишетата, които използваме докато сме навън, като ги мия вкъщи и ми се повдига от миризмата, та сигурно скоро няма да спра със стерилизирането. Иначе е ясно, че лапат всичко, въпреки че аз бърша и мия на поразия, но като проходят е ясно, че картинката ще е друга вече 😁 Ние днес пак заспахме в 22 с доста зор и сега очаквам пак включвания по нощите 😫
Здрасти Grinning
3, 30 е а аз вече им загубих бройката на събужданията....
Някаква регресия ли имат сега, какво е това чудо Anguished
Не сме мигнали от 3,30. Сега е попти 5,30 и като го гледам как се мята, няма да заспи скоро.
Може да не спим и двамата, но няма да я бъде неговата.
Много изненадан ще остане утре (тоест днес) като разбере, че повече от 1,3ч. няма да го остави никой да спи.

Последна редакция: пн, 30 май 2022, 05:16 от Лайкa

# 79
  • Мнения: 2 695
Да ви успокоя, че и нашият заспива след 21 ч, предните няколко вечери също се будеше между 1 и 5;30-6 по хиляда пъти и окончателно става в 6:00 ч. Сега е буден от 5:45 и се надявам да успея да го приспя пак. Постоянното събуждане предните вечери се надявам, че се дължеше на зъбите, защото му изби долен десен резец. Супер рано за моите очаквания, но....

# 80
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 907
Ние май заспиваме най-рано 19:25 снощи, иначе може и по-рано. Но и сутрин между 5:30 и  6 е будна. Аз, дето мразя да ставам рано, сега ми се налага. Тя още от март започна така да спи. Покрай преминаването към 3 дремки имаше дни, в които заспиваше към 20:30-21, но неизменно сутрин в 6 беше кукуряк. Даде надежда няколко сутрини, в които стана в 6:30 и от няколко дни отново става преди 6.
dentz, постепенно ли ще заменяш 1 с 2 или директно? Аз купих последни 2 кутии 1ца и мисля от следващия понеделник да започна да замествам малко по малко. Първо 1 ден по 1 лъжица 2ка и останалото 1, после 1 ден 2 лъжици и така, докато го заместя съвсем или докато ми свърши 1цата.
Замислихте ме за стерилизацията. Аз не мия шишетата веднага, а като се съберат 2-3, за да пусна стерилизатора. Може би ще отложа за есента спирането, когато ще е по-хладно. Но пък ми се иска да не живее в толкова стерилна среда. Ще питам на 16ти, като отидем на консултация дали и до кога да продължавам. Шишетата за вода не ги стерилизирам вече от няколко дни. Измивам с бебешко веро и сменям с измито един път на ден. Имам 2 и винаги имам чисто. Бибите ги стерилизирам още, но и тя ги ползва супер рядко, така че не ми тежи.

# 81
  • Мнения: 615
Блу, в 6 часа не я ли храниш? Аз като нахраня Митко  в 5 или 6 часа сутринта и спи до 7 или 7:30. Чака ме в кошарата да се оправя и да го вдигна.

# 82
  • Мнения: 165
Алекс, добре, че сподели. Повечето неща не ги знаех. Аз стерилизирам само шишетата, но не се бях сетила за бактериите, а просто ми стоят мазни и не достатъчно чисти.

Ами аз искам пак да се възмутя от спането. Направо не знам вече какво да го правя това спане. Чудя се със сметките ли е по лесно или както си беше преди - без да изчислявам. 🙄Вече е на три дремки, сякаш през деня взеха да се получават нещата по-лесно пт преди, обаче за нощното заспиване нещо стана. Със знаци, без знаци започвам ритуал на 2 часа будуване и заспива чак на 3-3:30 часа интервал, като примерно последния половин час е в мрънкане и рев. Ако започна по-късно пак е рев. Нещо не мога да се оправя 😐 тъкмо няколко дни ставаше само по два пъти през нощта и снощи пак през час и половина става да яде и то активно.
Искам да попитам по-опитните - как да разбера, че режима, който има му е добре? Когато всички заспивания са без рев или как? Защото искам да започна работа и върху самостоятелното заспиване,щ преди да стане на шест месеца (което е края на юни).

# 83
  • Мнения: 1 881
И при нас сънят е чудо от няколко дни. Както дневния, така и нощния. Искаше ми се да я науча да спи сама, а от два дни я научих да спи на ръце. Но по-добре така, отколкото да ми плаче, а да не може да заспи. Само дето ръце и гръб не ми останаха. Като слушам всички, явно е период. Дано мине бързо.
Александра, благодаря за споделеното. Много полезно.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 462
Аз измъчох бебка в опитите си да я науча да заспива сама. Ами на ръце я приспивам за под 5 минути. Предпочитам да заспива спокойна пред това да истерясва при всяко приспиване.

За нас това работи. Има време да я науча да заспива в кошарата. Сега не е момента.

Александра, благодаря за споделената информация. Аз също не знаех, че първичната проява на алергия е разстройство/повръщане. Бебка постоянно има пъпки по бузките и по брадата от лигите и от върнатото мляко. Захранвам я вече от една седмица. Вече е опитала тиква, картоф и морков. Чудя се с какво да продължа. Може би пащърнак, а след това тиквичка.

# 85
  • Мнения: 447
blue, директно ще сменя. Само мисля днес като давам оризова каша да я направя с АР1, за да й е познат вкуса. Ще видя и как ще приеме АР 2, засега изпи първите 200 мл от него. Струва ми се, че можеше и преди месец да преминем на него, ама си чаках да наближим 6те месеца за всеки случай.

Този нощ ми се събуди в 2 и беше едно приспиване до 4... Expressionless Давах вода, сменях мокър памперс, само я разсъних повече. После няколко изскимтявания да я донаместя в леглото, че се беше изхлузила от антирефлуксната възглавница, докато не стана окончателно в 9. Пфу, дълга нощ.

# 86
  • Мнения: 37
Здравейте декемврийски майчета бих искала да се присъединия към вас , защото споделяте доста полезна информация. Накратко за нас на 34г. съм и имам един палав сладур който се казва Тео роден на 20.12.2021  живеем в Кърджали. Поздрави на всички

# 87
  • Мнения: 211
Добре дошла, Роси.
Благодаря за споделената информация за алергичните реакции. От вчера започнах и аз захранването и може би час след това последва такава бомба, че до шията имаше ако 😄  Започнах с тиква, та не знам дали не го е разхлабила просто. Иначе никак не му хареса, почти се разрева.
Възхищавам ви се за усилията, които полагате относно спането. Такава лоша асоциация съм му създала със заспиване на гърда и то в леглото при мен, че никой не е способен да го приспи вече. Опитвам на първа или втора дрямка да го слагам да спи в кошарата с бял шум и люлеене. Понякога се получава, друг път следва истеричен рев. Четох в страницата на Нани, нани, бебе, че не трябвало да се оставят да плачат, но за мен е невъзможно.

# 88
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 907
Блу, в 6 часа не я ли храниш? Аз като нахраня Митко  в 5 или 6 часа сутринта и спи до 7 или 7:30. Чака ме в кошарата да се оправя и да го вдигна.
Храня я, но нищо не действа, тя си прави около 1:50 първи интервал и тогава заспива за първа дрямка. Поне вдигна интервала, преди заспиваше на 1 час.
Жожи и ние имаме дълъг последен интервал от порядъка на 3-3:30-4. Ще се коригира с времето, като увеличат предходните интервали. При преход има такива аномалии.
Благодаря, Денц.
Добре дошла, Роси.
Момичета, сега е моментът да ги учим на самостоятелно или с малко помощ. Четох, че около 5-6 месец трупат асоциации за заспиване, които затвърждават бързо и колкото по-бързо се научат да се самоуспокояват и заспиват сами, толкова по-добре. Ревът не е ОК, аз пробвах за ден, не е моето. Плюс, че и детето накрая на деня цялото трепереше, като го къпехме и усмивката й я нямаше. При някои деца действа, но моята явно се страхува. И не е до моята твърдост, просто от спане на ръце с месеци наред до връщане в кревата преходът не е лек и трябва детето да се чувства спокойно, за да приеме да заспива само. Рошли, приспивам на ръце и връщай максимално бързо в кревата. После унасяй и слагай, така постепенно става много по-леко и за мама и за бебе.
Какво постигнах за 25 дни в тая насока - пея, слагам и давам една кърпа, с която да си играе. Лягам до нея, тя в кошарата, аз на спалнята. Не я гледам, оставям я да се успокои сама. Ако видя, че отива към рев, слагам ръка на гърдите. Ако не се успокои, люшкам в кревата телцето й. Ако ревът се усилва, обикновено вечер, вдигам, гушкам, успокоявам и връщам. Обикновено още с първото вдигане се успива, но съм стигала и до 4. Важното е да не заспива в ръцете ми. Вечер не давам кърпа, защото нощем не мога да я виждам и ме е страх да не се задуши. Може би затова по-трудно заспива. Обикновено отнема 10-15 мин да заспи. Нощем рядко се налага да се намеся, буди се и си заспива сама.

# 89
  • Мнения: 105
Здравейте и ние започнахме захранването,вече 4ти ден.Започнах с тиква,мисля да продължа с картоф.Вие по колко дни давате от един зеленчук за да го смятате за въведен?

Общи условия

Активация на акаунт