Йоркширски териер - тема 13

  • 29 151
  • 565
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 9 160
Малко е на 4 месеца кученцето. Много бързате и ние бяхме така и дори изгубих надежда, че моят не признаваше пеленките изобщо (пазеше ги чистички) Започна в банята да ходи (вече не я ползва за съжаление), като почнаха разходките и навън се стиска-стиска (ако нещо се получи си родвах, награждавах, а той се чувства виновен и стресиран), после започна навън , но и вкъщи, накрая само навън към 6-7 месец мисля беше (сега е на 1г и 2м) Първо пиш ще почне и вдига крачето къде му падне навън. После ще му стане интересно и дори ще се претъркулва от мерак по-голям мъж да бъде и вдига крака. За акото обаче ...там малко по-късно, все вкъщи беше и то след хапване тича-тича до банята. Няма начин да успееш да го изведеш. После почна точно по средата на улицата, няма на тротоар, в градинка, имаше си номер с пресичането клякаше и колите спираха, а аз се чудех какво да правя и да го вдигна..то.. После почна да няма претенции, сега гледа да е на тревичка , завърти се малко и кляка. Щом той се научи някак, не разбрах и аз как, вашето няма да има проблем. Просто е мъничко още, ни капки, ни нищо помогна-наградки, показване, попиване, размазване..нищоо. Гледаше явно и някак реши да е голям и той.
За диагнозата по-горе не я знам. Ние сега имаме проблеми с ушетата обаче, единия канал бил запушен уж, възпален и т.н.

# 271
  • Мнения: 489
Много благодаря за отговорите. Ще продължим с разходките и сигурно ще свикне.
А да ви попитам относно храната, до третият месец давахме само гранули, сега започнахме на 4тия варено пиле с ориз и само сварен ориз по препоръка на вет. Друго какво мога да включа в менюто?

# 272
  • София
  • Мнения: 12 013
Що за глупост е казал този ветеринарен лекар? Как ще давате само сварен ориз на кучето? Къде му е протеинът? И то в период на растеж? Къде му е калцият? Как ще изгради здрави зъби?

# 273
  • Мнения: 2 072
Ако няма да го храните с гранули и консерви, а ще му готвите вие, трябва да включвате много храни плюс витамини и минерали. Прочетете в интернет, то си е сложно пълноценното хранене, цяла наука.
Пилешкото от магазина на промоция хич не е за препоръчване.

# 274
  • Мнения: 9 160
Аз му давах на моя малко ябълка настъргана или ситно нарязано парченце, морковче (после отказа да хапва) , сиренце съм давала, но се задави (беше твърдо и по-голяма бучка сложих, не го раздробих, беше страшно направо), кисело млекце обича и не е лошо (внимавайте за алергии обаче) Варено пиле, ориз , други неща не давам и е само на гранули. Като по-малък слагах и съвсем малко водичка да не са му твърди, после отказа сам да ги яде така. На Роял Канин сме, така и не смених, но си я харесва и хапва. След рождения му ден с една торта от сьомга не иска вече само гранули и ги отказваше, та слагам лъжичка пастет или друго и разбърквам. Знам от вет. да не го свиквам на храна домашна, защото после ще трябва да му готвя специално, ще стане капризен и трябва да е разнообразно. Моят си хапва много, все е гладен и иска наградки. Разделям му дажбата за деня на 3 части, било хубаво за стомахчето и има кой да му сипе обяд, затова и минахме на този вариант, беше 2 пъти на ден, но вет така каза при възможност докато е малък да давам и така си остана.  Гранулите имат всичко необходимо и не е хубаво да го свиквате на друга храна, ако си ги хапва, ще стане капризен и ще се видите в чудо после (освен, ако не обичате да готвите и имате време) На мен ми е първо кученце и аз питам и се уча, но това разбрах и споделям, пък всеки си преценява и решава.

# 275
  • Мнения: 489
Благодаря, fanfanito. И на мен ми е първо кученце, а и го имам от два месеца, така че съм още бебе като него в оглеждането и затова питам и се уча.
Явно кучето ми е прочело какво пиша във форума за изхождането и днес дали заради хубавото време, дали заради друго, но ме изненада и пишка за първи път навън, като ме гледа дали ще му се скарам или ще го поощря. Аз разбира се му виках браво браво браво, гушкане и целувки, жалко че не носех нещо за хапване да му дам.

П.С. Явно е станало двусмислие или аз не съм го написал правилно, имах предвид че освен гранулите, / Bravery puppy/, разнообразяме и пилешко (домашно е, бабата дава) с ориз. А не, че сме спряло гранули.

# 276
  • Мнения: 2 072
Домашно става.🙂
Обаче като поотрасне, ще се усети, че пилето и по-вкусно.😆
Моят скакалец до годинката ядеше, като змей. Сега тотално и категорично отказва гранули. Поръчвах, купувах, избирах всякакви марки, размери и вкусове. Не ще и не ще. И яде консерви.
Никога не съм му давала от нашата храна, не е ял нищо вкусно, че да откаже гранулите заради това.

# 277
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 204
Тиесто, моят съвет е да не го свиквате на домашна храна и като цяло пастети и тям подобни, защото после ще имате сериозни проблеми със зъбите - малки са им челюстите и зъбите са им нагъсто, та отлагането на храна и развалянето на зъби в последствие е голям проблем при породата. Моя приятелка имат йорки на няма и 6г и  се поддадоха на капризите му и сега има 6 здрави зъба на кръст в устата, а дъхът му е убиец, понеже и зъби не мият. Вече гранули не може да яде, и става един затворен кръг. Много ясно, че сварено пиле, дроб и консерва им миришат по-хубаво и ще предпочетат тях. Става много трудно да го свикнеш на гранули след готвено и консерви. Имай на предвид, че при тях обонянието е силно, но пък вкусовите им рецептори ги няма никакви, та се подлъгват по-скоро по миризмата.
Нашето друго освен гранули и някоя и друга краставица и ябълка, не знае. Всеки ден му "мия" зъбките и са бели като гъбки. Няма ни дъх, ни нищо. Гранулите действат като абразив и почистват, докато то се храни, отделно си съдържат всички необходими хранителни вещества за правилното му развитие и здравословно състояние. Не се отказвайте и не се поддавайте на манипулациите му за негово добро е. Успех!

Последна редакция: сб, 25 мар 2023, 15:03 от Pupitka

# 278
  • Мнения: 76
Много благодаря за отговорите. Ще продължим с разходките и сигурно ще свикне.
А да ви попитам относно храната, до третият месец давахме само гранули, сега започнахме на 4тия варено пиле с ориз и само сварен ориз по препоръка на вет. Друго какво мога да включа в менюто?
Здравейте, моето йорки дълго време беше със здравословни проблеми, назад в темата бях писала и по едно време отказа кучешката храна. По 2-3 дни не яде просто. Давам му сьомга, пилешки гърди, свински врат, до 30гр дробчета на ден и много много рядко яде от пастетите за кучета. Ветеринарите казаха, че ще се налага да му почистват зъбният камък по-често като следствие от това, че не яде гранули, но няма друг вариант, с гладуване не е по-добре за подрастващо кученце, а той е на 6 месеца в момента. Говорих с други стопани на йоркита из квартала, при някои е било същото и като са пораснали са започнали да се хранят с кучешка храна, така че за сега ттака процедираме. Давам му под грамаж от гореизброените за кг/възраст и лекарите му следят развитието. Относно пишкането и акането навън, по същия начин беше в началото, стискаше навън и си пишкаше на пелените като се приберем. Сега е на 6 и вече и пишка и ака навън, научи се като гледаше другите кучета какво правят.

# 279
  • Мнения: 2 694
А котешките тоалетни не миришат ли?

Аз сега взех изкуствена трева и под нея памперс..  мирише,хем я мия през ден. Иначе само на памперс отиват много памперси, а и не ги нацелват точно хахах А памперсите поскъпнаха, да не говорим,че от известно време ми става съвестно като си помисля за 4 години с колко памперси замърсявам природата...

# 280
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 204
Не мирише освен ако не се е изакал, но веднага го хвърляме. Той е кастриран от 6 месечен и урината му не мирише на нищо, не знам дали има някаква връзка. Като чишне 2 пъти, просто слагаме нова пеленка и толкоз. Няма трева, само пластмаса е отдолу, но то не излиза да олива, та и легенчето не се цапа.

# 281
  • Мнения: 76
Тук може да прочетете за домашното меню: https://www.caninebible.com/yorkshire-terrier-homemade-food/

# 282
  • Добрич
  • Мнения: 795
Може ли помощ, че се обърках с тази схема, моята Бела е на 4 месеца, близо 2кг тежи. Колко храна дневно трябва да и давам?

# 283
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 232
Може ли помощ, че се обърках с тази схема, моята Бела е на 4 месеца, близо 2кг тежи. Колко храна дневно трябва да и давам?
Скрит текст:
Давайте й 60 g, може и малко повече.
Според мен е печатна грешка "80-70 g", сигурно са искали да напишат "60-70 g".
Тези 5 кг са ориентировъчни за теглото на кучето в зряла възраст.

# 284
  • Бургас
  • Мнения: 2 151
Края на април ще водим куч в Гърция. След като е ваксиниран против бяс края на август м.г. трябва ли сега 21дни преди излизането от страната отново да се ваксинират против бяс? Зная, че ден преди да излезем от страната трябва да го прегледа док, да попълни, че е здрав.
С моята тъпотия разбутах коремчето на Арчи сега сме на лечебна храна на Пюрина и пробиотик.
Давах му Роял Канин за малки йоркита, но акаше много и по меко. След нея я смених на Taste of the Wild със риба и сьомга гранула за подрастващи кученца. Прие се много добре и сякаш и козинката изглеждаше по добре, след като я хапна съм давала и няколко дни мокра храна на Роко, после пак на същата марка гранули бизон и агнешко, хапваше си я понякога не с голямо удоволствие и почти да я привършим почна мекото @ко, варих ориз за оризова вода да пие да се затегне, пробвах и сметка да му дам не му хареса като миризма и дори не близна. Давах и наградки и дентални пръчки, но вече всичко спрях да давам, гледа ме жално буквално ми засяда на гърлото храната като ми мрънка и ми се моли за нещо от масата, но съм твърда, крия се и ям ябълка Joy
Първия ден хич не я хареса лечебната храна и гранулата едра, а той до сега по малки гранилки е хапвал - от дневна дажба 70гр. изяде 30гр., но като видя, че нищо странично не давам почна да си яде храната по дневна дажба. Дори навън свикна да играе с топката без да получава награда за върнатата топка Stuck Out Tongue Winking Eye

Общи условия

Активация на акаунт