Йоркширски териер - тема 13

  • 28 847
  • 558
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 063
Крипторхизъм е, когато единият или двата тестиса не са слезли в торбичките, а са в коремната кухина. При нас беше само единият.
Давам му animonda gran carno. Не му омръзва, скача като луд, докато тегля порцията на везната.
Гастритът стана, защото не ядеше, а и аз опитвах всякакви номера за да яде гранули, като му ги смесвах с нещо. Човешка храна не сме му давали, освен по една солета дневно.
Аз не ви съветвам да минавате на консерви, просто казвам, как стана при моя скакалец.

# 331
  • Мнения: 9 158
Опитвам всячески да хапне малко, гладен е, тъжен е вече, стои до масата, като се храним, но..не си иска гранулки и от ръката ми. Просто е отчайващо. И да го водя на вет не знам, на двама съм го водила, питам, манипулирал бил, ами докога това, ще хване нещо или на системи вярно ще се наложи, а и сега като ще ходи на кучешка градинка за първи път и ще се отдели пък съвсем ще ги побърка там. Много се притеснявам, няма кой да го поеме , ако нещо стане и не се справят с храната да се връщам не мога, това са 10 дни да е там. Голям проблем, голям((

# 332
  • Бургас
  • Мнения: 2 151
Фани много мъчно, това че не иска да хапва. Да не го боли коремчето? А @кото как е? Повръща ли?
Моя Арчи днес пак беше при док. Ние пък сме с меко @ко и разтройство вечер. Два месеца беше на лечебна храна гастро на пюрина. Изписани от док пак с проблеми в стомаха. Добре я приемаше @..то оформено и какво ми трябваше да сменя храната, плавно разбира се. Докато беше смесена храната беше Ок, но като мина изцяло на новата храна и за два дни разбута стомаха. Сега се борим отново с корема. Давам два броя хапчета и пробиотик предписани от док и се надявам да се подобри, че иначе ще играят инжекциите Cry.
Иначе Арчи постоянно си търси нещо от масата, но вече от три месеца нищо не давам. Наградки, дентални пръчки всичко спрях. Възможно е да ви манипулира, но колко да не яде два три дни ще разбере, че няма да получи нещо и ще си яде от храната си, а при вас продължава. Вододете го на друг лекар, който е наясно с породата Йоркширски териер. Нека му погледнат и коремчето на ехограф.

Добре дошла на сладката муцунка Скай Hug

# 333
  • Мнения: 9 158
Мая, благодаря. Не разбирам много, първо куче ми е, не съм гледала преди.
Иначе си ходи нормално, но е по-меко понякога, понякога си е нормално. Рядко пие водичка обаче. Непрекъснато пасе трева, това ми казаха, че е за болки в стомахчето хора с кученца. Той много гризе играчки, има частици и от тях виждам. Ще взема пробиотик и аз. Ми не знам вече къде да го водя. С ушите имаше проблем, цял месец разни капки купувах, уж нямало му нищо, после хоп......вече не знам, ама като ме погледне и се гушне...толкова мъчно ми става, че ...но голямо перо си е кученце да гледаш. Ще ходим пак на лекар, за ушетата на четирима бяхме, сега не ми се мисли((

# 334
  • София
  • Мнения: 1 356
Мая, благодаря. Не разбирам много, първо куче ми е, не съм гледала преди.
Иначе си ходи нормално, но е по-меко понякога, понякога си е нормално. Рядко пие водичка обаче. Непрекъснато пасе трева, това ми казаха, че е за болки в стомахчето хора с кученца. Той много гризе играчки, има частици и от тях виждам. Ще взема пробиотик и аз. Ми не знам вече къде да го водя. С ушите имаше проблем, цял месец разни капки купувах, уж нямало му нищо, после хоп......вече не знам, ама като ме погледне и се гушне...толкова мъчно ми става, че ...но голямо перо си е кученце да гледаш. Ще ходим пак на лекар, за ушетата на четирима бяхме, сега не ми се мисли((

Пробвайте за храна BARF. И давайте пробиотик веднъж на ден поне за няколко дни. Успех Ви желая

# 335
  • Мнения: 2 063
Фанфанито, не му давай играчки от които може да гълта парчета. Моето отдавна не гълта, само ги разпарчетосва и плюе, но въпреки това не му давам, страх ме е.
Пиеше много вода, когато ядеше гранули, сега с консервите пие малко.

# 336
  • Мнения: 9 158
Купих пробиотик, ама е на капсули. Лекарят каза, че щом си се изхожда нормално нямало нужда, но ми даде 5 . Сега не знам как да ги давам, да ги изсипя в храната, като ги отворя или във водичка. Нямах възможност да питам, то много хора имаше и животни, направо... Иначе е весел, играе си, ама като отиде в кухнята и един умърлушен, ходи, души си купичката, гледа ме тъжно и се извръща, не иска да яде. Друго иска, но не давам. Не знам какво е. Ще ходя сигурно и на друго място, то исках ехограф да му правят, но с тези хора много, отделно и цената ме интересуваше, само пробиотик исках и това е. За Барф знам , че са хубави отзивите, ама не искам сега да му я сменям, ще пътувам след 2 седмици, ще слагам ваксина за кашлица (било задължително за кучешкия хотел уж) бе изобщо...Хем ме е яд на Папи, хем като го гледам как не яде, а толкова е лаком и ми става жал, притеснявам се.

# 337
  • Мнения: 2 063
Заведи го на преглед, но може и нищо да му няма. Моето се държеше така, защото не искаше гранули. Гастритът стана след глада.

# 338
  • Бургас
  • Мнения: 2 151
Фани и на мен ми е първо куче. Голям ми е стрес как да разбера, че е болно има температура примерно и нещо не му в добре. Той сега си хапва, не отказва гранулата, но пък @..то със слуз и меко. С учестена перисталтика бил и сега е на антибиотик, пробиотик и още едно хапче, което дадох днес на обяд и утре на обед. Голямо хапче, което на обяд дори и не разбра, че е лекарство. Дадох го като наградка - от много отдавна не е получавал. И лакомо си го излапа. Сега дадох и другите две по малки парченца от хапчета и се излапаха за секунди. Не очаквах така лесно да се приемат. Надявам се да не се изхитри и да ги плюе и да се налага насила да ги давам. Седмица ще е лечението дано се повлияе уикенда, че иначе ще има боц-боц и пак ще намрази вет Joy

# 339
  • Мнения: 9 158
Да се оправят бързо малките сладури! Като ме погледне и направи неговата си физиономия ми разтапя сърцето направо. Нещо не иска да се гушка много и все ми се струва, че ми се сърди ли, че го боли ли нещо. Той си е здрав видимо поне и много живо кученце, та не може да се разбере. Нямам и нормален вет нещо, все съм недоволна, но..ми не ми харесват и не го преглеждат обстойно, може и аз да не съм наред, ама..Не мога да му готвя специално, просто нито време имам, нито съм по тази част, това най-много ме тревожи.

# 340
  • Мнения: 164
Здравейте! От много години искам да си взема йорки и моментът настъпи. Може ли да ми препоръчате сигурен развъдник (за предпочитане в близост до София)?  Страх ме е да закупя кученце от фейсбук обява или някъде другаде.

# 341
  • Мнения: 3 904
Нашето момиче е от Ayateya kennel.
Имат сайт и ФБ страница, много добре гледана беше, изключително добре селектирано животинче. Собственичката беше супер отзивчива и още е, когато имаме нужда от нещо.

# 342
  • София
  • Мнения: 1 356
Здравейте! От много години искам да си взема йорки и моментът настъпи. Може ли да ми препоръчате сигурен развъдник (за предпочитане в близост до София)?  Страх ме е да закупя кученце от фейсбук обява или някъде другаде.

Нашето кученце го взехме от Кристина Угринова, с.Априлово, до Горна Малина.
Има профил и във ФБ. Кученцата ѝ също са чудесни, а тя откликва много бързо на въпроси и за съвети

# 343
  • Мнения: 708
На някой  кученцето  имало ли е такова нещо. Това му излезе 4-5 дена след  фризьор, но може и да е съвпадение?
На хълбока  му е

Последна редакция: пн, 31 юли 2023, 10:02 от lavaca

# 344
  • Мнения: 1 537
На някой  кученцето  имало ли е такова нещо. Това му излезе 4-5 дена след  фризьор, но може и да е съвпадение?
На хълбока  му е
Аз не виждам хубаво какво е точноот снимката ,но при нас беше много подуто и твърдо след като му беше изваден кърлеж.

Общи условия

Активация на акаунт