Йоркширски териер - тема 13

  • 27 004
  • 548
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 040
Споделено е навсякъде. Кученцето е изгубено в Пловдив, не пише да е взето насила. Аз бих търсила в ромските махали, за 5000лв някой местен тартор ще претърси всички събратя.
Дано го открият и ако не е било на повод, вече да е.
Имам познат, който вървеше години наред с йорки без повод, залепено за крака му. Ама, направо войник, той спира и то с него, той тръгва и то тръгва. Веднъж го видях сам и още преди да попитам, каза през сълзи, че за първи път е подгонило котка ли, куче ли, не разбрах, но за съжаление през голям и оживен булевард😒

Последна редакция: сб, 03 юни 2023, 12:29 от Чи лу

# 316
  • Мнения: 2 633
Затова без повод никога, изтръпвам при мисълта че може нещо такова да и е случи колкото и да е научено кучето.
Дано се намери кученцето! 💗

# 317
  • Мнения: 9 141
От групата за йорки във ФБ разбрах за кученцето. Почти всеки ден се пуска, не е намерено още, а групите са няколко.
Споделих тук, защото може дамите от Пловдив да имат кученца, но не йоркита и да не са видели за него. Отделно самото семейство моли за споделяне непрекъснато, още имат надежда. Просто се оглеждайте в Пловдив, има телефон на снимките.
Не съм сигурна, но май са претърпели някаква катастрофа и кученцето уплашено е избягало от колата, не е защото не е било на повод и свободно да се е изгубило.
Няма да спамя повече, просто от Пловдив мамите, като се разхождате поглеждайте, ама то...как ще се разпознае кученцето нямам идея, те си приличат, освен по име нещо да го извикате.
ето още една снимка

Последна редакция: сб, 03 юни 2023, 13:23 от fanfanito

# 318
  • Мнения: 2 040
Там където са го загубили е пешеходна зона. Има много разхождащи се с кучета и то от големи породи, може да се е измъкнало някак от повода, на мен веднъж ми се случи, защото не го бях сложила правилно. Аз не ги упреквам, дори да са го водили без повод, със сигурност много страдат и им желая от сърце да го открият. То и кученцето също сигурно много страда без своите хора. По-скоро оправдавам себе си, защото , както писах, понякога се чувствам виновна, че не пускам моето никога и никъде без повод.

# 319
  • Мнения: 1 043
Здравейте,
Обмисляме вариант да вземем йорки, като дори вече сме намерили. Единственото, което ме притеснява, че малкият ми син преди 3 години му откриха алергия към много неща, вкл. куче. Изразява се в кихане и прозрачен секрет. Има ли някой, който е бил с алергия и въпреки това отглежда йорки? Знам, че пише, че са хипоалергенни, но не 100 %.

# 320
  • Мнения: 2 633
Имам приятелка която е с алергии, имат йорки и няма проблеми. Даже бих казала, че йоркито е най - добрия вариант за хора с алергии вижте сайта на пюрина тяхната харектиристика. 😊

# 321
  • Мнения: 2 687
аз съм с астма и алергия към кучета. гледам йорки без проблем засега. докторът алерголог каза, че не е сигурно, че е без проблем, нито докога. но мисля, че е ок положението.

# 322
  • Мнения: 1 043
Супер, много ви благодаря. През уикенда се срещнахме с няколко йоркита и се засили кихането и секрета, което ме притесни. Интересното е, че досега при контакт с други кучета не се е случвало така, но може и да е съвпадение. Още веднъж благодаря и хубав ден Simple Smile

# 323
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
По принцип наистина ги дават ок за хора с алергии, но за да сте сигурни изключете напълно, че детето може да е алергично към кученцето, понеже ще е трудно след това и за двете страни. Успех!

# 324
  • Мнения: 377
Здравейте,
Обмисляме вариант да вземем йорки, като дори вече сме намерили. Единственото, което ме притеснява, че малкият ми син преди 3 години му откриха алергия към много неща, вкл. куче. Изразява се в кихане и прозрачен секрет. Има ли някой, който е бил с алергия и въпреки това отглежда йорки? Знам, че пише, че са хипоалергенни, но не 100 %.
Здравейте!
Моят син е алергичен към различни неща и, въпреки че йоркитата са с косъм като човешкия, той като дойде при нас очите му се подуват, зачервяват и му се запушва носа. Каза, че бил чел, че може да прави реакция към самата кожа на кучето и микроорганизмите върху нея.

А за кученцето от Пловдив - Бери - инцидентът е бил много страшен и тя е изгубена в самата река Марица. Вчера много плаках като разбрах, защото мен все още ме боли ужасно от изчезването на моята малка любов Чери и преживявам всичко все едно се случва на мен. Моля се да има Господ и момичето да си я намери здрава и невредима час по скоро!!!

# 325
  • Мнения: 18 009
Храните ли с Брит? Похвалиха ми я, нашата не е капризна, всичко яде и добре ѝ понася, решиха да ги погледна
https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/care-mini-27850/brit-care-min … terier-7-kg-58957
https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/care-mini-27850/brit-care-min … terier-7-kg-58957
Тези два вида конкретно, но ми е странна дневната дозировка, 35 гр и се полагат на нашата, 3 кг, при други храни е към 50 гр. По колко давате вие? И отзиви за тази храна конкретно

# 326
  • Мнения: 3 902
Не съм разбрала, че има такава тема! Приемате ли ни със Скай?

На година и половина е, момиченце, кастрирана. Имахме и коте като я взехме и бяха първи приятели, но то си отиде по нелеп начин. Сега има една човешка кака на 4.5 и другата седмица си чака човешко бебе братче. По принцип е много спокойна и кротка, игрива разбира се. Излиза три пъти на ден и върши всичко. Храни се с Woolf of the wilderness, само това и Аплауз за кастрирани прояде, та е малко на което намеря в зооплюс. Обаче много обича да играе ротвайлер като звънне звънеца или телефона ми и направо изтръпвам как ще гледаме бебето:) как му спеше много леко до 4 и всеки шум беше ужас, сега ще видим Simple Smile

Целувки на всички йоркита в темата!

# 327
  • Мнения: 9 141
Добре дошла, Скай))) Много е сладка))
И Папи е вече на годинка и половина))  Много игрив, любвеобилен към всички, гушлив и всичко навън си върши отдавна. Но..както се хвалех, че си хапва, все е гладничък, всичко да види и опита, така сега от седмица и нещо се виждам в чудо. На Роял Канин е , но от първият му рожден ден и тази тортичка вкусна не иска да яде гранулките , та ги омешвах с лъжичка нещо друго -пастетче, пауч ... хапваше си с апетит и удоволствие. Сега обаче не иска и това, а нямам възможност и не искам да се учи на човешка храна да му приготвям, варя, пакетирам и т.н. Обича корички препечени от хляб, винаги е до масата и проси, ама си ядеше и неговите неща. Един съсед ми разправяше, че е влюбен бил, но това два-три дни каприз и отминавало, а при него не се получава. Водих го и на вет, казаха ми, че ме манипулира и иска човешка храна, ама той толкова лаком беше, че се чудя как се въздържа. Иначе е весел, игрив, ходи до купичката и души, гладен е, но отказва. Преди от ръката ми хапваше нещо, сега и това не иска. Да сменявам храната не става, че ще пътувам след 2 седмици и трябва в кучешкото хотелче да му занеса негова, а не знам ще свикне ли с другата. Просто май не иска вече гранули -нито чисти, нито омешани. Дали пък не е болен от нещо, вече не знам, притеснена съм, не знам и какво да наблюдавам, всичко друго си върши, не е отпаднал, но...това вече става много да е на диета. Нещо да препоръчате, дали не е болен нещо, вече не знам.((

# 328
  • Мнения: 2 040
Моят каприз е кастриран и пак не ще гранули. Кастрирахме го, заради крипторхизъм, но се надявах да прояде. Ми, не ще🤨
Аз съм строга, опитах всичко и накрая стигна до гастрит и системи от глад. Сега яде консерви, опитах 20 вида гранули и не иска, няма какво да направя повече.

# 329
  • Мнения: 9 141
На какви консерви сте? То и тях, ако мина ще откаже ми казаха след време. Бил искал човешка храна и това било проблемът, но гранулите му давали всичко необходимо и да не се подавам. Ми той не иска, вдигам купички, слагам отново, не и не. Просто не е за вярване колко беше лаком и какво стана(( Дали няма нещо гастрит и той. Не е кастриран. Каква е тази болест крипторхизъм. Значи...направо ме побърква този Папи. Че ми се и сърди май.

Общи условия

Активация на акаунт