Йоркширски териер - тема 13

  • 26 998
  • 548
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 12 012
Не, не е нужна нова ваксина.

# 286
  • Добрич
  • Мнения: 795
Какви средства използвате за външно обезпаразитяване? Препоръчаха ми Бр@векто, но мога да помисля и друго. Засега кучето само в двора излиза, нямаме трева и други животни.

# 287
  • Мнения: 2 040
Каишка Форесто. В края на ноември му я махнах за да си почине малко и март да сложим новата, както всяка година. Още след два дни намерих бълха на розовият му плешивичък корем и спешно поръчах нова каишка.
Не разбрах откъде дойде тая бълха🤔 но яко се шашнах и изпрах цялата покъщнина от гнус и ужас да не си завъдим още домашни любимци😆
Веднъж намерих умрял кърлеж заплетен в мустаците му, не беше надут,  явно каишката го беше уморила бързо.

Последна редакция: пт, 07 апр 2023, 04:04 от Чи лу

# 288
  • В.Търново
  • Мнения: 6 701
Нали знаете, че и при пране бълхите оцеляват?

# 289
  • Мнения: 2 040
Не, и не искам да знам. Тя беше една и аз я намерих, може би веднага след като е скочила.  Ако имаше още, щяха да са ме оглозгали досега, аз съм им много вкусна😆
Ми, в гугъл това прочетох- да изпера всичко, дето може да се набута в пералнята. Как да се отървеш иначе от тази гадини?
Тук става въпрос за една и евентуално още 1-2, за два дни как да станат напаст? Ние не живеем в коптор, че да не забележа. Освен това, имам навик след всяка разходка да преравям щателно кучето, защото преди да сложим първата каишка намерих забит и поояден кърлеж на муцунката му.

# 290
  • Мнения: 1
Здравейте сдобих се с две йоркита- едното е на 3 месеца другото на 4месеца. По-малкото ще стане 4-5кг а по-голямото ще стигне максимално 2кг.
9 години отглеждах Йорки и разбрах, че не съм се справяла с храненето. Беше с наднормено тегло а и зъбките му не почиствах - загубих го младо. Сега не искам да допускам същата грешка и търся варианти за гранули висок клас с доказано добри резултати за черния дроб и ставите - козината за мен не е преоритет. Желая да отгледам здрави кученца. Моля за съвет собствениците на по- възрастни кучета - каква храна дават( гранула) .
Предполагам по-мъничкото ще има и чувствителен стомах, което ще направи задачата ми доста трудна.
N&D - в момента е актуална в зоомагазините около мен
Brit Care - също ми беше предложена в магазин за кучешка храна, дори закупих 7 кг , но и двете кученца получиха разстройство - гранулата изглежда суха и непривлекателна
Genesis - ми препоръча собственичка на две йоркита, но в магазина в който исках да купя ми казаха че марката има проблем със снабдяването на суровини и ще я има по-рядко на пазара
Моля за мнения , ако има и ветеринари които да обяснят плюсове и минуси , за да може да се опитам да взема компетентно решение как да ги храня.
Сега давам Royal Canin - така бяха захранени. Като ги дресирам ближат сварено пилешко.
Повечето от информацията , която откривам в интернет е продуктово позициониране- моля мнения с личен опит !
Благодаря Ви!!!

# 291
  • Мнения: 2 040
Моето яде консерви, защото вече отказва всякакви гранули, но преди това, ядеше Платинум, около една година. Продават ги само онлайн в техния си сайт.
И аз много четох, когато избирах гранули и запомних, че протеинът не трябва да е висок, защото затормозява бъбреците.

Внимавайте с това пилешко, да не започнат да се мръщят на гранулите. Макар че моето не е близвало човешка храна, освен една солета на ден и пак не иска гранули.

Последна редакция: сб, 15 апр 2023, 14:32 от Чи лу

# 292
  • Бургас
  • Мнения: 2 149
Ели, а как реагира кучето при честата смяна на храна?
Аз имам на поти цял пакет, но моя юнак нещо се растрои с последната храна от същата марка с бизон и агнешко, после дадох и консерва на Роко с телешки дроб и ориз и после и от тази храна пробвах малко, но @кото не беше стегнато и със слуз в него и айде на док и сега сме на Пюрина гастро.
Вече не знам постоянно му каркори коремчето дори и сега вече почти 20дни на гастро храна. И нея понякога я отказва в очакване да получи нещо друго, но като не получи на следващото ядене хапва и пак не цялото количество.
Ако кажете ще ви изпратя 300-400гр.

# 293
  • Мнения: 3
Няма проблем със смяната на храната, по- скоро проблемът идва от там, че стои гладно и понякога повръща стомашен сок. Ще съм благодарна ако ми изпратите от taste of the wild да я пробваме. Аз съм оставила данни по - горе, само отбележете за моя сметка пратката. Благодаря предварително 😊

# 294
  • Мнения: 2 687
за мен на бебешка възраст до 10мес трябва да се разчита на опита на роял канин, въпреки че се водят по модерно некачествени. след 10мес ползвам essential в смес от контур и баланс, защото само на контур е много висок протеинът, ИЛИ oak's farm агнешко. важно е състав да има макс проценти ясни какво са и протеинът да не е висок, до към 24. заради протеин отпадат за мен сума ти популярни храни вкл. n&d.

# 295
  • Мнения: 489

А за тази марка храна, какво ви е мнението?

# 296
  • Мнения: 3
Напомням за гранулките, благодаря ви!
Мога да пратя Acana Ranchlands.
Утре ще съм в командировка и няма да мога. Моля, напомнете ми, за да не забравя.

# 297
  • Бургас
  • Мнения: 2 149
Напомням за гранулките, благодаря ви!
Мога да пратя Acana Ranchlands.
Утре ще съм в командировка и няма да мога. Моля, напомнете ми, за да не забравя.

Забранили сте получаването на ЛС.
Днес Ви изпратих малко храна за проба. Утре ще е при вас.

# 298
  • Мнения: 3
Благодаря ви много, не съм забранявала нищо, сега ще видя настройките.
Напомням за гранулките, благодаря ви!
Мога да пратя Acana Ranchlands.
Утре ще съм в командировка и няма да мога. Моля, напомнете ми, за да не забравя.

Забранили сте получаването на ЛС.
Днес Ви изпратих малко храна за проба. Утре ще е при вас.

# 299
  • Мнения: 2
Някой давал ли е Милпразон на кучето си? Трябва ли да се направят някакви изследвания преди това?

Общи условия

Активация на акаунт