Неапол (Кампания) и Бари (Пулия) – Красивата Южна Италия - 5

  • 46 256
  • 775
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7 309
И Салините Маргарита бяха интересни. Има и музей а салините с интересното раб. време след 18.

# 706
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 587
Някой има ли представа за пътя от Неапол до Caserata - цена на билет, от къде се взима автобуса и продължителност на пътуването?

# 707
  • Мнения: 19 063
3,70 euro с влак от Наполи Чентрале , пътува се 40 минути. Гарата в Казерта е точно пред входа на двореца.

# 708
  • Мнения: 88
Здравейте! Искам да попитам на коя фирма са автобусите които пътуват от летище Неапол за Соренто?
  И къде по-точно спират на летището?

# 709
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Здравейте! Искам да попитам на коя фирма са автобусите които пътуват от летище Неапол за Соренто?
  И къде по-точно спират на летището?
Точно срещу залата за пристигащи. Като излезеш, пресичаш една уличка, не можеш да се объркаш.

# 710
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 587
3,70 euro с влак от Наполи Чентрале , пътува се 40 минути. Гарата в Казерта е точно пред входа на двореца.
Благодаря, Bradley!

# 711
  • Мнения: 2 981
От Неапол до Салерно как е по-удобно да се пътува с влак или автобус? Четох, че влаковете били доста претъпкани...

# 712
  • Мнения: 88
Здравейте! Искам да попитам на коя фирма са автобусите които пътуват от летище Неапол за Соренто?
  И къде по-точно спират на летището?
Точно срещу залата за пристигащи. Като излезеш, пресичаш една уличка, не можеш да се объркаш.
Огромно благодаря!

# 713
  • Мнения: 10 788
Имайте едно на ум за автобусите. Ние намерихме спирката, но те просто не вървяха в този ден. Не разбрахме защо. Хванахме автобуса до Неапол и оттам влак до Соренто.

# 714
  • Мнения: 73
От Неапол до Салерно аз винаги пътувам с влак. Бързо и удобно. Но ако питате за влака до Соренто - наистина са препълнени.

# 715
  • Мнения: 2 981
Благодаря AGalcheva! Избрах Салерно за 3 нощувки, Капри за 2,  Иския за 1 и 2 в Неапол. Идеята ми е от Салерно да правя тегелите  по крайбрежието.

# 716
  • София
  • Мнения: 23 139
Доживях! Имаме самолетни билети до Неапол. Скъпи идват, но се успокоявам с поговорката, че кеф цена няма. Grin Ще сме там в периода 1-5 октомври, като полетът навръщане е вечерта, така че разполагаме с цели 4 дни.

Според вас реалистично ли е да обиколим следните места по време на престоя ни - Соренто, Позитано, Амалфи, Равело, Помпей, Везувий, о. Капри. Салерно ми е под въпрос, нещо не ми е симпатичен от видяното, но не го изключвам на 100 %.

И имам още един съществен въпрос - изкачването да Везувий трудоемко ли е, защото не съм особено спортна натура и не обичам дългото ходене, пък камо ли изкачване?

А, и още нещо се сетих. Гледах на снимки някакъв хубав дворец в региона, но не му запомних името, а беше впечатляващ. Идеи за кой иде реч?

Още не съм избистрила превоза напред-назад, има време.

# 717
  • Мнения: 19 063
1 ден Соренто, Позитано, Амалфи, Равело
2 ден  Помпейи Везувий,
3 ден о. Капри

Не се катери много на Везувий, не е страшно.
Дворецът трябва да в Казерта.

# 718
  • Мнения: 7 309
Много сте енергични:) Ние не успяваме по толкова. По 1 или 2 неща на ден. Повече не успяваме. Но може би децата са фактор.

# 719
  • Мнения: 1 134
Аз също се учудвам на такава програма, защото идеята на пътуването не е само да се каже бил съм, видях.  В едното градче ще пием кафе, в другото ще обядваме, в третото може би пак кафе....Покрай разглеждането някак. Да усети човек атмосферата и забавеното темпо от факта, че се на почивка. Но това е моя гледна точка, не искам да засегна никой

Общи условия

Активация на акаунт