Неапол (Кампания) и Бари (Пулия) – Красивата Южна Италия - 5

  • 46 274
  • 775
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 618
Здравейте, дами Blush
Планираме екскурзия в Неапол и Кампания през първата седмица на септември.
Искаме да посетим Неапол, Помпей, крайбрежието (Амалфи, Соренто, Позитано), да отскочим и до Капри.
Тъй като приятелите ни предпочитат да имаме и два дни за плаж, моля за съвет къде са най-добрите плажове и къде препоръчвате да отседнем за тази част от екскурзията. Благодаря Ви много Heart

# 76
  • Мнения: 78
Здравейте,

Дали е добра идея за обиколка на Амалфи и Позитано да се вземе корабче от Соренто? Намерих един тур, който тръгва сутринта от Соренто:
Tour of the Amalfi Coast
Tour around Li Galli Island
Free time in Amalfi (about 4 h)
Free time in Positano (about 2 h)

Дали това време ще е достатъчно? Цената е 50 евро на човек. Ако знаете за други подобни изгодни обиколки ще се радвам да споделите.

# 77
  • Мнения: 2 826
Цената е 50 евро на човек. Ако знаете за други подобни изгодни обиколки ще се радвам да споделите.

Това изгодно ли е 🙂

# 78
  • Мнения: 78
Цената е 50 евро на човек. Ако знаете за други подобни изгодни обиколки ще се радвам да споделите.

Това изгодно ли е 🙂

Нямам идея, вероятно не. Просто нямам намерение да наемаме кола, защото четох, че няма къде да се паркира и е сложно за придвижване. Това е и причината да търся други варианти. С автобуси пък си мисля, че през август ще е голяма блъсканица, жега и затова потърсих варианти с корабче.
Все пак не съм била там, не знам как е, именно затова се допитвам тук в темата с надеждата, че някой, който е ходил ще даде съвет.

# 79
  • Мнения: 19 064
Не знам какво ще правите 4 часа в Амалфи, освен да вземете автобус на някъде, което малко обезсмисля корабчето.

# 80
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Не знам какво ще правите 4 часа в Амалфи, освен да вземете автобус на някъде, което малко обезсмисля корабчето.

Зависи какво искаш да правиш…….Аз правя х 3 нощувки в Амалфи и пак намирам какво да правя…

Иначе 50 Евро за това корабче мисля,че е добра цена.

# 81
  • Мнения: 427
Момичета, една дама сподели преди време, че има някакво приложение, с което се ползват отстъпки в ресторантите в Неапол. Някой има ли спомени?

# 82
  • София
  • Мнения: 15 296
Мисля, че беше TheFork .

# 83
  • Мнения: 1 454
Здравейте, в момента съм в Бая Домиция, област Кампания. Организирано е от Абакс ЕООД, нощуваме в хотел Джуливо в Бая Домиция. Екскурзиите до Неапол, Соренто, Помпей, Везувий, Амалфи и Позитано са чудесни, добре организирани, заслужават си, допълнително са платени.
Не мога да кажа същото за хотела и ресторанта , отвратително място, не се записвайте, ако хотелът е Джуливо, има хора и в съседния Парк хотел, същата работа.
За хотела, уж реновиран отгоре, отгоре, груб персонал, трима човека в една стая или двама , дават само една карта само със скандал получават втора, не приемат плащане с карта, само в брой, посттерминалът не работел, музика от басейна до 24 часа, която тресе прозорците, всичко със скандал, иначе не те отразяват.
За ресторанта, полупансион, закуска изключително бедна, не е блок маса, сервират от блокмасите и се пазарят за слайс шунка, кашкавал като вестник, хлябът е от миналия месец, ако не се изяде пак се дава.
Вечерята сервират в точен час, като в стол, може да се избира от предишния ден от две!!! менюта по едничко, макаронки или месце, риба, десерт какъвто решат. Едни сервитьори мятат манджите, после вземат, ял не ял, слагат другото, салатен бар от 4 кутийки,  течащи домати, царевица и зелен боб от консерва. Това в най-плодородната част на Италия, в магазина зеленчуците и плодовете са около 1,5 евро за килограм. Месото и рибата докарват на старо и въобще не стават. Пробвах събота и неделя и от понеделник спрях да ходя в реторанта. Боже , другите ми казаха, че ми махнали стола и прибрали картата🤣🤣🤣, уникално! Иначе курортчето е старичко, олющени сгради, но е чисто, кафето еспресо е 1 евро, уникално е, разкошна пица 5 -8 евро, деликатесни магазинчета до 10 евро сирена, колбаси , хапваш доволно. В супера всичко, бира  0,80-0,90 цента, страхотни колбаси, направо е без пари да ядеш навън.
Обаче въпросът е за какво точно платихме по 1200 лева някъде.
Ясно е , че маржът между реалната сума за полупансиона и това , което платиме се прибира  от фирмата и хотела, ама малко от малко да му прилича.

# 84
  • Мнения: 2 826
Обаче въпросът е за какво точно платихме по 1200 лева някъде.

А аз продължавам да се питам защо млади, културни хора, очевидно ползващи интернет, вероятно знаещи и езици продължават да наливат хиляди левове в туристически агенции, вместо да се стегнат и сами да се организират?! Специално за Европа за мен логично обяснение няма. Да не говорим, че в случая  се наливат почти 2 000 лв. /толкова излиза с допълнителните екскурзии/, летят с Wizzair и ги забиват на майната си в скапан хотел  от който не могат да мръднат, ако не си платят допълнителна екскурзия.
Съжалявам за неприятното преживяване и за острия тон. Надявам се да не намразите Италия заради тази екскурзия и следващия път да вземете правилното решение Simple Smile

Последна редакция: чт, 07 юли 2022, 17:49 от ЕваНиколова

# 85
  • Мнения: 1 454
Да ви отговоря Ева, пътувам самоорганизирано с деца и мъж от 1991 г, още преди интернета. Последните години походих и сама, просто на някои места съпругът не иска. Та записвам се с група, доплащам си самостоятелна стая и така хем съм сама когато искам, хем се запознавам с хора с които си допадаме и вечер питие и компания. Няколко пъти последните години прекарах чудесно, с никой не се съобразяваш, хареса ми, обаче такова нещо като този хотел Джуливо за пръв път виждам.

# 86
  • Мнения: 1 868
Жената просто споделя, за да не се излъже някой. благодарим за информацията! Най-добре е да се самоорганизират хората, но това не винаги е възможно, което пък не значи да спрем да пътуваме.

# 87
  • Мнения: 10 788
Доста крайно решение. Аз бях с Абакс в Сардиния. Цената, която те ми дадоха за 7 дни, HB, самолет и трансфер, никога не бих могла да постигна сама. Предварително проучих хотелите и си избрах най-добрия.

# 88
  • Мнения: 1 147
Стана ми интересно каква цена и за какво са ви предложили при почивка в Сардиния, която не можете да постигнете само организирано?
Не мисля, че това е валидно за Европа.

# 89
  • Мнения: 10 788
1200 лева. Ако ми намерите директен полет, трансфер от и до летището, седем нощувки HB в 4 звезди хотел с плаж, безплатни чадъри и шезлонги, и безплатен шатъл до съседни плажове, и на пешеходно разстояние от град, за началото на септември, отивам веднага!

Общи условия

Активация на акаунт