На море в Турция - тема 74

  • 68 053
  • 788
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 836
Здравейте, темите за Турция са страхотни, но са адски много и не мога да ги обхвана. Никога не сме били там на почивка и моля за помощ. Сигурно е обсъждано, но ви моля, може ли да ме насочите къде да прочета или някой ако може да сподели за хубави места за самостоятелна почивка на Гьокчеада (така ли се пише?), как се стига до там самотостелно, места за отсядане до морето и въобще как е за почивка там? Четих, че там е за сърфисти повече, заради вятъра - това така ли е? Ако е така, всъщност, ще се радвам да споделите и за други места в близост до България, като не търсим в луксозни хотели ол инклузив - търсим самостоятелна почивка с места за разходки, малко непрофесионално гмуркане и по възможност даже забележителности. Къде най-подходящо за първа почивка в Турция без ол инклузив. Благодаря!

Последна редакция: пн, 06 юни 2022, 16:08 от Alia1

# 196
  • Русе
  • Мнения: 7 092
Прегледах тази тема, мисля да погледна и по-старата... но да попитам... Харесвам Турция, но не съм била на почивка там... Искам да отидем със съпруга ми след средата на септември да си починем, като не ни вълнува да ходим на плаж... Идеята ни е хотелът да е чист, с добра храна, да е в (или близо до) населено място, където може да се разхождаме, да предлага различни забавления и екскурзии. Тъй като отдавна искам да посетя Памуккале, Ефес... гледах, че Кушадасъ е на най-приемливо разстояние... Така, че ако сте останали доволни от подобен хотел в Кушадасъ, моля да ми го препоръчате.
Мой близък беше ходил в Palm Wings Ephesus Beach Resort преди и в началото на пандемията и беше останал много доволен.
И там къде ще се разхождат? Най-близкото населено място е Селчук, на 8-9 километра, но там като изключим Ефес почти няма какво друго да се види. До крайбрежната на Кушадасъ са 13 километра.

# 197
  • Мнения: 247
Aredhel е писала, че се интересува точно от Ефес, а до Кушадасъ и крайбрежната може да се стигне лесно с маршрутка.

# 198
  • Мнения: 528
Цитат на: medlab
link=topic=1448616.msg44867795#msg44867795 date=1654459298
Прегледах тази тема, мисля да погледна и по-старата... но да попитам... Харесвам Турция, но не съм била на почивка там... Искам да отидем със съпруга ми след средата на септември да си починем, като не ни вълнува да ходим на плаж... Идеята ни е хотелът да е чист, с добра храна, да е в (или близо до) населено място, където може да се разхождаме, да предлага различни забавления и екскурзии. Тъй като отдавна искам да посетя Памуккале, Ефес... гледах, че Кушадасъ е на най-приемливо разстояние... Така, че ако сте останали доволни от подобен хотел в Кушадасъ, моля да ми го препоръчате.
Погледнете Fantasia de Lux ,освен всичко друго е и с много класна кухня.
С много добър рейтинг е в Трипа, обаче гледам на снимки има ракета баш на плажа, да не запее ходжата в 5 сабахлем.
Ами не помня да ни е пречело, явно не се е чувало.От 18-20 ходения в Турция, само веднъж бяхме в Кушадасъ и то за да видим Ефес.Избрахме Фантазия и не съжаляваме.

# 199
  • Мнения: 1 658
Около Селчук има много за гледане – освен Ефес, в самия Селчук, почти в центъра, се намира гробът на свети Йоан Богослов и Базилика „Св.Йоан“, на пешеходно разстояние от там е единствената останала колона от едно от седемте чудеса на света – храма на Артемида (безплатно), наблизо е селцето Шириндже. Всяка сутрин от Кушадасъ тръгва подновената след ковид линия за гръцкия остров Самос – отиване/връщане в рамките на деня 9-17 часа до пристанище Питагорион е 36€ на човек (без възможност за кола, така че за хора с автомобилен превоз до Кушадасъ не е вариант, защото не могат да оставят колата в Турция). С връщане в друг ден заради престой на острова е 47€ на човек – това са ниските цени на турската линия, гръцката е по-скъпо.

# 200
  • София
  • Мнения: 627
Моля за препоръка за хотел с хубав пясъчен плаж, където морето да не става бързо дълбоко. При възможност да има и аквапарк тъй като ще съм с две деца.

# 201
  • София
  • Мнения: 1 444
Моля за препоръка за хотел с хубав пясъчен плаж, където морето да не става бързо дълбоко. При възможност да има и аквапарк тъй като ще съм с две деца.

За Кушадасъ двата хотела с откровен аквапарк са Аква Фентъзи и Атлантик, и двата са на плаж с плавен преход, Аквата е една идея по-калпав плажа, пренебрежимо малко по-зле е от Атлантик. За надолу други да казват, аз не съм ходил.

# 202
  • Мнения: 241
Здравейте, има ли някой с по скорошни отзиви за хотел Aria Claros Beach&Spa Resort? Намерих само такива от минали години. Благодаря Simple Smile

# 203
  • София
  • Мнения: 11 799
Здравейте,

Налага се спешно да сменим хотела, предлагат ни тези, спрели сме се на първите два, две семейства сме с деца 5-7г
Кой бихте препоръчали?

ARIA RESORT & SPA HOTEL (5STAR), ALANYA
 
LITORE RESORT HOTEL (5STAR), ALANYA
 
PEGASOS RESORT (5STAR), ALANYA
 
UTOPIA RESORT & RESIDENCE (5STAR), ALANYA

Благодаря предварително

# 204
  • Мнения: 569
дайте малко акъл какво може да се види в Измир-мислим да останем 2 нощувки на връщане от морето тази година. Най вече ме интересува как е организиран градския транспорт, че сигурно с кола ще е ужас.
и къде да останем още 2 нощувки по пътя до БГ като най си мисля за Айвалък
района около Чанаккале, Селчук сме го обиколили
Абе с една дума не ни се прибира и се чудим къде да се мотнем още 5 дена

# 205
  • Мнения: 3 781
В Измир е кошмар движението.
Ние отседнахме там за 1 нощувка по път за Дидим. Не сме разглеждали града. Нас ни интересуваше голям мол с детски център, че детето да лудее, докато мама пазарува 🤣  Бяхме в хотел Hakcan и не е лош.Стаите бяха много чисти, но е срещу мол Optimum, тоест на булевард и е шумно при отворен прозорец. Цената за двойна стая беше 800лири с включена закуска. Нямат ресторант за вечеря, но на 2мин от хотела има рибен ресторант и храната ни хареса.

# 206
  • Мнения: 1 658
Градският транспорт в Измир е организиран, трафикът не е като в Истанбул, една идея по-добре е. Очаквайте влажна, лепкава жега. В Измир няма много забележителности – асансьорът, пазарът не е лош, крайбрежната, часовниковата кула, агората на Смирна и общо взето е това. Градът е бил почти унищожен преди 100 г. Има и лифт в южните квартали до един баир с борчета.
Ако си падате по малки красиви местенца – Чешме, Алачатъ, Фоча (Foça). На полуострова на Чешме/Урла има безброй плажове – по-диви и съвсем цивилизовани. Ълъджа (ilica plaji) е най-„цивилизован“ и населен, има дори термални извори в единия му край, но пък докарва тюркоазения цвят. Някои го наричат „турските Малдиви“... чак пък. Simple Smile
Лично аз бих заложила на малките градчета – Алачатъ е всеизвестно с атмосферата си.
Малко локации на плажове, който се вълнува – тук и тук. Бих огледала и градчето Sığacık. Не знам дали е ваш тип прекарване, но някой може да се възползва. Simple Smile

И да напомня – за Турция hotels.com понякога дава по-добри цени от букинг за хотели (не говоря за AI). Букинг даже е неизползваем за резервация в Турция, ако сте в страната и сте с турско IP.

Последна редакция: вт, 07 юни 2022, 14:46 от Розова маслинка

# 207
  • Мнения: 569
благодаря много за изчерпателните отговори--лошото е че освобождаваме на 11,07//точно тогава им почва байряма //и места във Фоча няма, с Айвалък е подобна ситуацията сега ще разгледам и другите места и ще го измислим --отворени сме за всякакви разходки и посощения на места --така че всичко ще ни е от полза.
за градския транспорт трябва ли подобно като в истанбул --Истанбул карт за пътуване или е на билетна система.

# 208
  • Мнения: 1 658
благодаря много за изчерпателните отговори--лошото е че освобождаваме на 11,07//точно тогава им почва байряма //и места във Фоча няма, с Айвалък е подобна ситуацията сега ще разгледам и другите места и ще го измислим --отворени сме за всякакви разходки и посощения на места --така че всичко ще ни е от полза.
за градския транспорт трябва ли подобно като в истанбул --Истанбул карт за пътуване или е на билетна система.
Има карти, има и билет 3-5.
Ние сме летели със самолет до Измир, а от летището трябва всеки да си купи индивидуална карта за леката железница (тип мармарай), която ходи дори до Селчук, с прекачвания. Иначе може и с билетите, или с една карта за много пътници, ако не се ползва тази железница - т.е. автобус, метро, трамвай и кораб можеше с една карта за всички. Основно с трамвай се возехме в центъра и по крайбрежната. Е, и с корабче, заради идеята.

# 209
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 852
Моля за пресни впечатления за хотел Laur Hotels в Дидим.

Общи условия

Активация на акаунт