На море в Турция - тема 74

  • 67 513
  • 788
  •   2
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 1 428
дайте малко акъл какво може да се види в Измир-мислим да останем 2 нощувки на връщане от морето тази година. Най вече ме интересува как е организиран градския транспорт, че сигурно с кола ще е ужас.
и къде да останем още 2 нощувки по пътя до БГ като най си мисля за Айвалък
района около Чанаккале, Селчук сме го обиколили
Абе с една дума не ни се прибира и се чудим къде да се мотнем още 5 дена

Ето тоя горещо ми го препоръчваха, даже бях на кантар да ходя сега празниците дето минаха
Една позната беше ходила със семейството си и беше очарована
https://www.google.com/maps/place/Adrina+Thermal+Health+%26+Spa+ … .2484137,9z/data=!4m18!1m9!3m8!1s0x14b0bf2cb73e03f1:0x36a330734ff0761f!2sAdrina+Thermal+Health+%26+Spa+Hotel!5m2!4m1!1i2!8m2!3d39.5853978!4d26.8876967!3m7!1s0x14b0bf2cb73e03f1:0x36a330734ff0761f!5m2!4m1!1i2!8m2!3d39.5853978!4d26.8876967

# 211
  • Мнения: 308
Мацето, миналата година почивахме в Aria resort. Останахме доволни. Хотелът беше след направен основен ремонт, всичко ново, чисто. Компактен е, сравнително малка територия, но всичко е на една ръка разстояние. Два басейна с детска част, водните пързалки бяха май 3. Плажът - поне според мен не е подходящ за малки деца. От едната страна е платформа с насипан пясък, в морето се влиза през нея, а от другата страна на голямата платформа е пясък, но вълните бяха много големи, поне ние докато бяхме там. Мен успя дори да ме събори една вълна и доста лошо се ударих.
Другото всичко беше ОК - вкусна и разнообразна храна, добра вечерна анимация, имаше светлинно шоу, акробати, танци и др. Близо е до Алания, ходихме с такси - 10 евро в посока. Това е, общо взето.
Друго, ако Ви интересува, питайте.

# 212
  • София
  • Мнения: 11 779
Благодаря alyna, избрахме Литоре в крайна сметка.

Иначе да споделя защо се наложи да сменим хотела. Бяхме избрали Мукарнас, всичко точно, има фейсбук група и стана мазало. Стотици коментари се появиха на хора със стомашни проблеми, повръщане всички екстри, цели компании, припадали, хоспитализирани. Английския тур оператор отмени всички резервации. Таа решихме че няма да рискуваме и от Емералд съдействаха веднага. Чакам сега потвърждение за промяната. Уж хотела твърди че не е в тях вината, но хайде мерси

# 213
  • Мнения: 5 096
Жижо, преди няколко дни спахме в Измир в Гранд корнер бутик хотел. Не е лош особено като за 30€ двойна стая. Има панорамен ресторант на 7 етаж, в който се сервира съвсем прилична закуска. Като голям минус отчитам, че няма собствен паркинг, а ползват някакъв закрит на 5 минути от хотела, т.е. дадох си картата от колата на пиколото и то имаше грижата да я предвижи до и от там, а аз много мразя някой друг освен ММ да ми кара колата. На връщане ще спим в Еменс хотел,който е също в района на гара Башмане. Там има много хотели и мястото е на пешеходни разстояние от забележителностите.
Благодарение на Розова маслинка вечеряхме в много хубав рибен ресторант на Кордон.
Трафикът не е чак толкова зле. Определено е по-малко натоварено от Истанбул. Ходихме до мол Истиние парк, който си е на 7, 5км от хотела и не ми е било проблем шофирането,ама ние сме с бебе и ще ни е по-трудно с градски транспорт. Забележителностите ги оставихме да ги разглеждаме на връщане.
Вчера бяхме в Тлос, където все още археолозите работят усърдно и Сакликент. Пропуснахме водопада, за да имаме време да се качим на лифта и да вечеряме във винения ресторант.

# 214
  • Мнения: 304
Идвам с отзив за Liberty Fabay Fethiye. Хотелът е страхотен, стаите са прелестни, персоналът - топ. А храната… ходим от 7-8 години на турски курорти все в супер хотели, но този бие всички. Качество, разнообразие, вкус. Нещо страхотно е! Заслужава си парите!

# 215
  • Мнения: 5 706
Идвам с отзив за Liberty Fabay Fethiye. Хотелът е страхотен, стаите са прелестни, персоналът - топ. А храната… ходим от 7-8 години на турски курорти все в супер хотели, но този бие всички. Качество, разнообразие, вкус. Нещо страхотно е! Заслужава си парите!

candy corn, благодаря за информацията!
Може ли да споделиш нещо за плажа.
С какъв транспорт пътувахте.Интересува ме, ако е със самолет на кое летище се каца.

Хубав ден на всички!

# 216
  • София
  • Мнения: 1 855
Ако някой има юнска резервация за The CULLINAN Golf Resort Belek от вчера официалното откритие на хотела е преместено за 27 юни.

# 217
  • Мнения: 5 096
Кенди, благодаря за отзива! В петък и ние се местим от Олюдениз в Либърти.
Днес ще скачаме с ММ, но един след друг заради бебчо. Стиснете по някой палец да мине всичко безаварийно. Тази година имало доста инциденти, но май основно със самостоятелните летци.

# 218
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Въпрос към посещавалите The Land of Legends.
Колко време да си отделим преди шоуто за разходка. Как са цените в магазините там. Видях в сайта им, че има хубави магазини, но дали са с надути цени 🤷
И ако имате някакви препоръки, също ще ми е от полза.

# 219
  • София
  • Мнения: 4 781
Може би час и половина, два. Зависи от личното темпо- някои и три маса може да се мотаят😃. Цените са същите като в сайтовете на марките по мои наблюдения. В аптеката бяха завишени доста (за един конкретен продукт х3), за лекарствата с рецепта иначе би трябвало да са като навсякъде. За намаленията предполагам че зависи от периода.

# 220
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Въпрос към посещавалите The Land of Legends.
Колко време да си отделим преди шоуто за разходка. Как са цените в магазините там. Видях в сайта им, че има хубави магазини, но дали са с надути цени 🤷
И ако имате някакви препоръки, също ще ми е от полза.

Не мога да гарантирам за различните вериги, но LC Waikiki са с едни и същи цени и там и по другите молове, преди година специално проверявах защото ми беше интересно и на мен. Поне 3 от текущите им промоционални продукти бяха на едни и същи цени спрямо останалите магазини от марката Simple Smile

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Супер! Много ви благодаря!
Ще сме Trendy Lara и леко бях разочарована, че няма наблизо магазини, но така ще съчетаем шопинг и шоуто.  ☺️

# 222
  • Мнения: 419
Въпрос към посещавалите The Land of Legends.
Колко време да си отделим преди шоуто за разходка. Как са цените в магазините там. Видях в сайта им, че има хубави магазини, но дали са с надути цени 🤷
И ако имате някакви препоръки, също ще ми е от полза.
Извинявам се за тъпия въпрос, може ли някой да обясни какво е това шоу. Предлага се от агенциите. Ама като гледам и цената не е малка, поне през агенциите. Може ли да споделите, на място цената каква е и какво включва., какво мога да видя.

# 223
  • София
  • Мнения: 3 184
Може би час и половина, два. Зависи от личното темпо- някои и три маса може да се мотаят😃. Цените са същите като в сайтовете на марките по мои наблюдения. В аптеката бяха завишени доста (за един конкретен продукт х3), за лекарствата с рецепта иначе би трябвало да са като навсякъде. За намаленията предполагам че зависи от периода.
Снощи направо ме застреляха с цената на памперси - 270 лири за 20 броя, почти избягах
 Медицинските неща бяха ОК като цена, но другото май е както те преценят.
Супермаркета също беше скъпарски, без много цени по нещата, но Де факто и Уайкики си бяха нормални.
Много впечатляващо място е като цяло.

# 224
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Въпрос към посещавалите The Land of Legends.
Колко време да си отделим преди шоуто за разходка. Как са цените в магазините там. Видях в сайта им, че има хубави магазини, но дали са с надути цени 🤷
И ако имате някакви препоръки, също ще ми е от полза.
Извинявам се за тъпия въпрос, може ли някой да обясни какво е това шоу. Предлага се от агенциите. Ама като гледам и цената не е малка, поне през агенциите. Може ли да споделите, на място цената каква е и какво включва., какво мога да видя.
Ние ще ходим на вечерното шоу, което е безплатно.
Иначе през деня има някакви с маша и мечока и подобни- те май са платени. Отделно и другите атракции се плащат.
А вечерното шоу минават маскирани артисти и тн. Има клипчета из нета.
https://youtu.be/7V68S9sL4Gg
Няма да ползваме агенция. Отиваме, разглеждаме магазини, гледаме шоуто и се връщаме в хотела

Общи условия

Активация на акаунт