На море в Турция - тема 74

  • 67 377
  • 788
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 1 428
Здравейте! Скоро ще ходя в Чанаккале за един фестивал за 5 дни, осигурени закуска, обяд и вечеря. Ще бъда с тийнеджър. Колко лири да си взема? Нямам намерение да пазарувам стоки. Не съм ходила в Турция от години и нямам представа. Мислим да отидем до Троя.

158 лири и 50 куруша, 2 евро и 140 донги. Баси въпросите, ми тийна ако иска една дундурма, едни гащи да му купиш.

# 586
  • София
  • Мнения: 4 780
Може би зависи от превозвача , при нас нямаше стриктен контрол. Единият ни куфар беше с 2 кг + и никой нищо не каза в двете посоки. Факт е че пътувахме само с два куфара, а имахме право на повече багаж, но ако бяха стриктни щяха да ни карат да прехвърляме. Не видях и за другите поне 100 човека някой да прехвърля, облича.
Исках да попитам тъй като не ми е познат района-  в Кемер до кога е подходящо за плаж горе долу? Октомври студено ли е вече?

# 587
  • sf
  • Мнения: 10 206
Здравейте! Скоро ще ходя в Чанаккале за един фестивал за 5 дни, осигурени закуска, обяд и вечеря. Ще бъда с тийнеджър. Колко лири да си взема? Нямам намерение да пазарувам стоки. Не съм ходила в Турция от години и нямам представа. Мислим да отидем до Троя.

158 лири и 50 куруша, 2 евро и 140 донги. Баси въпросите, ми тийна ако иска една дундурма, едни гащи да му купиш.
За теб тъп, за мен умен. Егати хората са се навъдили. Човек да не попита нещо.

# 588
  • Мнения: 431
Здравейте! Скоро ще ходя в Чанаккале за един фестивал за 5 дни, осигурени закуска, обяд и вечеря. Ще бъда с тийнеджър. Колко лири да си взема? Нямам намерение да пазарувам стоки. Не съм ходила в Турция от години и нямам представа. Мислим да отидем до Троя.

158 лири и 50 куруша, 2 евро и 140 донги. Баси въпросите, ми тийна ако иска една дундурма, едни гащи да му купиш.
За теб тъп, за мен умен. Егати хората са се навъдили. Човек да не попита нещо.
Колко пари бихте изхарчили в България за тези 5 дни. Примерно казвате 100 лв. Отивате и обменяте 100 лв в лири

# 589
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 774
Здравейте,

На път сме да подпишем и ние първия си договор с туристическа компания за почивка в Турция.
Моля, който има повече опит да сподели - има ли някакви подводни камъни и нещо, за което трябва със сигурност да обърна внимание дали присъства в договора (или не присъства)?
Трябва ли на български да има прикачена към договора концепцията за Ultra Inclusive на хотела, какво се включва или ни стига това, което предварително са ми дали, като информативна брошура?

Договорите са стандартни. Клаузите са ясно уточнени в закона за туризъм.
Правилата за анулация леко се различават, но ако ще пътувате скоро - няма значение.
Концептите на хотелите не са част от договора. И хотелите могат да ги променят по всяко време. Както сте написали те са чисто информативни.

# 590
  • Варна
  • Мнения: 3 956
За теб тъп, за мен умен. Егати хората са се навъдили. Човек да не попита нещо.

Малко е неуместен въпроса защото почти всички тук отдавна плащат с карти.В Турция може на мн.повече места , дори на повечето сергии на пазара. Да не говорим , че на всеки нуждите са различни , хеле с тиин. Някой хапват геврек за 5 лири други си правят софра за 2 000. И за хотелите и почивките е така - има 5*/АЛЛ/ за 50 евро на ден има и за 500 Simple Smile

# 591
  • София
  • Мнения: 11 779
Прибрахме се и ние днес от нашата почивка в Турция. Пълен хаос е на летището в Анталия, всички полети закъсняват, на отиване пристигнахме към 20:00 в хотела, сега на връщане повече от два часа закъсня полета.

Иначе в последен момент сменихме хотела, бях писала за проблема с вируса в предишния. След много напред назад с Емералд, избрахме Кирман Сидера. Отидохме без никакви очаквания, повече клоняха към абе добре ще е да има басейн и море. Много приятно изненадани останахме, UALL се водеше, и покриваше стандарта, aз бих го определила като бюджетен UALL, храната беше топ, чистота на много високо ниво, ремониран е и са добавени и детски пързалки и други нови за 12+. Гостите на хотела са предимно немци, няма блъсканици, викове и шум, всичко е много спокойно. Анимацията през деня е хубава, детската също. Единствено плажа е с камъни и морето става дълбоко на втората крачка, но пък водата е чиста. Абе бих отишла пак.

Последна редакция: нд, 03 юли 2022, 21:56 от Мацето

# 592
  • Мнения: 566
за всички съл собствен транспорт. Имайте в предвич че гастърбайтерите са тръгнали в момента сме на границата вече 1 час чакаме . Понеделник 04.00ч сутринта

# 593
  • София
  • Мнения: 1 428
за всички съл собствен транспорт. Имайте в предвич че гастърбайтерите са тръгнали в момента сме на границата вече 1 час чакаме . Понеделник 04.00ч сутринта

След някой ден почва байряма, дано ви обгрижат и вас, че по това време турците са на пиедестал и туристите са леко улево.

# 594
  • Мнения: 1 815
Здравейте,тази година съм се насочила за почивка в Турция началото на септември.Ще бъда сама с 10 г. ми син.След доста четене и чудене избрах х-л Vonresort Golden Coast в Сиде.Тъй като в момента имам оферти от две агенции-Onex tour и Есмералд,моля за съвет коя от тях да избера,тъй като в понеделник трябва да платя депозит.Като цени няма разлика,единствено полетното разписание на Есмералд ми допада повече(като часове на излитане).Ще летим от Варна.Другият ми въпрос е свързан и със застраховката Отмяна на пътуване...
Ние миналата година бяхме точно в този хотел и точно с Онекс. Не знам сега в колко ви е полета, но ние в 13 ч. бяхме в хотела и ни поканиха да обядваме и след това се настанихме. Да, на връщане на практика закусваш и си тръгваш.
Доволни сме от Онекс и за 3ти път ще пътуваме с тях тази година.
Относно застраховката - Отмяна пътуване, Онекс нямат, но може да си направиш в най-изгодната за теб агенция.

Относно - колко пари да взема и каква валута? Не знам защо се втурвате да обменят в лири... Навсякъде по курортите приемат в Евро и долари. Разликата да е някакви стотинки. И като останат лири се чудиш какво да ги правиш. Освен това установих, че на някои места в долари е по-изгодно. Колко? Много точно е отговорил Ерос, колкото бихте похарчи ли и в БГ. И много вероятно е да се изкушите да си купите някоя девболийка, шал или друга шаранийка.

Последна редакция: пн, 04 юли 2022, 12:48 от Gigi

# 595
  • Мнения: 507
Някой да е ходил към Инеада и Мидия на Черно море? Места за нощувка ме интересуват.

# 596
  • София
  • Мнения: 1 428
Здравейте,тази година съм се насочила за почивка в Турция началото на септември.Ще бъда сама с 10 г. ми син.След доста четене и чудене избрах х-л Vonresort Golden Coast в Сиде.Тъй като в момента имам оферти от две агенции-Onex tour и Есмералд,моля за съвет коя от тях да избера,тъй като в понеделник трябва да платя депозит.Като цени няма разлика,единствено полетното разписание на Есмералд ми допада повече(като часове на излитане).Ще летим от Варна.Другият ми въпрос е свързан и със застраховката Отмяна на пътуване...
Ние миналата година бяхме точно в този хотел и точно с Онекс. Не знам сега в колко ви е полета, но ние в 13 ч. бяхме в хотела и ни поканиха да обядваме и след това се настанихме. Да, на връщане на практика закусваш и си тръгваш.
Доволни сме от Онекс и за 3ти път ще пътуваме с тях тази година.
Относно застраховката - Отмяна пътуване, Онекс нямат, но може да си направиш в най-изгодната за теб агенция.

Относно - колко пари да взема и каква валута? Не знам защо се втурвате да обменят в лири... Навсякъде по курортите приемат в Евро и долари. Разликата да е някакви стотинки. И като останат лири се чудиш какво да ги правиш. Освен това установих, че на някои места в долари е по-изгодно. Колко? Много точно е отговорил Ерос, колкото бихте похарчи ли и в БГ. И много вероятно е да се изкушите да си купите някоя девболийка, шал или друга шаранийка.

В пълна заблуда си и заблуждаваш другите. Най-неизгодно е да пазариш с долари и евро. Пример, долмуш ако струва 10 лири, ти колко евро ще му дадеш, към момента 1 ТЛ е 0,057 евро, струва ти 0,57 евроцента, даваш 1 евро или ще имаш 57 евроцента да му дадеш? Само с лири или карта, където е възможно....като останат какво, до догодина няма да прокиснат, ама вервай ми рядко са ми оставали повече от железни 1 и 2 лири не повече от 10 лири. До дупка се харчи всичко.

# 597
  • Мнения: 1 815
Точно долмуша миналата година в долари излизаше най-евтино.
Аз пиша какво видах миналата година края на август.
И 2019 беше същото.
Тази година може да е друго.
Говоря за Сиде.
"Всеки сам си прецЕня".

# 598
  • Мнения: 566
Здравейте от aqua fantasi- kusadasi — Първите впечетления е не си го причинявайте нищо от този хотел не си заслужава . по късно ще качим подробен коментар. Инече пътя от Пловдив до Кушадъсъ го взехме за 7 часа + 1 час висене на границата за да минем. Бензина е 25-26 лири дизела беше малко по скъп. За тези който са с кола карайте внимателно, че има много проверки и полиция по пътя

# 599
  • Девето поколение софиянка
  • Мнения: 438
Здравейте, моля за мнения от тази година(ако има ще е супер) за хотел Sunis efes royal palace в Йоздере. В огромна чуденка съм дали да не го сменя за Селектум в Сиде. Пътувам сама с автобус и дете на 11 години

Общи условия

Активация на акаунт