Защо говорите за детето си в множествено число?

  • 5 111
  • 158
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 161
Мисля,че темата се изчерпа.Време е да повдигнем друга разделяща форумките тема:МъжО и има ли той почва у нас?

# 136
  • Мнения: 2 292
Мисля,че темата се изчерпа.Време е да повдигнем друга разделяща форумките тема:МъжО и има ли той почва у нас?

Simple Smile и това е готина тема

# 137
  • Мнения: 920
Не се притеснявай.
Дори да не ти иде, не е страшно.
Аз никога не съм го употребявала. Гледала съм децата - сама, изолирана , съответно 2 и 3 г. тогава нямаше детегледачки, а яслите приемаха след 2 г.
Когато се усетя, че почвам да мисля главно за ядене и сране, разбирах, че е време да тръгна на работа.

Удивително смешно ми звучи - не акаме, ядем не знам си как... , не можем да махнем памперса.
И доколкото са ми наблюденията, ентелегентни жени не го употребяват.

Виж такива от Такъв е животът - Сватбата - Ами раждаме се, правим чеиз, чакаме да се омъжим и това е животът.

# 138
наистина като се замисля май доста често го употребявам и аз.Но ми е било доста странно като го чуя даже,защото си мисля че го правя като чуя и останалите майки от нашата компания.Струва ми се че това е излишно.Така дали се оттъждествяваме с децата си или защото наистина правим всичко с тях?все пак е доста интересен феномен.Някои знае ли отговора му?

# 139
  • Мнения: 3 367
..не го ползвам никога, аз съм си аз,и децата са си той и тя и толкоз..акакам си и си ям самостоятелно,тях ги храня и у1а на гърне..
*
в този ход на мисли за "майка и дете са едно" прави ли ви впе1етелние колко малко хора казват "нашия син/дъщеря:,много по-1есто е "моя"; всеки път като го видя и ми изглежда адски неуважително към другия родител..

# 140
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ползвам и както за много други неща не ми дреме как се приема от околните, а още по-малко ми дреме, че си обезличавам детето или други подобни глупости. Аз смятам, че личността се гради и отделянето е дело и на самото дете. Сигурно в един момент хич няма да ползвам множественото число. Сигурно ще ми харесва, сигурно няма да ми харесва.
Пфу, все едно да седна да слушам кой как говори, а не какво говори, пак пфу. И тъй.

# 141
  • Мнения: 6 167
Мисля,че темата се изчерпа.Време е да повдигнем друга разделяща форумките тема:МъжО и има ли той почва у нас?

 Peace и мъжОто сме го обсъждали.....
но това, което анетте каза е много хубава нова тема " нашето дете" или " моето дете"

# 142
  • Мнения: 2 161
Мисля,че темата се изчерпа.Време е да повдигнем друга разделяща форумките тема:МъжО и има ли той почва у нас?

 Peace и мъжОто сме го обсъждали.....
но това, което анетте каза е много хубава нова тема " нашето дете" или " моето дете"

Точно заради използваното от мен "нашата дъщеря" в разговор,по-късно случайно разбрах,че съм говорила превзето.Стана ми меко казано неприятно,защото и аз си мислех,че е редно децата да са "нашите",а не "моите".Но явно на повечето хора не им звучи добре.

# 143
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Шанел, пък аз това го намирам за най-нормално.
По-се дразня, когато мъжът ми се обади на сестра  си и й пита "Майка ти как е?"  Sick Sick Ама пусто някои неща са влезли в "първите седем" и не мога да ги изкореня.

# 144
  • Мнения: 2 161
Шанел, пък аз това го намирам за най-нормално.
По-се дразня, когато мъжът ми се обади на сестра  си и й пита "Майка ти как е?"  Sick Sick Ама пусто някои неща са влезли в "първите седем" и не мога да ги изкореня.
Калина,че какво толкова лошо е казал?Може да е приета шега между брат и сестра.Или просто така е дошло да го каже.

# 145
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да, това е тяхна шега, но не я разбирам. Нейната майка е и негова майка.  От негова гледна точка би трябвало майка им да е по-майка на него, а не на нея, т.е. да пита как е майка, как е майка ми или как е майка ни. Сестра му не употребява този израз в обратна посока.

# 146
  • Мнения: 6 167
Да, това е тяхна шега, но не я разбирам. Нейната майка е и негова майка.  От негова гледна точка би трябвало майка им да е по-майка на него, а не на нея, т.е. да пита как е майка, как е майка ми или как е майка ни. Сестра му не употребява този израз в обратна посока.

моя братовчедка понякога ме пита ' как е дядо ти'.
говорим за общия ни дядо. другият ми е починал.
кофти, ама това е. става ми даже мъчно.

# 147
  • Мнения: 6 472
На моменти се питам кога ви остава време за толкова много психоанализа Joy
Аз за собствен анализ нямам време, какво остава за завиране в чуждата паничка Tired

# 148
  • Мнения: 648
   Всеки има право да си говори както си иска, без значение дали е някаква обществена тенденция или е майчина приумица Whistling По- добре първите години "ние акахме", "ние пишкаме", "ние се нахранихме", от колкото след години  Crazy
На мен не ми звучи кофти, единственото, което може да не ми погали слуха е, ако някоя майка се "изпусне", че нейното дете не е като другите Rolling Eyes

# 149
  • Мнения: 673
Явлението не е никак странно, още по-малко пък неправилно, лигаво и т.н. както се опитвате да го изкарате.
Описано е в българския език, преподавал ми го е зам.ректорът на ВТУ проф. дфн Буров. Ако лекарят пита "Как сме днес?", то наистина въпросът му означава съпричастност. Същото е и с майките, те са съпричастни с децата си. 
Не виждам какво толкова се възмущавате 10 страници  newsm78
Виж, формите плетемЕ, учимЕ, ядемЕ наистина са неправилни. Но никой не се възмущава от тях.

Общи условия

Активация на акаунт