Защо говорите за детето си в множествено число?

  • 5 098
  • 158
  •   1
Отговори
# 60
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Много е странно всичко, защото когато казваме "Аз ", някакси изключваме тялото си, разбираме по- скоро съзнанието.......Обаче, когато забременееш организма изведнъж превключва на една програма, която ни напомня, че понякога нашите тела знаят много повече от умовете ни и всичко е толкова хем вълшебно, хем излязло от контрол ( на някои майки започва да им се яде пръст....странно защо ) и ние сме толкова подчинени на природата, че това какво сме ние, т.е. нашият"аз ", нашата личност,  изглежда  нищожно в сравнение с чудото на бременеенето......и после магията продължава и след бременността , с раждането и кърменето.......

# 61
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
......и това че в теб живее истинско живо същество.......много е странно......отплеснах се, но исках да кажа, че това, да смятаме децата като част от себе си е съвсем естествено

# 62
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
....искам бебе  Grinning

# 63
  • Мнения: 623
Може ли да поразсъждаваме върху  един феномен.  newsm78
Предполагам, че психолози, ако се включат ще стане и интересно. Wink


Говоренето за детето , нуждите, функциите му в множествено число.

"Колко често акате" , " Захранваме се от ..." , " Отиваме да папкаме" и тн.

Забелязвам обаче парадокс -  същите хора, които говорят за детето си, като за ембрион все още свръзан с пъпната си връв и с общ кръвен поток с майка си ( ние акаме, ние папкаме), говорят за децата си, като за личности, самостоятелни единици и тн, и много държат някак си да се знае, че се държат, говорят и тн на децата си , като 'равни' ,  че обясняват, като на възрастни и тн.

Само въпрос на лигня ли е подобен  навик да се говори за детето в мн. ч-ло? Някакво умиление от зависимостта.... или?

На който му се бистри тази тема , нека сподели мнение  Peace




Щото до към 4-5 годишна възраст почти,ние майките (а дори и татковците) вършим всички тези неща заедно с децата и подсъзнателно сме съпричастни с тях дори във физиологичните нужди Laughing Sunglasses

# 64
  • Мнения: 3 447
Замислих се сега как беше при мен... точно обратно  Simple Smile Някак още от момента, в който забременях, си го усещах като някаква много силна, независима от мен воля. Като говорех за него, го наричах Човека - Човека е станал 3 сантиметра, Човека вече си има сърчице... Simple Smile Не знам защо, просто така съм го усещала. И понеже пък се оказа, че детето не прилича на нас, а си има собствена физиономия (а и собствен характер), ми е още по-лесно да го приемам като индивидуалност.

# 65
  • Мнения: 155
А сега сериозно по темата  Naughty! В един прекрасен момент без да забележем малкото пухкаво същество с розови бузки се е превърнало в съзнателно малко човече, напълно самостоятелно от нас и използвайки тази форма на изказ, може да попаднем в твърде неловки и смешни ситуации, като например:

 " Ние кандидатстваме, ние сме абитуриенти"....

или .. " ние за пръв път спахме с жена" ...  Wink


и лека-полека ситуацията от нормална започва да се превръща в леко патологичен изблик на родителска любов и загриженост и то насочени към прекрасното ни дете, което в този момент се тресе от лют пуберитет и ако не повече, то поне ще бъде ужасно смутено да чуе тия думи от устата на собствената си майка пред собствените си приятели  ooooh!.

# 66
  • Мнения: 3 861
Не съм изчела всичко, но...

Лени, ти имаш ли деца???

# 67
  • Мнения: 6 167
Не съм изчела всичко, но...

Лени, ти имаш ли деца???


няма да кажа.
не виждам връзка с темата  Laughing

# 68
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не съм изчела всичко, но...

Лени, ти имаш ли деца???


няма да кажа.
не виждам връзка с темата  Laughing

А, няма да кажеш.  Laughing
Аз те дебна и подозирам от известно време. smile3530
Ламелинда си призна вече, оставаш ти.  pregnant

# 69
  • Мнения: 6 167
Неее, не.
Лили сега ще скочи, че защото не съм майка и затова не ги разбирам нещата.
Че още не съм получила свръх-знанието и тн.
и че " Като дойде времето ще видиш ти!"
И сигурно е права, ама.. нали все се завирам там, където не ми е работа Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 9 990
И аз явно нямам връзка с детето си.Не ме мързи да изпиша-детето ми яде три пъти дневно...Не участвам явно активно в процесите-акане, папкане, спинкане и т.н.Да, до една определена възраст може да съм бърсала дупе, но не съм се пънала аз, нали?Сега , на почти 4 години дъщеря ми все така самостоятелно върши всички тези неща, аз даже и в бърсането не учатсвам...
Така че-не нападайте Лени с някакви прази думи в стил-не си майка, не знаеш-е, аз съм майка...За някои това е просто речник, заразяват се от околните майки, то е паразитно... Hug

# 71
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз също казвам примерно "ходихме на разходка" или пък "ходихме на пазар" , "ходихме на гости"и т.н.. Все пак сме били заедно на даденото място. Но когато детето ака примерно, то само си ака, освен ако не сме били заедно в тоалетната и двамата да сме извършвали тази дейснот  Mr. Green Инече не ми е странно, когато някой казва "спи ме", "храниме се" и т.н.. Разбира се "ние сме абитуренти" "ние кандидатсвахме"вече звучи абсурдно и смешно, все пак детето вече не е бебе, а голям човек и личност със собствено мнение и виждане за живота!

# 72
  • Мнения: 3 861
Не съм изчела всичко, но...

Лени, ти имаш ли деца???


няма да кажа.
не виждам връзка с темата  Laughing

Има, има  Laughing...
Преди да родя и аз така си мислех като теб, но след това някак неусетно се случха нещата и се оказа, че за всичко говоря в множествено число, по силно е от мен Crazy

А иначе не е свръх-знание, нооо пак ще си говорим Laughing

И не нападам никого...тази тема е толкова дъвкана, че вече само се забавлявам Party

# 73
  • Мнения: 3 500
Честно казано и мен това много ме дразни.За мен детето е отделна личност.Какво значи "ние"? Ама много, много майки го правят неволно, така че не мисля и че е чак толкова лошо.

# 74
  • Мнения: 755
Това идва от емоционалната връзка мужду двамата /майката и детето/, но също и от ежедневната физическа свързаност на майката с отрочето си поради неговата безпомощност да осъзнае , че е отделна личаност все още. Mr. Green Всъщност личността се гради от родителите , времето в което живеем и хората най-вече с които се срещаме. Всичко е толкова взеимосвързано. Аз лично говорих в мн.ч. за детето си докато беше бебе, но от както по порасна малко и не чак толкова /от както започна да се обслужва сам , тоалетна, хранене/ и не чак дотам/който има 3 годишни палавници ще разбере/ това "ние" го няма ... т.е. исках да обясня , че нещата сами си идват на мястото с времето си. Peace

Общи условия

Активация на акаунт