Откраднати мечти (Yarali Kuslar)- Нова

  • 20 273
  • 148
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 318
Сякаш в повечето случаи заглавията не се превеждат буквално или поне близо до оригинала.

Епизодът вчера не ми хареса, беше ми скучен.

# 46
  • Мнения: 1 854
Оригиналното заглавие е “Ранени птици”. Доколкото съм запозната, за оригиналните заглавия се доплаща.

# 47
  • Мнения: 5 318
Днес имаше радвижване в епизода, добре беше. Изглежда майката на Левент ще подкрепи Мелис...

# 48
  • Мнения: 5 318
Мудно вървят нещата с Мерием и Левент, а ситуацията с Айше и майка й ми идва пресилена. В началото много се наблягаше на това, че майката има доверие на дъщеря си. На този фон сегашното й поведение е нелогично. Дано да е само временен застой и скоро сериалът пак да стане по-интересен. Иначе би било жалко, защото започна добре.

И още нещо, което ми прави лошо впечатление. Сценаристите се опитват да прокарат тезата, че Текин е влюбен в Мерием, обаче според мен никак не им се получава. От самото начало поведението му е по-скоро като на обсебен от нея и решен да я притежава на всяка цена. Това няма нищо общо с любов.

Последна редакция: пт, 05 авг 2022, 11:21 от bell_87

# 49
  • Мнения: 5 318
Следите ли още сериала? Питам, защото почти само аз се изявявам в темата.
Не ми хареса постъпката на Мерием относно Айше, не биваше да се меси според мен. То е ясно, че Джемил някак трябваше да разбере какво се случва, но по-доволна щях да бъда, ако сценаристите бяха измислили друг начин. Това, което Джемил каза на Айше, че сега я спасява от ситуацията, а после може да се разделят, също не ми хареса. От самото начало поведението му е такова, че не може да се разбере харесва ли я, или не. Може би идеята е, че самият той още не го осъзнава, но изпълнението на тази идея не ми харесва.
И сега може да попитате защо още го гледам този сериал, след като почти само критикувам. Smirk Заради сюжета, наистина ми е интересен. Все има нещо, което малко или много държи в напрежение. Ето сега например Дурмуш и Текин планират да вземат Йомер от имението по време на сватбеното тържество. Любопитно ми е дали и как ще успеят.
И нещо, което не разбрах добре. Онзи, който се обади по телефона на Дурмуш, наистина ли беше Кудрет? Кудрет, когото Мелис бутна от онази висока сграда? Остави, че е малко вероятно да е оцелял, но и някак не ми заприлича на него, та не съм сигурна.

# 50
  • Мнения: 10 821
Кудрет е....Джемил все още не осъзнава,че е влюбен....даваше акъли на Левент,а не вижда себе си...Няма да отвлекат Йомер...мисля.🤔

# 51
  • Мнения: 1 854
Знаете ли, че актьорът в ролята на Текин - Йозгюр Йозберк е брат на актрисата Йозге Йозберк от Втори шанс? Той е две години по-голям от нея.
Ще наемат жена, която да се представя за майка на Йомер.

# 52
  • Мнения: 5 318
На този етап ми е любопитно какъв точно е планът на Текин и дали ще успее. Триъгълникът Мелис, Левент и Мерием не са ми интересни. Не знам дали бабата на Джемил по-нататък ще има някаква съществена роля, но за момента според мен можеше и без нея да минем.

# 53
  • Мнения: 5 318
Пак съм аз. За момента ми е интересно само как ще се развие връзката на Айше и Джемил.
Не се ядосвам толкова на тези, които мамят Мерием, колкото на нея, че така им вярва. Много наивно от нейна страна, как поне някакъв документ не поиска за доказателство.

# 54
  • Мнения: 1 854
Тази Нургюл е голяма актриса. Гледала съм я и в други проекти…
Много добре си играе ролята.

# 55
  • Мнения: 5 318
Какво мислите за развитието на събитията? В случая не съчувствам на Мерием. Мисля, че сама се постави в това положение с постоянното си мълчание. Не харесвам толкова пасивни хора. На този етап ми е мъчно единствено за Доган, разбирам му болката, а в началото никак не ми беше симпатичен.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 469
Привет!
bell_87, здравей! Аз доста бях изостнала и последните епизоди вчера ги изгледах набързо. Права си , че образа на Мерием губи от това протакване, но не само нейния. Всичко, цялата фабула и образите са построени така, че да има доста епизоди и протакване без край, както при много турски сериали. Погледнах и малко напред, защото сме още посредата на сериала и виждам, че много още гадости престоят. Дали ще ги издържа не съм сигурна. Да права си, Доган минава в лагера на положителните образи и на мен също ми става симпатичен. Май и лелята също. Йомер не приема "майката" и ще видим какво ще стане. Видях, че се налага да правят и тест, който също е фалшифициран, но   какво ще стане - вопрос?!? Май ще погледна още по напред и много се надявам за хубава развръзка. Хубав ден и до скоро.

# 57
  • Мнения: 5 318
Предполагам, че ще завърши добре, но дотогава ще го разтягат ненужно. И моите любимци Айше и Джемил вече леко започват да ме дразнят, като не се решават да си кажат какво чувстват. Обаче нали трябва да има повече епизоди, иначе можеше набързо нещата да се наредят. Сюжетът ми е все така интересен, още не ми е доскучало. Дори на моменти да предположа какво предстои, ми е любопитно как точно ще стане. Относно образите, и аз виждам положителна промяна у Доган и Нериман, което ме радва, харесва ми да има развитие. Пак повтарям, за мен и образът на Текин имаше потенциал да се развие в по-различна посока и щеше да бъде единствено от полза за сюжета, но явно сценаристите не са се възползвали от тази възможност. Правят избора на Мерием между двамата й кандидати твърде лесен, даже може да се каже, че изобщо няма алтернатива на Левент, което лично за мен е минус в сценария.

# 58
  • Мнения: 5 318
Добър вечер в петък! За пореден път ще го отбележа, но продължавам с интерес да следя сериала. Към този момент ми е интересно как ще се развие връзката на Айше и Джемил, както и дали Нургюл ще успее някак да измами Текин.

Позволявам си да разнообразя темата с малко снимки.

Разбира се, започваме с Йомер:
Скрит текст:

Една красива Мерием:
Скрит текст:

Една дума само...Левент (как му отива това име):
Скрит текст:

Мелис (моята фаворитка чисто визуално):
Скрит текст:

Текин (който за мен има чар въпреки гадната роля):
Скрит текст:

Актьорът със сестра си Йозге, много са ми хубави на тази снимка
И моята любима двойка:
Айше
Скрит текст:

и Джемил
Скрит текст:

# 59
  • Мнения: 1 854
Здравейте и от мен!
Имам новина във връзка със сериала.
От 5 септември Откраднати мечти ще се излъчва от понеделник до четвъртък от 17:00 часа.
В петък няма да дават сериала. Ще дават нови епизоди на Семейни войни.

Общи условия

Активация на акаунт