СЕДМИ КЛАС предизпитна високоефективна!

  • 40 071
  • 895
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 802
И моята майка беше сигурна, че съм я карала като дете, но ме хвана бременна в четвъртия месец.
Побъркаха ме докато се роди детето. То пък се зарази (отново)  първия месец в яслата.

# 76
  • Мнения: X
За любителите на високото спортно майсторство и силните усещания, които все още не са се пробвали на ПИ от СМГ, допочистих чертежите и превъртях в pdf.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 534
С каква тудност определяте пробния на СМГ? Дали е по-труден от този на Регалия?

# 78
  • София
  • Мнения: 3 514
Не си причинявайте този стрес с варицелата. Ваксинирайте се (и вие и децата).

На нас ни казаха, че ще има стая за карантинирани и стая за болни деца под карантина на НВО.
Така че можем да си спестим ваксината - и аз и децата. Туй щото след ваксините за ковид имам страхотно доверие на ваксините. Пазят от нещо, но още никой не е открил от какво точно. Например от това децата да изкарат варицелата като деца. Спокойно могат да си я изкарат на 35 например.

# 79
  • Мнения: 1 044
Нали имам право да съм на различно мнение? Дъщеря ми кара варицела на 4 години (когато уж е леко) и я изкара изключително тежко - с пъпки една до друга по цялото тяло, лице и глава, в устата, в ушите, на клепачите и пр. и с постоянна температура в първите дни. В такова състояние, дори да има стая за деца под карантина, не виждам как би работил някой. И тя не е изключение.
Разбира се всеки прави своят избор, аз съм преценила, че на другите ми деца няма да го причиня "естествения имунитет". А някой може и да не знае, че има ваксина и тази информация да му е полезна.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 099
Преди 10-11 години нямаше, явно по-късно са я внесли у нас. Много се тревожех, когато наборът се разболя, защото мъничето беше на 6 месеца. Е, изкараха го и двамата сравнително леко, но много ме беше страх.
Сега ще има стаи за карантиниране, но ако има 5 деца с пет различни инфекциозни заболявания дали ще ги сложат в една стая, едва ли!
Дайте да не мислим за най- лоши сценарии, достатъчни са ми кошмарите с точките!

# 81
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз като сме на тема боледуване, да се включа.
Тази сутрин приеха девойката в болница. Цяла нощ се скъса да повръща, сутринта едва се държеше на крака. Сега лежи на системи, но има и температура. Изобщо е като парцал🙁. За учене изобщо и дума не може да става…Много, много тъпо…🥺

# 82
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 784
Божеее, Ски това пък откъде се взе........
Дано бързо да овладеят положението.....
Какво казват докторите?
Моето мнение за ваксините, подчертавам моето мнение е, че ако някъде е измислено нещо, което да предпазва от болест или поне от тежко протичане, съм твърдо "ЗА"
Прекрасната изкара варицелата на 5 години, казват "леко", още ми звучи в ушите "мамо, много ми е лошо, помогни ми" !

# 83
  • София
  • Мнения: 2 348
И ние се чудим хранително ли е или вирусно. Баща и също не е “на център”, само че с червата. Ние с баткото сме ОК. Единственото, по което се различава вечерята ни е, че те ядоха домашен доматен сос от буркан. Синковецът го забъркал, но не се сетил да провери дали при отварянето е усетил да излиза въздух или да ги опита. Мъжът ми казва, че доматите били по-кисели от обикновено…Не знам и аз.
Тук в болницата не ни обръщат много внимание за причините, а лекуват симптомите и го разглеждат по-скоро като вирусно. Аз пък се филмирах като прочетох за бутулизъм и подобни натравяния. Ох..Sad

Последна редакция: вт, 31 май 2022, 15:26 от Skiorche

# 84
  • София
  • Мнения: 3 043
И ние се чудим хранително ли е или вирусно. Баща и също не е “на център”, само че с червата. Ние с баткото сме ОК. Единственото, по което се различава вечерята ни е, че те ядоха домашен доматен сос от буркан. Синковецът го забъркал, но не се сетил да провери дали при отварянето е усетил въздух или да ги опита. Мъжът ми казва, че доматите били по-кисели от обикновено…Не знам и аз.
Тук в болницата не ни обръщат много внимание за причините, а лекуват симптомите и го разглеждат по-скоро като вирусно. Аз пък се филмирах като прочетох за бутулизъм и подобни натравяния. Ох..Sad

Бързо оздравяване на девойката!
В момента имало такъв вирус с повръщане...

# 85
  • Мнения: 1 738
Skiorche, бързо да се оправя девойката. Четох някъде из форума, че има доста зловещ вирус с повръщане. Някоя съфорумка се оплака, че и тя е била на системи 1-2 дни в болница.
Оммммм. Искам просто да идват датите и да минават. Все ми е тази колко ще изкара, просто да се свършват тези мъки.

# 86
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 784
Skiorche, бързо да се оправя девойката. Четох някъде из форума, че има доста зловещ вирус с повръщане. Някоя съфорумка се оплака, че и тя е била на системи 1-2 дни в болница.
Оммммм. Искам просто да идват датите и да минават. Все ми е тази колко ще изкара, просто да се свършват тези мъки.
Говори ми сестро, говори ми...........
Вчера се прибирам, прекрасната лежи, аз Open Mouth "кво става, майка"...."изтощена, съм и няма да излизам"....."туш"...и това само на пробен, присъствен по БЕЛ, дето е като цяло по сигурна и уверена...днеска по математика....майко мила.....
Как ще е на 14 и 16 ........няма да престана да си задавам въпроса "Кой и защо по......."ягодите", измисли това "извращение" и защо го причиняват на децата?"

# 87
  • София
  • Мнения: 4 580
Горкото скиорче. Sad
Дано минава бързо.

Моята в неделя също имаше леки оплаквания. Дали е било стомашен вирус, или пък нерви покрай различните пи, на които беше - не знам. Сега наборката е ок.
Но пък малката от днес подкашля. От миналата седмица се върти такъв вирус в нейния клас. И някак все се надявах, че няма да го лепне... та и аз вече нямам сили от притеснения най-вече от болести.

Мамзел, да, точно такова си е... Няма да станат по-грамотни децата, но по-психясали и нервни - да.

# 88
  • София
  • Мнения: 2 099
Ох, Скиорче....милото дете, какво ли не го сполетя! Вирус би трябвало да е, щом има температура!
Малкото имаше преди 2 дни гадене, преспа една нощ и му мина. Беше ли вирус, не беше ли, не можах да разбера.

Аз ето каква я свърших, взех лек срещу заплесия от рода 3х2=9 😂

# 89
  • София
  • Мнения: 12 541
Бързо оздравяване на малкото скиорче.
На мен ми писна от тези болести. Няма ли поне един месец, в който нищо да не върлува. Аз от вчера съм цялата обрината. Не знам от какво направих алергия, но ме сърби и се ядосвам. Децата изкараха нещо, бяха с разстройство и болки в корема, но аз реших, че е от един сладолед.
Писна ми и от матурите и от притеснението ще е здрав ли за тях. Не ми пука за точките, искам здраво и спокойно дете. Искам и да го спра от училище, защото виждам колко е уморен. Но всеки ден имат по нещо контролно. Не може ли да ги оставят вече на мира.
Темата не е за оплаквания, но наистина много ми писна.

Общи условия

Активация на акаунт